צווארון לבן
לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
אדיר בן לולו – משרד עו"ד
פלילי | תעבורה | אזרחי
מוטאי-מצגר-גרבאווי
תעבורה | תאונות דרכים | נזקי גוף | ייצוג שוטרים וסוהרים
אורי קינן ושות' – משרד עו"ד ונוטריון
פלילי | צווארון לבן | כלכלי | מיסים והלבנת הון

יום הצואה של הפוליטיקה בישראל

עו"ד חיים שטנגר דור שני לניצולי שואה חולף מהורהר עם מסיכה בכיכר מלכי ישראל הריקה ומביע מחאה על ההסכם הקואליציוני הבלתי אפשרי של נתניהו וגנץ
כשקראתי את פרטי ההסכם בא לי פשוט להקיא. שני פוליטיקאים אלה החליטו לחלוק בבשר הדוב ובעור שלו, דווקא בימים שרובנו איננו יודעים כיצד נשלם את הוצאותינו השוטפות, שלא לדבר על השאלה כיצד נתפרנס, או בפשטות, כיצד נשרוד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

גילוי נאות: יום השואה הוא יום קשה במיוחד עבורי.
הגם שאבי המנוח היה סמל בצבא הבריטי, כמו גם ממשחררי מחנות הריכוז וההשמדה, ומ-12 התותחנים הראשונים בארץ ישראל אשר הניחו את היסודות להקמת חיל התותחנים בצה"ל, השואה נוגעת בי ופוצעת אותי – מחדש – מידי שנה בשנה.
שמי הפרטי ניתן לי להנצחת זכרה של דודתי, חיה ז"ל, שנרצחה בידי הנאצים ימ"ש וזכרם. עקבותיו של דודי ג'ק (יעקב) נעלמו בתקופת מלחמת העולם השנייה ואיני יודע גורלו ואם הובא, לקבר ישראל.

ערב יום השואה השנה, לאחר שפורסמו פרטי 'הסכם ממשלת האחדות' השערורייתי בין נתניהו לגנץ, אני חולף לי מהורהר עם מסיכה בכיכר מלכי ישראל (קשה לי להתרגל לשם "כיכר רבין", שכן מילדותי נטבע ונטמע בי השם "כיכר מלכי ישראל" ולא מכל טעם אחר), בדרכי – לדקות מספר – למשרד לאחר תרופת היעדרות ממושכת, אך ורק כדי לבדוק עניינים ולאסוף דואר, ממילא המשרד מושבת והעובדים בחל"ת.
עו"ד אורי פנטילט ממשרדנו, בדיוק הגיש העתירה מנהלית בשם לקוח נגד משרד הבריאות, בקשר להכללת שמו של הלקוח בפרסום התרעה של הוועדה למניעת הטעייה של משרד הבריאות, והחלטתי שאקח עותק נייר מהעתירה ואסתלק (המדפסת שלי בבית בדיוק נדפקה ולך תמצא, בימים אלה, טכנאי). אין טעם לשבת בוהה אל מול קירות, כשאין איש במשרד והטלפונים דוממים.

בדרכי חזרה מהמשרד חלפתי בככר מלכי ישראל, ועתה הבחנתי, כי ליד הבריכה, הבחנתי בכמה מזרונים ושאר כלי מיטה, הזרוקים על הדשא. הקבצנים נעלמו מהשטח, ממילא אין אנשים ברחוב ומי שמצוי בהם מרכין ראש, שקוע בהרהוריו ואינו פנוי למתן צדקה. מי שהשביעו רעבם באכילת שאריות מזון ממסעדות שבעליהן הכירו להם חסד או מממחזרי הבקבוקים נדדו לחפש פת לחם במקומות אחרים. על חלון הסופרמרקט השכונתי בכלל מופיעה מודעה גדולה המודיעה, כי לפי הוראות משרד הבריאות נאסר למחזר בקבוקים מ-18 מרס ואילך. ממה מתקיימים עלובי נפש אלה, חלפה מחשבה בראשי, אם המסעדות סגורות, העבודות הזמניות נעלמו, לא ניתן למחזר בקבוקים ואי אפשר לקנות אפילו פיתה ובקבוק שתייה מכספי קיבוץ נדבות?

והנה דווקא בערב יום השואה הזה החליטו הג'נטלמנים הבלתי מכובדים הללו, נתניהו וגנץ, גנץ ונתניהו, לחתום על המסמך הדוחה הזה הקרוי: "הסכם ממשלת האחדות". כשקראתי את תנאי ההסכם, לא נתתי דעתי לכך שהוא נחתם, בערב יום השואה. רק בהמשך קלטתי זאת וחשבתי לעצמי על הקלות הבלתי נסבלת בה ניתן להפוך את יום השואה לסתם יום דוחה של צואה, ועל חשבוננו שלנו. כשקראתי את פרטי ההסכם בא לי פשוט להקיא. שני פוליטיקאים אלה החליטו לחלוק בבשר הדוב ובעור שלו, דווקא בימים שרובנו איננו יודעים כיצד נשלם את הוצאותינו השוטפות, שלא לדבר על השאלה כיצד נתפרנס, או בפשטות, כיצד נשרוד.

והם? הם מדברים על 36 שרים, 16 סגני שרים, קבלת חוק נורבגי שיוסיף עוד ועוד אוכלי חינם מיותרים לרשימת מקבלי המשכורות והכיבודים. ושיא השיאים – הקמת מעון שרד לראש הממשלה החלופי. הראשון עוד לא התחיל לכהן ולשני כבר מכינים מעון שרד. מדוע? כדי שיתרגל למעון השרד כבר בתקופת היותו חלופי.
לפי מספר השרים וסגני השרים, דומה כי נגד כל חבר כנסת של הליכוד או כחול לבן מוצע בהסכם מגעיל זה תפקיד שר או סגן שר.
הם יתקנו – עכשיו – פעם נוספת את חוק יסוד: הממשלה, והכל יהיה תקין וכשר. כשר אבל גם מסריח, מסריח לאללה.

בשביל זה נערכו שלוש מערכות בחירות ובזבזו עשרות מיליוני שקלים שירדו לטימיון?
כמה חבל שלא ניתן לתבוע – מהפן המשפטי – את אביגדור ליברמן שהוא (יחד עם אחרים) הוביל וגרם במישרין או בעקיפין לסמאטוכה הזו.

תתעודדו. קופת המדינה ריקה? יעלו לנו את המסים, כי צריך לממן משכורות, לשכות ועוזרים לצבא של 36 שרים ו-16 סגני שרים, מנכ"לים, יועמ"שים, מזכירות, מכוניות שרד, נהגים, משרדים. בינתיים המדינה תגייס 13 מיליון שקלים (לפי ההערכה) מכספי הקנסות שייגבו ממקבלי הדו"חות אשר הפרו את תקנות החירום המבולבלות בקשר לסגר המלא/החלקי/ העוצר (מחקו את המיותר).

בינתיים, נא לא לשכוח לצאת אל המרחב הפתוח עם מסכה, כל הזמן על פנים. ואם בא לכם, ככה סתם, להוציא קיטור, הורידו ת'מסכה, לפני שאתם יורקים.
בהרהור שני אולי עדיף תשאירו ת'מסכה על הפנים, בזמן שאתם יורקים. כי אם תסירו ת'מסכה נתזי הרוק יכול שיפגעו בסובב אתכם ואולי תדביקו בקורונה.
אולי תשיגו רישיון ממשרד הבריאות לקיים הפגנת רוק בכיכר, כשאתם שומרים על מרחק שני מטר, רק אל תשכחו להחזיר ת'מסכה לפנים, לאחר שסיימתם לירוק.

עו"ד חיים שטנגר

 

3 תגובות

 1. יצחק בלה הגב

  דברי ה' חיים.עו"ד וד"ר שטנגר ביקר בצורה מדויקת את השחיתות וחוסר ההתחשבות בהסכם זה כאשר מעל מליון איש מחוסרי עבודה ומחוסרי תקוה ומרבה דאגה לפרנסה.בושה וחרפה

 2. אבי הגב

  תמות מקנאה יסמרטוט אם כבר מדברים על צואה תתחבא שמאלני….

 3. נחום הגב

  מיליוני שקלים שירדו לטמיון?מיליארדים.
  בושה וחרפה על ראשיהם.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן