כתב אישום: נהג בפסילה, דרס שוטר ונתפס בתום מרדף

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי לאחר שפרטיו נבדקו, הנהג נסע לאחור ופגע בשוטר ששבר את ידו. אחר כך ברח עד לתל אביב. הפרקליטות מבקשת לחלט את רכב ה-ב.מ.וו שלו

מרדף עד לתל אביב (צילום ארכיון להמחשה)

חוקרי תחנת משטרת כפר סבא פתחו בחקירה עם קבלת דיווח מבלשי התנועה במרחב שרון על דריסת שוטר בכפר סבא ובריחת הנהג לכיוון תל אביב תוך כדי נהיגה פרועה בזמן פסילה (23 מאי).
החקירה הולידה בסופו של דבר כתב אישום שהוגש הבוקר נגד הנהג הנמלט, אחמד עיסאווי (25) מרמלה (16 יוני).
לפי כתב האישום, הבלשים הבחינו ברכב ב.מ.וו שעורר את חשדם וחסמו את נתיב נסיעתו. לאחר שכיבה את מנוע הרכב ובתום בדיקת פרטי הנהג, התברר כי הוא נוהג בזמן פסילה. לאחר שהתבקש לצאת מרכבו, כך נטען, הנאשם הניע לפתע את הרכב והחל בנסיעה פרועה לאחור, למרות אזהרות הבלשים כי הוא עלול לפגוע בבלש שעמד מאחורי הרכב על מנת לכוון את התנועה בזמן הבדיקה.

בכתב האישום נטען כי הרכב פגע בבלש שהועף וכתוצאה מכך סבל מחבלות בכל חלקי גופו ואף שבר את ידו. לפי כתב האישום, מיד לאחר מכן פתח הנאשם בנהיגה מהירה קדימה תוך שסיכן בלש נוסף, ונמלט בנהיגה פרועה עד לתל אביב, שם ניסה להימלט מניידות. בדרך, לפי האישום, הוא היווה סיכון ממשי להולכי רגל, אולם בהמשך נקלע לרחוב ללא מוצא ונעצר, לא לפני שתקף שוטרים שהגיעו למקום.
מלבד כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, הפרקליטות מבקשת לחלט את רכבו של הנאשם, לו מיוחסות עבירות תקיפת שוטר, ניסיון לתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות, מעשי פזיזות ורשלנות ברכב, ונהיגה בפסילה.

יש לציין כי הנאשם כבר שוחרר בתנאים מגבילים, מה שלא מנע מהפרקליטות לבקש את מעצרו מחדש עד תום ההליכים.
הסנגורית של הנאשם, עו"ד רויטל סבג שקד, טענה כי לא ניתן לעצור נאשם לאחר שכבר שוחרר. השופטת דורית סבן נוי הסכימה והורתה להותיר את הנאשם במעצר בית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות