עתירה נגד עיריית ר"ג: "מפלה בין מועדוני הכדורסל בעיר"

שתף כתבה עם חברים

במועדון הפועל רמת-גן גבעתיים טוענים כי העירייה לא מקצה שעות אימון לטובת קבוצות מחלקת הנוער של המועדון, ומתקצבת את המועדון היריב מכבי רמת גן פי 3.8

צילום: דף הפייסבוק של הפועל רמת גן גבעתיים

מועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים מבקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב להורות לעיריית רמת גן להקצות למועדון אולמות לספורט לצורך אימונים ומשחקים של קבוצות הנוער. לטענת המועדון, העירייה מפלה את המועדון אל מול עמותות ומועדונים אחרים.

העירייה הוגשה נגד העירייה, נגד מועדון הכדורסל מכבי רמת גן, ונגד מספר עמותות. לטענת העותרים, מועדון מכבי רמת גן מחזיק ב"מונופול" על תחום הכדורסל בעיר. בעתירתם מבקשים נציגי מועדון הפועל גם לתקצב את מועדוני הכדורסל בעיר באופן שוויוני.

יש לציין כי המועדון כבר הגיש בעבר מספר עתירות נגד העירייה באשר למימון המועדון. חלק מהעתירות הסתיימו בפשרה וחלקן נדחו.
בהפועל רמת גן-גבעתיים טוענים כי מדובר במועדון היחיד שהעירייה לא מאפשרת לקבוצות הנוער שלו לקיים פעילות באולמי הספורט. בנוסף טוענים העותרים, כי "הלכה למעשה נהנות אגודות הספורט האחרות בעיר מתמיכה עקיפה בדמות היתר לעשות שימוש במתקני הרשות (אולמות ספורט)… העירייה אינה מסתפקת בסירובה להקצות עבור העותרות יחידות אימון ושעות אולם עבור הפעלת חוגים וקבוצות ילדים ונערים והלכה למעשה מותירה את העותרת כאגודה יחידה ללא מחלקת נוער".

לטענת העותרים, העירייה וראש העיר כרמל שאמה הכהן פועלים במודע "לחסל" את פעילות הנוער של הפועל ובמקביל נותנים עדיפות ומעצימים את מכבי רמת גן. לטענתם, למרות שקבוצות הבוגרים של הפועל ומכבי משחקות באותה ליגה (לאומית), מועדון הכדורסל של מכבי מקבל תקציב הגבוה פי 3.8 מאשר תקציב מועדון הפועל. "נימוקי העירייה כפי שהובאו בהודעתה ולפיהם היא מעדיפה כי בעיר תפעל מחלקת נוער אחת בלבד לא עומדים בקנה אחד עם המציאות, שכן בענף הכדורגל פועלות לפחות שלוש מחלקות נוער (מכבי, הפועל, בית"ר)".

בעתירה נטען כי מקור העוינות של העירייה כלפי מועדון הפועל נעוץ בכתבת תחקיר שפורסמה בשנה שעברה בערוץ 13 על הקשר הכספיים דאז בין ראש העירייה שאמה לבין יו"ר מועדון מכבי דאז, עופר ארליך. לפי נציגי הפועל, לא היה להם חלק בתחקיר הזה, אולם ראש העיר חושב אחרת והחליט "להעניש" אותם. כעת, כך לטענתם, כספי התמיכות לאגודות הספוטרט בעיר מועבר באופן מפלה, לא ענייני ולא שוויוני, פסול ונובע משיקולים זרים.

יו"ר האופוזיציה, ליעד אילני, שעד לאחרונה החזיק בתיק הספורט, מצדיק את העתירה באופן חלקי, אבל גם מותח ביקורת על מועדון הפועל. אילני אמר לאתר "פוסטה": "העירייה יזמה בעבר איחוד של שני המועדונים, אבל הדבר לא אפשרי בגלל היריבות. למכבי רמת גן יש מונופול, יש להם מחלקת נוער. יכולות להיות ברמת גן שתי מחלקות נוער (של מכבי ושל הפועל). דחפתי שתהיה אפשרות להקים מחלקת נוער להפועל ושאולם הספורט יהיה על בסוס מקום פנוי. הם לא יכולים לקבל את אותה כמות יחידות אימון כמו של מכבי רמת גן, כי מכבי זו קבוצה ותיקה יותר, מחלקת נוער שקיימת הרבה שנים. אפשר לתת להפועל להקים מחלקת נוער ולעזור להם אבל לעשות את זה באופן הדרגתי. אי אפשר שהם יתחילו עם 20 קבוצות".
מעיריית רמת גן טרם נמסרה תגובה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות