רמי עזרן ושות': כל חשודי ארגון הפשע לכיש

שתף כתבה עם חברים

עזרן, המרצה 15  שנות מאסר בתיק ארגון הפשע זגורי ועוד שנה על פרשת "בלוק" חוסם", עמד לפי המשטרה בראש ארגון שהפעיל קו הלוואות והפעיל אלימות קשה נגד לווים שהתקשו לעמוד בהחזרים. רשימת החשודים בפנים

azran rammy200
רמי עזרן. לטענת המשטרה, עומד בראש הארגון

20 חשודים המזוהים עם ארגון פשע בדרום נעצרו הבוקר (שלישי, 5.6) בתום חקירה סמויה על ידי שוטרי ימ"ר לכיש, במסגרת מבצע שזכה לכינוי "קוד כניסה". העצורים, ביניהם שלושה הכלואים בבתי כלא, חשודים בעבירות של חברות בארגון פשע, סחיטה באיומים של לווים, הלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים ועבירות נוספות. 

כוחות משטרה רבים, ביניהם עשרות שוטרים ובלשים, לוחמי מג"ב, יס"מ, כלבנים במחוז הדרומי ויחידות מיוחדות נוספות, פשטו בלילה על ביתם של החשודים בתום פעילות סמויה שארכה למעלה משנה. במהלך תקופה זו נאספו ראיות הקושרות את החשודים לעבירות אלימות חמורות, לכאורה על רקע אי עמידה של הקורבנות בתשלומי החזר הלוואות ב"שוק האפור" לידיהם של גורמים עברייניים.

במשטרה ציינו כי "עשרות רבות של לווים, שנקלעו לקשיים כלכליים, הפכו כבולים לזרועותיו האלימות של ארגון עברייני זה שלא בחל בנקיטת אמצעים שסיכנו את חיי הציבור. פעילות סיכול כנגד גורמים שכאלו, המטילים מורתם תוך סיכון חייו של ציבור נורמטיבי, תימשך כל העת תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות העומדות לרשות משטרת ישראל על יחידותיה המקצועיות והייחודיות".

hazata 5 6 17 
 אחת מזירות ההצתה 

חודשים ארוכים ארכה החקירה הסמויה נגד פעילות הארגון. את החקירה ניהל מפקד הימ"ר, רפ"ק ליאור זוהר, לאחר שלאחרונה זיהו במשטרה כי חלה עלייה במקרי האלימות החמורה באזור. מדובר ברצף אירועים שכללו בין היתר הצתות כלי רכב ועסקים, השלכת רימונים, ניסיון רצח ועוד. החקירה העלתה כי המכנה המשותף בין כלל המקרים הנו חובות על הלוואות שלקחו הקורבנות ב"שוק האפור" מארגון פשיעה שהעומד בראשו, רמי עזרן, מרצה בשנים האחרונות החל משנת 2010, 15 שנות מאסר על חברות בארגון הפשיעה זגורי, ניסיון רצח, סד"ח (סחיטת דמי חסות), הלבנת הון והימורים.

לפי המשטרה, ארגונו של עזרן, באמצעות יד ימינו ורעייתו, העניקו על פי החשד הלוואות לכל דורש. להערכת המשטרה, מדובר במאות, מרביתם ככולם אזרחים נורמטיביים תושבי אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי והסביבה. עוד טוענת המשטרה, כי מדובר בהלוואות הנושאות עימן ריבית חודשית גבוהה מאוד. "משאיחרו החייבים בתשלומיהם, הופעלה כנגדם וכנגד משפחתם אלימות חמורה שסיכנה לא אחת את חייהם באופן ממשי", אומרים במשטרה, "במספר מקרים אלימות זאת הפכה אף לניסיונות רצח". בין היתר מדובר בניסיון שסוכל בחודש פברואר השנה בעיר אשדוד, בו הגיעו שני חשודים אל ביתו של תושב העיר עם אקדח ובו כדור בבית הבליעה. פעילות משטרתית הביאה אז לסיכול ניסיון חיסול זה ולמעצרם של חברי "יחידת החיסול", כהגדרת המשטרה.

בין החשודים שנעצרו מספר עבריינים בכירים, לפחות חלק מהם אסירים שהורשעו בפרשת "בלוק חוסם". במהלך מעצרם ערכו כוחות המשטרה חיפושים ותפסו סכום כסף רב, המחאות של חייבים שנסחטו ורכוש רב, הכולל בין היתר מספר כלי רכב שבכוונת המשטרה לדרוש את חילוטם.

od ben natan nes200 od nudel shay    
עו"ד נס בן נתן  עו"ד שי נודל    

החשודים, שמיוצגים בין היתר על ידי עורכי הדין נס בן נתן ושי נודל, נלקחו אל משרדי הימ"ר וכן במקביל נחקרים על ידי אנשי יהלום של רשות המיסים. במהלך היום הובאו חלקם להארכת מעצרם בבית משפט השלום באשקלון. 

אלו החשודים שהובאו להארכת מעצרם בבית משפט:

המשטרה מייחסת לחשודים, כל אחד על פי חלקו, עבירות במסגרת ארגון פשע, הלבנת הון, סחיטה בכוח ובאיומים, השמטת הכנסות, הצתות, השלכת רימונים, איסור עשיית פעולה ברכוש אסור ועוד.

רמי עזרן (36) מאשדוד. מיוצג על ידי עו"ד הדין שי נודל. חשוד כי עמד בראש ארגון פשע והפעיל את שאר החשודים. עזרן, הנחשב ליד ימינו של חגי זגורי, מרצה כיום עונש מאסר בן 15 שנה בתיק הפשע של ארגון זגורי. כמו כן, לפני ארבעה חודשים נגזרה עליו שנת מאסר לאחר שהורשע בפרשת "בלוק חוסם", יחד עם אבי אבוחצירא ואחרים, בכך שתכנן פגיעה באנשי החבורה הגרוזינית מאשדוד כנקמה על ניסיון החיסול של חברו עופר טוביאנה. מעצרו של עזרן הוארך בהסכמה עד 14 ביוני.

מעיין עזרן (36) מאשדוד, אשתו של רמי עזרן. הסנגורית שלה, עו"ד ליאורה ברקו, אמרה בדיון: "היא לא סחטה אף אחד מהמתלוננים, לא קשורה באופן ישיר או עקיף לשום חשד". השופט יורם ברוזה אמר בתום הדיון: "נכון כי לא מדובר בעבריין העיקרי, אך בהחלט מדובר במי שבפעולותיה היה לאפשר ביצוע הפעולות". מעצרה הוארך עד 12 ביוני.

אבי אבוחצירה (33) ממזכרת בתיה. מיוצג על ידי עו"ד נס בן נתן. במהלך הדיון התברר כי המעשים המיוחסים לו בוצעו לפני כניסתו למאסר בן שנה ושמונה חודשים, שממנו שוחרר לפני מספר חודשים. לאור כך, מעצרו הוארך עד 8 ביוני בלבד. 

abuhatsira
 אבי אבוחצירא

מכלוף חיים דהן (26) מאשקלון. מיוצג על ידי עו"ד גיא זהבי. במשטרה מגדירים אותו כ"יד ימינו של החשוד המרכזי בפרשה". בדיון נטען כי דהן טיפל בקו ההלוואות וגבה חובות באלימות. לדברי החוקר, דהן חשוד ב-14 תיקי סחיטה בכוח ובאיומים. בין היתר הוא חשוד בזריקת רימון והצתה. השופט קבע לגבי דהן כי מעיון בתיק החקירה ראיות ממשיות ולא רק בחומר המודיעיני. לאור קביעה זו מעצרו הוארך עד 15 ביוני.

שמעון דהן. מיוצג על יד עו"ד גיא זהבי. אחיו של החשוד מכלוף. חשוד בין היתר בשתי הצתות, ובזריקת רימון הלם. במשטרה מגדירים אותו כיד ימינו של החשוד המרכזי בפרשה. בעל עבר פלילי ששוחרר ממאסר בספטמבר האחרון. השופט קבע כי קיים חשד סביר לגביו ושגרסתו אינה עולה בקנה אחד עם קיומן של ראיות בתיק החקירה. מעצרו הוארך עד 14 ביוני.

עופר יצחק טוביאנה (34) אשדוד. מיוצג על ידי עו"ד בן נתן. נפצע לפני כשנתיים בניסיון חיסול ואיבד את רגליו. הוא חשוד כי היה אחד מהגובים בארגון וסחט באיומים ובכוח כספים מלווים. השופט ציין בתום הדיון: "אמנם מדובר בחשוד המתנייד על כיסא גלגלים וקטוע רגליים, אולם אין במראהו כדי להטעות וזאת לאור חומר החקירה בתיק כפי שנחשפתי אליו". מעצרו הוארך עד 14 ביוני.

מיכאל לוז'נסקי. מיוצג על ידי עו"ד זהבי. בעל עבר פלילי רב שהינו אסיר בתיק אחר. על פי החשד, ביצע את העבירות המיוחסות לו כעת, עד לכניסתו לכלא לפני כשנה. נוכח העובדה שמדובר באסיר, מעצרו הוארך עד 11 ביוני.

lakao daniel almo yaakov
 דניאל לקאו  יעקב אלמו

דניאל לקאו (26) מאשדוד. מיוצג על ידי עו"ד זהבי. על פי המשטרה, מדובר באיש ביצוע של הארגון. לפני כשלושה חודשים הוגש נגדו ונגד מעורב נוסף, יעקב אלמו (24) מראשון לציון, כתב אישום בתיק ניסיון חיסול של בעל מאפיה לשעבר באשדוד. מאחר והם עצורים בתיק ההוא, מעצרם הוארך במסגרת הפרשה בהסכמה עד 19 ביוני. 

טיימורז ג'יניחשווילי (38) מאשדוד. ללא עבר פלילי. מיוצג על ידי עו"ד איתן פרידמן. השופט קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו עד 14 ביוני.

מאיר שלום ישראל (24) מנעלה. מיוצג על ידי עו"ד איריס אהרון. השופט ציין כי החשוד קשור את עצמו לחלק מהמעשים. מעצרו הוארך עד 14 ביוני.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות