אישום: צעיר פלסטיני התחזה ל"דואר ישראל" ועקץ 900 ישראלים

שתף כתבה עם חברים

יצר דף מתחזה של הדואר ושלח אלפי הודעות לשחרור חבילות מהמכס. גרף 300 שקל מכל ישראלי ששילם, ובסך הכל 200 אלף שקלים

video
מחמד עבאסי, פלסטיני בן 21 מהכפר סוואחרה שבשטחים, נאשם בהונאת סייבר: נטען כי עקץ כספים מיותר מ-900 ישראלים באמצעות שליחת מסרוני "פישינג" של הודעות המתחזות לדואר ישראל.

"משתמש דואר ישראל, איזה כיף. החבילה שלך הגיעה לארץ אבל החבילה שלך עצר במכס, אתה צריך לשלם לשחרר אותה, אתה יכול לשלם מכאן (קישור לדף תשלום).
עליך לשלם תוך 48 שעות, לאחר 48 שעות נתחיל בלקיחת עמלה של 25.04 ₪ ליום.
תודה , דואר ישראל" (השגיאות במקור).

בכתב האישום שהוגש על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נטען, כי עבאסי רכש חבילות דיוור של משלוח אלפי הודעות SMS לרשימות תפוצה, ורכש שליטה בשמות מתחם (דומיינים) המתחזים לאתרים רשמיים של דואר ישראל, כגון: Post Israel, Doar Israel ו-Post IL (כולם אתרים פיקטיביים).
לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, עבאסי הוציא לכאורה לפועל שלושה גלים של ההונאה ומשלוח ההודעות המתחזות לאלפי ישראלים, בתאריכים שונים בין החודשים ספטמבר-דצמבר. בפועל הוא ניסה לשלוח את ההודעות למספר גדול עוד יותר של ישראלים, אך נחסם בחלק מהפעמים על ידי חברת הדיוור של המסרונים, עקב החשד כי מדובר בהונאה.

כ-930 ישראלים, לפי כתב האישום, לחצו על הקישור שהופיע בהודעות, הזינו את פרטיהם האישיים ופרטי אמצעי תשלום, וכל אחד מהם שילם 298 שקל עבור "שחרור החבילה". בסך הכל גרף המתחזה, לפי כתב האישום, כ-200 אלף שקל והכסף הועבר לארנקי ביטקוין בשליטתו.

לעבאסי מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, העברת מידע כוזב במחשב וחדירה לחומר מחשב. מהבקשה שהוגשה למעצרו עד תום ההליכים עולה כי במחשביו נמצאו ראיות פורנזיות רבות. ביניהן, כתובות של שלושה ארנקים דיגיטליים אליהם הועברו לכאורה כספים מהונאת הפישינג. עוד נתפסו על המחשב קישורים לאתרים מתחזים לכאורה לדואר ישראל וקבצים ובהם מיליוני מספרי טלפון, רובם ככל הנראה של אזרחי ישראל.
סנגורו של הנאשם, עו"ד שמשון וייס, מסר בתגובה: "מדובר בתיק רחב היקף. כתב האישום הוגש היום, נצטרך ללמוד את חומרי החקירה בטרם נגבש עמדה. לפי שעה מרשי מכחיש את האישומים נגדו ומתכוון להילחם על חפותו בבית המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות