כתב אישום: ניסה לרצוח את המאבטחים שלא הכניסו אותו למועדון בחיפה

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי עלאא ח'אסקיה, מוכר למשטרה מעכו, לא הוכנס למועדון עקב תקרית קודמת בה היה מעורב, והבטיח לנקום * מאוחר יותר חזר למועדון עם חברו על גבי אופנוע, וירה תשעה קליעים * חברו של הנאשם נהרג כתוצאה מירי תגובה של מאבטח

זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום נגד עלאא ח'אסקיה (27) מעכו, המייחס לו ניסיון רצח, נשיאה והובלת נשק ושיבוש מהלכי משפט.
מכתב האישום עולה כי ח'אסקיה היה זה שירה לעבר מועדון "האדיסון" בשדרות ההסתדרות בחיפה ב-31 בדצמבר. הרקע, טוענת הפרקליטות, הוא סירוב של מנהל המקום להכניס את ח'אסקיה וחבריו למועדון.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ענאן גאנם מפרקליטות מחוז צפון עולה, כי בליל ה-30 בדצמבר אשתקד עבדו במועדון מספר מאבטחים חמושים. בשעה 02:07, כך נטען, הגיעו ח'אסקיה ומספר חבריו למועדון, ברכב מזדה השייך לאחד מהם. המאבטחים במקום לא נתנו לחבורה להיכנס, על פי הוראתו של מנהל המועדון, שנימק זאת באירוע קודם שבו הנאשם היה מעורב לפני כן.

מכתב האישום עולה כי הנאשם לא השלים עם הוראת המאבטחים וניסה להיכנס למועדון בכוח, הצליח לעבור את דלת הכניסה והוצא מהמועדון בכוח על ידי המאבטחים. בשלב זה, לפי האישום, הוא איים עליהם באומרו: "עכשיו תראו מה אני הולך לעשות… אני אסגור לכם את המועדון, אני אהרוג אתכם".

בכתב האישום נטען כי הנאשם עלה לרכב של חברו, שהסיע אותו בחזרה לעכו, שם חנה רכב הטויוטה של הנאשם. לפי כתב האישום, בשלב זה החליט הנאשם לירות לעבר המאבטחים ולגרום למותם. נטען כי הוא נסע עם רכבו לכיוון עכו העתיקה, לקח את אופנוע הימאהה שלו, הצטייד באקדח 9 מ"מ עם מחסנית תואמת, ואסף יחד איתו את מוסא עבד אלהאדי (21).

סמוך לשעה 03:20 יצאו ח'אסקיה ועבד אלהאדי מעכו, ונסעו לכיוון המועדון, כשהנאשם נוהג באופנוע ו"מרכיב" מאחור את עבד אלהאדי. הפרקליטות טוענת כי כאשר הגיע האופנוע לקרבת המועדון בשעה 03:35, הנאשם עצר מול הכניסה וירה לפחות תשעה כדורים לעבר המאבטחים והסלקטורית שהיו במקום, ממרחק של כ-17-20 מטר.

במקום נכחו מספר עובדים ממסעדה סמוכה, וכאשר בוצע הירי – המאבטחים, הסלקטורית והעובדים השתטחו ותפסו מחסה. חלק מהקליעים פגעו בחלון ובקיר סמוכים לכניסה למועדון.

א', מאבטח שעמד בכביש השירות יחד עם מאבטח נוסף והבחין בנאשם מבצע את הירי, שלף את אקדחו וירה לעבר האופנוע תשעה כדורים. אחד הכדורים שירה פגע בראשו של עבד אלהאדי, שנפל מהאופנוע ונותר שרוע על הקרקע, בעוד שח'אסקיה נמלט מהמקום בנסיעה דרומה. לפי הפרקליטות, הוא המשיך במנוסה עד שהגיע לחורשה סמוכה לכפר חסידים, שם החביא את האופנוע בתוך שיחים.

עבד אלהאדי נפגע אנושות מהירי ופונה למרכז הרפואי רמב"ם כשהוא מורדם ומונשם, שם אושפז עד ה-5 בינואר השנה, אז נקבע מותו. הפרקליטות טוענת כי כאשר נודע לנאשם שחברו מאושפז במצב קשה ברמב"ם, הוא קנה כרטיס טיסה לחו"ל במטרה לברוח מהארץ, אבל נעצר בביקורת דרכונים בנתב"ג לפנות ערב ה-31 בדצמבר אשתקד.

סימני ירי במועדון (צילום: דוברות המשטרה)

חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) במשטרת מרחב אשר הצליחו לפענח את התיק בעזרת ראיות רבות שנאספו, בכללן עדויות ראייה, סריקת מצלמות אבטחה ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. צילומי אבטחה ממצלמות רבות תיעדו את האופנוע של הנאשם יוצא מעכו העתיקה ומגיע לזירה, ובהמשך עוזב אותה עד למקום בו הוסתר.
הראיה המרכזית בתיק היא מכשיר הטלפון של הנאשם, שנמצא בזירת האירוע, סמוך לעבד אלהאדי. כמו כן, האופנוע של הנאשם נמצא מוסתר בשיחים בקרבת צומת יגור, ועל הכפפות שנמצאו בסמוך נמצאו שרידי ירי.
כמו כן, בתיק החקירה סרטונים שתיעדו את האירוע המקדים, במסגרתו הגיע הנאשם למועדון וניסה להיכנס. באשר לכך, המאבטחים מסרו עדויות בנוגע להשמעת האיומים מצדו של הנאשם.

בבקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים מצוין כי הוא שמר על זכות השתיקה בחקירותיו, ולאחר שהוגשה נגדו הצהרת תובע – הוא מסר גרסה כבושה.
בפרקליטות אומרים כי רוב העדים בפרשה מתגוררים באזור מגוריו של הנאשם, ולכן קיים חשש ממשי לשלומם במידה והנאשם ישוחרר בתנאים מגבילים.
בבקשה מצוין עוד, כי לחובתו של ח'אסקיה חמש הרשעות קודמות בעבירות סמים ונשק.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות