החוקרים התבטלו, החשודים בהחזקת נשק וחשיש שוחררו

שתף כתבה עם חברים

שני אחים מטייבה נעצרו לאחר שאקדח וחשיש נמצאו קבורים בחלקה של אחד מהם. תחילה הוארך המעצר לאחר שהמשטרה הצהירה כי דרוש לה זמן ל-10 פעולות חקירה, אולם בדיון שאחרי התברר כי אפילו פעולה אחת לא בוצעה

ekdah eli arish
האקדח נמצא קבור בחצר (צילום ארכיון להמחשה)

חקירה סמויה של שוטרי תחנת קדמה החולשת על העיר טייבה, הובילה למעצרם של שני אחים:  אחמד (53) ועבד אל פתאח חאג יחיא (50), המוכרים למשטרה. השניים חשודים בהחזקת נשק וחשיש. אולם, בעקבות מחדל משטרתי, בית המשפט הורה על שחרורם של השניים מהמעצר.

השניים, בעלי עבר פלילי, נעצרו ביום חמישי שעבר (26.1), בתום חקירה סמויה ולאחר שנתפס בקרבת ביתו של אחמד אקדח קבור באדמה ו-145 גרם ברוטו חשיש. במתחם הבית נתפסו עוד 24 גרם של חומר חשוד. השניים, המיוצגים על ידי עו"ד דוד בוחבוט, הכחישו כל קשר למיוחס להם ושמרו על זכות השתיקה. אחמד רק הסכים לאשר לחוקריו, כי המתחם שייך לו וכי הוא משתמש בחשיש.

השניים הובאו ביום שישי האחרון לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הצהירה היחידה החוקרת כי בכוונתה לבצע 10 פעולות חקירה. לצורך כך, היא ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים בשישה ימים. השופטת אשרית רוטקופף קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרם בשלושה ימים, עד יום ראשון האחרון (29.1).

לדיון ביום ראשון התייצבה המשטרה עם בקשה להאריך את מעצרם של החשודים בשישה ימים נוספים. אלא שאז התברר כי המשטרה לא ביצעה אף פעולת חקירה מרשימת הפעולות עליה הצהירה בדיון הראשון. לפיכך, עו"ד בוחבוט ביקש מבית המשפט לדחות את בקשת המשטרה ולהורות על שחרורם של מרשיו.

od buhbut david new 150  
עו"ד דוד בוחבוט  

 "בא כוח המשטרה בהגינותה הבהיר בתשובותיו לבא כוח החשודים, כי לא עלה בידי המשטרה לבצע ולו אחת מהפעולות המנויות בדוח הסודי", אמרה השופטת שלהבת קמיר וייס. "בא כוח המשטרה  אף לא נתן כל טעם שיהיה בו כדי להסביר את מחדלה של המשטרה באי ביצוע פעולות החקירה".

לאור כך, קיבלה השופטת את טיעוני הסנגור והורתה על שחרורם של שני האחים למעצר בית עד 2 בפברואר, בהרחקה מטייבה ובתנאים מגבילים נוספים.

המשטרה לא ויתרה ומיהרה להגיש ערר לבית המשפט המחוזי, אולם זמן קצר לאחר פתיחת הדיון קיבלה את המלצת השופט ארז יקואל וחזרה בה מהערר, תוך שהצדדים הסכימו כי מעצר הבית יוארך עד 5 בפברואר.   

בתחילת השבוע הבא, לאחר בחינת התיק על ידי המשטרה והפרקליטות, יוחלט באשר להמשך ההליכים. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות