אישום: איים על פרקליטה ממחוז תל אביב

שתף כתבה עם חברים

צעיר שלא היה שבע רצון מכך שהפרקליטה מתנגדת לשחרור שלושת אחיו ממעצר בתנאים שהוצעו, אמר לה: "אני מציע לך לשקול טוב טוב את המילים שלך להבא. אני מזהיר אותך"

bet mishpat mehozi tel aviv

איומים בהיכל. בית המשפט המחוזי בתל אביב

ישי ביטון, צעיר בן 19 מצפון הארץ, לא היה שבע רצון מכך שפרקליטה ממחוז תל אביב התנגדה לשחרור שלושת אחיו ממעצר, אז הוא איים עליה. כך טוענת התביעה המשטרתית בכתב אישום שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב, בו מיוחסות לביטון עבירות איומים.

כרקע לכתב האישום נגד ביטון, התביעה מציינת בכתב האישום, כי ב-16 בדצמבר התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בעניינם של שלושה מאחיו, שהואשמו בפרשיית ייצור וסחר בסמי פיצוציות בהיקף גדול, יחד עם עוד 10 מעורבים. לפי האישום, במסגרת אותו דיון התנגדה נציגת פרקליטות מחוז תל אביב לשחרור האחים למעצר בית בפיקוחה של אמם, מה שהביא את ביטון בתחום הדיון לגשת אל הפרקליטה, לעמוד בצמוד אליה ולאיים באומרו: "שלא תעזי לדבר ככה עוד על אמא שלי כמו שדיברת בדיון".

בהמשך, כך נטען, ביקשה  הפרקליטה מביטון שיתרחק ממנה אולם הוא המשיך ואיים בכך שאמר לה: "אני מציע לך לשקול טוב טוב את המילים שלך להבא. אני מזהיר אותך, את שומעת אני מזהיר אותך".

כתב האישום מתבסס על עדותה של הפרקליטה, עדות פרקליט נוסף שהיה במקום ושמע את איומיו לכאורה של ביטון, וכן על צילום ממצלמת אבטחה שפעלה באולם בית המשפט ותיעדה את האירוע. ביטון קשר את עצמו לסיטואציה, אולם טען כי הדברים שהשמיע "בעלי אופי תמים".

מבקשת המשטרה לשחרור החשוד בתנאים מגבילים עולה, כי באמתחתו ביטון הרשעה קודמת בעבירות של הפרת הוראה חוקית ותקיפה וחבלה. כמו כן, תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה בן שישה חודשים.

"הנאשם ביצע את העבירות זמן קצר לאחר שהורשע בגין עבירות אלימות ותוך שמרחף מעל ראשו מאסר על תנאי שהושת עליו", ציינה התובעת המשטרתית עו"ד עומרית אבני, "הנאשם ביצע את העבירות בין כותלי בית המשפט כאשר סביבו מאבטחים של משמר בתי המשפט – מעשים המלמדים על תעוזה  והעדר מורא מן הדין".

השופטת נעה תבור נענתה לבקשת התביעה ושחררה את ביטון בתנאים מגבילים, ביניהם הרחקה של 500  מטרים מהפרקליטה וכן הרחקה מהליכים משפטיים הנוגעים לשלושת אחיו. סנגורו, עו"ד חי הבר, טען עם הגשת כתב האישום נגד ביטון, כי אין בתיק שום ראיות נגד מרשו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות