אישום: התחזו לשליחי "וולט" ושדדו מעל חצי מיליון שקלים

שתף כתבה עם חברים

במהלך השוד הותז השליח הנשדד בגז פלפל. שני הנאשמים נמלטו מהמקום ואז גילו כי התיק נשכח – וחזרו שוב לקחת אותו. תובעת הפרקליטות: "השניים פעלו בטבורה של עיר, בשעות הצהריים וללא כל חשש או מורא"

שליח (אילוסטרציה: pixabay)

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד מחמוד קיס (23) מנחף, לאחר שהוא ואדם נוסף התחזו לשליחי WOLT ושדדו סכום של כ 575 אלף שקלים משליח אחר.
על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד הילה צור, הנאשם וחברו  עבדו דרך ספק משנה כשליחים של חברת השליחויות "שילה הסל המהיר". במסגרת עבודתם, ידעו השניים כי החברה מעבירה לספקי המשנה תשלום בדרכים שונות ובין היתר במזומן, אשר מגיע במועדים קבועים באמצעות שליח קבוע.

לשם ביצוע תוכניתם, הגיעו השניים (9 נובמבר) רכובים על אופנוע ולבושים בחולצה השייכת לחברת WOLT, אל חניון הקניון שבו ממוקמים משרדי החברה, והמתינו לשליח הקבוע המוסר את התשלומים מושך אותם מסניף צ'יינג' שבמקום. קיס אחז בידיו מגש פיצה במטרה להסוות את הימצאותם במקום. עם הגיעו של השליח, הוא החנה את רכבו וניגש אל תא המטען להוציא את התשלום שאוחסן בשני תיקים.

משהבחינו הנאשם וחברו כי השליח שם את התיק על כתפו ,התקרבו אליו, התיזו על פניו גז מדמיע וחטפו את התיק. השליח נאבק בשניים ואילו הנאשם ריסס על פניו גז מדמיע פעם נוספת, אשר כתוצאה מכך נפל השליח ואילו השניים נמלטו מהמקום. בהמשך למנוסתם, הבחינו הנאשמים כי התיק לא נמצא בחזקתם וחזרו אל המקום, תפסו את השליח והפילו אותו לקרקע בשנית ובעוד קיס תוקף את השליח, חתך חברו את אחת מכתפיות התיק. לאחר מכן פתחו השניים בריצה, עלו על אופנוע ונמלטו מהמקום.

בבקשה למעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד צור כי "כנגד המשיב קמה עילת מעצר…שכן המשיב פעל תוך שימוש באלימות חמורה לתקיפתו של הקורבן ולשדוד את הכסף שנשא עמו, שיועד לאחרים. המשיב פעל כפי המתואר בכתב האישום, בטבורה של עיר, בשעות הצהריים וללא כל חשש או מורא".

עורכי הדין וליד גאנם וסאמר עבאס, שמייצגים את הנאשם, אמרו ל'פוסטה': "מעיון ראשון בבקשה למעצר עד תום ההליכים ניתן להבין שכל התיק הזה בנוי על ראיות נסיבתיות ואף חלשות. אנו נקבל את מלוא חומר הראיות ואז נשיב בהתאם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות