תושב השטחים חשוד בעוקץ עשרות אלפי שקלים מהפצת מסרונים מזויפים של המכס

שתף כתבה עם חברים

בן 21 מכפר סאוורחה חשוד כי גבה כספים מעשרות ישראלים באמצעות הונאת פישינג – הפצת הודעות לתשלום על שחרור חבילות במכס

video
צעיר בן 21 פלסטיני, תושב שטחים, נעצר בחשד שהפיץ מסרונים הנחזים כהודעות מדואר ישראל, בנוגע לשחרור חבילות הממתינות במכס – ועקץ כך עשרות אלפי שקלים מישראלים שנפלו בפח.
בחודשים האחרונים הופצו עשרות אלפי הודעות "פישינג" לטלפונים ניידים, בהן נכתב "החבילה שלך עצר במכס, אתה צריך לשלם לשחרר אותו" (השגיאות במקור). להודעה צורף קישור אשר הוביל את האזרח לאתר הנחזה לאתר הרשמי של רשות הדואר, ושם נדרש האזרח לשלם בכרטיס אשראי מאות שקלים על מנת שיוכל לשחרר כביכול חבילה שממתינה לו.

ביחידת הסייבר בלהב 433 נוהלה חקירה סמויה, במסגרתה זוהה לכאורה מפיץ ההודעות, תושב כפר סאוורחה שבשטחים, שלפי החשד גרף לכיסו עשרות אלפי שקלים משיטת ההונאה – לאחר שעשרות ישראלים שילמו כ-300 שקל כל אחד עבור כל "חבילה".
עוד עולה כי הצעיר המיר לכאורה את הכספים למטבעות דיגיטאליים במטרה לטשטש את עקבותיו. נמסר כי חוקרי יחידת הסייבר איתרו באמצעים טכנולוגיים ארנקים וירטואליים בהם, על פי החשד, הוא שמר את הכסף.

המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו של החשוד, מחמד עבאסי, בשמונה ימים בחשד לעבירות מרמה שונות והלבנת הון.
נציג המשטרה הסביר כי השיטה מכונה "פישינג" – קבלת כספים במרמה באמצעות אתרים מזויפים, שמתחזים לאתרים מוכרים של רשויות המדינה, או במקרים אחרים חברות מסחריות.
סנגורו של החשוד, עו"ד עלא תילאווי אמר כי לדברי החשוד "אין לו יד ורגל בדבר, ובחשבון בנק הדואר שלו יש יתרה של 300 שקל או אפס".
שופט המעצרים ארז מלמד האריך את מעצרו של עבאסי עד 27 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות