מתקן חקירות חדש של המשטרה בכלא צלמון

שתף כתבה עם חברים

נציבת שב"ס: "ברגע שנחקור בתוך המתקנים, נחסוך משמעותית בהוצאת עצורים החוצה. אם יוצב חוקר עם סמכויות שחרור, נוכל לחסוך גם בלינת עצורים בלילה"

ח"כ בן ארי ונציבת שב"ס פרי בפתיחת האגף החדש (צילומים: דוברות שב"ס)

יו"ר ועדת ביטחון הפנים, ח"כ מירב בן ארי ביקרה נכחה בפתיחת אגף חקירות חדש בבית סוהר צלמון בליווי נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי ובהשתתפות מפקדי מחוז צפון של השב"ס, גונדר אריק יעקב וסגן מפקד מחוז צפון של מ"י, תת ניצב שוקי תחאוכה.

בית סוהר צלמון משמש גם כבית מעצר מהגדולים בישראל. בכל שנה מוציאים ממנו בליווי אלפי אסירים לחקירות במשטרה. היום נפתח באופן רשמי אגף חקירות בבית הסוהר, הכולל חדרי ויעוד מתקדמים לדיוני בתי משפט. בשב"ס אומרים כי האגף יצמצם באופן משמעותי את הצורך בהוצאת נחקרים אל מחוץ לחומות הכלא. בשב"ס אומרים כי האגף הוקם במימון המשרד לביטחון פנים "ובשיתוף פעולה בין שב"ס למשטרה, במטרה לייעל את תהליכי העבודה, תוך חיסכון במשאבים ודאגה לביטחון הציבור".

האגף נפתח רשמית בביקור של יו"ר ועדת ביטחון הפנים, ח"כ מירב בן ארי, שלוותה על ידי נציבת בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי; מפקד מחוז צפון בשב"ס, גונדר אריק יעקב ותנ"צ שוקי תחאוכה, סגן מפקד מחוז צפון במשטרה.

לאחר הביקור במתקן המעצר החדש ליוותה הנציבה פרי את ח"כ בן ארי לבית הסוהר חרמון, שם ביקרו בפרויקט "שיקום הדדי" בו אסירים משקמים כלבים נטושים לשם מסירתם לאימוץ, תוך למידת כלים וכישורי חיים נחוצים לשיקום חייהם עצמם.

ביקור גם בפרויקט "שיקום הדדי" בכלא חרמון

גונדר פרי: "מתחם החקירות המשותף יביא להתייעלות ויתרום לביטחון. ברגע שנבצע מאות פעולות חקירה בתוך המתקנים, נחסוך באופן משמעותי בהוצאת עצורים החוצה. זוהי רק התחלת הדרך ויש עוד המון שיתופי פעולה שניתן לעשות בנושא העצורים עם המשטרה. אני סבורה שאם יוצב חוקר עם סמכויות שחרור, נוכל לחסוך גם בלינת עצורים בבית המעצר בלילה. אם נשכיל להקים יחד עם המשרד לביטחון פנים שמממן את הפרויקט להקים מתחמים כאלה בכל בתי המעצר הגדולים, הרי ששם תהיה ההתייעלות הגדולה ביותר".

ח"כ בן ארי: "אני מודה לנציבת שב"ס על הסיור. שמחתי לשמוע על פתיחת האגף ושיתוף הפעולה המבורך בין המשטרה לשב"ס וכמובן על ההירתמות של המשרד לביטחון פנים שמימן את הקמתו. הוועדה בראשותי תמשיך ללמוד, לפקח ולהעמיק במטרה לעזור לשב"ס בתהליך ההתייעלות שלו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות