החשד במשטרה: חילופי ירי בין עבריינים בעפולה

שתף כתבה עם חברים

לאחר שאלמונים ירו לעבר רכבו, המשטרה עצרה את יוגב מרדכי ובבית המשפט טענה כי יש לה אינדיקציה לכך שגם מרכבו נורו יריות. הסנגור: המשטרה מנסה להרגיע את הרוחות באמצעות מעצר מנע לא חוקי ולא חוקתי

tahanat afula
עסוקים מאוד. תחנת משטרת עפולה

הוארך מעצרו של יוגב מרדכי (37) מעפולה, החשוד במעורבות בתקרית ירי שהתרחשה אמש באמצע רחוב ראשי בעיר. ל"פוסטה" נודע, כי המשטרה חושדת שבמקום האירוע התרחשו חילופי ירי, שבנס הסתיימו ללא נפגעים.

סמוך לשעה חמש וחצי בערב התקבל דיווח על שמיעת יריות באזור הרחובות הרב קירשטיין והולנד הסמוך. עם קבלת הדיווח הוזעקו לאזור, בו ממוקמים מספר בתי עסק, כוחות משטרה ומד"א. תוך זמן קצר העלתה החקירה, כי ברחוב הרב קירשטיין בוצע ירי מרכב חולף לעבר רכב אחר שנמלט מהמקום.

לאחר גביית עדויות בשטח הצליחו החוקרים לאתר אחד משני כלי הרכב שהיו מעורבים באירוע. ברכב שנתפס אותרו עליו סימני ירי. בעליו של הרכב, מרדכי, נעצר לחקירה זמן קצר לאחר שהגיע אל ביתו. הוא מוכר היטב למשטרה ומודיעינית – נמצא ביריבות עם מספר עבריינים בעיר. החשד של המשטרה הוא כי בעת הירי, הוא היה יחד עם אדם נוסף שנמלט מהמקום. לא מן הנמנע כי דווקא הוא היה יעד לפגיעה, ולא מרדכי.

כאמור, מרדכי מוכר למשטרה. הוא השתחרר ממאסרו האחרון בקיץ 2014, לאחר שהורשע יחד עם חן שטרית במעורבות באירוע ירי, בעת שניסו לפגוע בעבריין מוטי אמסלם איתו הם מסוכסכים. מאז שחרורו נעצר לפחות פעם נוספת על עבירות אמל"ח.

מרדכי, שמיוצג על ידי עו"ד דניאל וייס, נלקח לחקירה לאחר מעצרו ובסיומה נכלא. הבוקר (חמישי, 2.2), במהלך דיון בבית משפט השלום בנצרת, ייחסה לו היחידה החוקרת עבירות של קשירת קשר לפשע, שיבוש מהליכי משפט וגם ירי מנשק חם באזור מגורים. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

לגבי החשד כי לא היה מדובר בירי רק לעבר רכבו של מדרכי אלא חבילופי ירי בין הצדדים, אמר נציג היחידה החוקרת: "יש לנו אינדיקציה שמהרכב שלו בוצע ירי".

ekdah bayad200
אילוסטרציה

עו"ד וייס אמר בדיון כי מדובר ב"מעצר מנע" – מהלך "לא חוקי ולא חוקתי" של המשטרה, כך לדבריו, "בבקשת המעצר התהפכו היוצרות, אירע אירוע מצער, בוצע ירי לעבר רכבו של החשוד. לאחר הירי, שבנס לא קרה דבר מבחינת נזק לגופו של אדם, החשוד עזב את המקום, אף אחד לא ביקש ממנו להישאר. החשוד לא ברח מהמקום, אלא נסע עם הרכב לביתו – לשם זמן קצר לאחר מכן הגיעה המשטרה". 

עוד ציין הסנגור: "למעשה, משטרת ישראל מסיבות כאלה ואחרות, ואולי אך ורק על בסיס מידע מודיעיני, חושבים שיכול להיות משהו בעתיד בעקבות אותו אירוע ירי, כשהבחור החשוד כאן הוא הקורבן. אני מבין את הצורך של המשטרה להרגיע את הרוחות, להגן על החשוד ואולי למנוע משהו עתידי, אך אלה דברים ערטילאיים ולא מבוססים והמעצר הוא לא הפתרון לעניין זה, כשעומד לפנינו קורבן שהעביר לילה במעצר על לא עוול בכפו ואשר לא עשה דבר".

בתום הדיון אמר השופט אדריס נעמן: "לאחר שעיינתי בבקשת המעצר, בתיק החקירה וכן בדוח הסודי, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים, נחה דעתי כי קיימת תשתית ראייתית שמבססת חשד סביר נגד החשוד". עם זאת, הוא נענה חלקית בלבד לבקשת המשטרה, כשהאריך את מעצרו של מרדכי עד 5 בפברואר.

יש לציין כי במקביל לחקירתו של מרדכי מנסים במשטרה לאתר את הרכב השני שהיה מעורב באירוע, ממנו בוצע לכאורה הירי לעבר רכבו של מדרכי. החקירה מתנהלת גם במישור המודיעיני, תוך סקירת הסכסוכים בין הקבוצות השונות בעפולה, וגם תוך הסתייעות במצלמות אבטחה באזור התקרית.

עדכון (5.2.17)

לאחר מספר ימי מעצר, המשטרה הסכימה לשחרר את יוגב מרדכי למעצר בית בן מספר ימים. 

afula shitrit ran

עוד על סכסוכי העבריינים בעפולה:

אקדוחני עפולה

סכסוכים ומאבקי שליטה בעיר הגרעינים

מטעני עפולה והבלגאן של השוטרים

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות