אישום: עורך דין הסב דוחות תעבורה על שמו של קשיש באמצעות תצהירים מזויפים

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי עו"ד יעקב חודורוב מהיישוב עומר עשה שימוש ללא רשות בפרטיו האישיים של הקשיש וברישיון הנהיגה שלו, בכך שהסב דוחות תנועה של אנשים שונים על שמו באמצעות שימוש בתצהיר מזויף. עו"ד חודורוב: "תיק שהמשטרה תפרה לי בהוראת הפרקליטות"

תשע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (אילוסטרציה)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש בתחילת השבוע כתב אישום נגד עו"ד יעקב חודורוב (70) מהיישוב עומר, המייחס לו תשע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט (13 פברואר).

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אליזבט ברנר אברהם מפרקליטות מחוז דרום עולה, כי לנאשם שעובד בעיקר כעורך דין לענייני תעבורה יש היכרות קודמת וממושכת עם נ', קשיש בן 90, על רקע חברתי עסקי. במסגרת ההיכרות המוקדמת, ולאור הקשר החברי בין נ' לבין הנאשם, במועד שאינו ידוע מסר נ' לנאשם את רישיון הנהיגה שלו.

הפרקליטות טוענת כי עו"ד חודורוב עשה שימוש ללא רשות בפרטיו האישיים של נ' וברישיון הנהיגה שלו, בכך שהסב דוחות תנועה של אנשים שונים על שמו של נ', באמצעות שימוש בתצהיר מזויף שנראה כאילו נחתם על ידי נ', ללא ידיעתו, ובכך הסב את הדוחות שלו ושל לקוחותיו על שמו של נ'.

כך למשל קרה לכאורה בפברואר 2014. רכב מסוג ב.מ.וו צולם בכביש 40 כשהוא נוסע במהירות של 121 קמ"ש במקום בו המהירות המותרת הינה 90 קמ"ש בלבד. הרכב צולם במצלמות מהירות א'-3 ולבעל הרכב נשלחה הודעת תשלום קנס בדואר. בחודש מרס 2015 הגיע בעל הרכב לעו"ד חודורוב וייפה את כוחו כדי שזה ייצג אותו. 

מכתב האישום עולה כי בפברואר 2016 הגיש הנאשם לבית המשפט לתעבורה באשדוד תצהירים כוזבים, לרבות תצהיר מזויף וכוזב הנושא את פרטיו של נ' וחתימתו. בעקבות הדברים הוגש נגד נ' כתב אישום שבו הורשע ונקנס ב-250 שקל. 

בספטמבר באותה שנה צולם רכב שברולט בשדרות בן גוריון בבאר שבע כשהוא נוסע במהירות של 83 קמ"ש במהירות במקום בו המהירות המותרת הינה 60 קמ"ש. הנאשם הגיש תצהיר כוזב למשטרה שבה המיר את הדו"ח על שמו של נ'. במסגרת הסדר טיעון שכביכול הוביל עו"ד חודורוב, על נ' הוטל קנס של 1,500 שקל.

בנובמבר 2014 צולם רכב פולקסווגן כאשר הוא נוסע במהירות של 142 קמ"ש במקום בו המהירות המרבית המותרת הינה 80 קמ"ש. לטענת הפרקליטות, במקרה זה עו"ד חודורוב ביקש מעורך דין אחר שיסייע לו בתיק. נטען כי בינואר 2017 הגיש אותו עורך דין את התצהירים הכוזבים לבית המשפט השלום לתעבורה בנצרת, כפי שקיבל אותם מהנאשם, ומבלי שהתעורר חשדו כי דבר מה אינו כשר בתצהירים. במסגרת התיק הורשע נ' והוטל עליו קנס של 800 שקל, פסילת רישיון נהיגה בפועל לתקופה של שלושה חודשים ופסילת רישיון נהיגה על תנאי.

בספטמבר 2015 צולם רכב מסוג מרצדס השייך לעו"ד חודורוב במצלמת אכיפת מהירות בצומת קיבוץ גלויות בתל אביב, כאשר הוא נוסע במהירות של 68 קמ"ש, במקום בו נקבעה מהירות מרבית של 50 קמ"ש. נטען כי הנאשם הגיש למשטרה תצהיר כוזב ומזויף והסב את הדו"ח על שמו של נ'. בהתאם לתצהיר, כך נטען, הוסבה הודעת תשלום הקנס בסך 250 שקל משמו של הנאשם לשמו של נ'.

בחודש ספטמבר 2016 צולם רכב מסוג פג'ו במצלמת אכיפה, כאשר הוא נכנס לצומת בשדרות גולדה מאיר ויגאל ידין כאשר ברמזור אור אדום. בעקבות העבירה, נשלחה הזמנה למשפט וכתב אישום לבעלי הרכב. הפרקליטות טוענת כי בפברואר 2017 הגיעה בעלת הרכב לעו"ד חודורוב וייפתה את כוחו. עוד נטען, כי במסגרת הטיפול המשפטי בתיק הגיש הנאשם לבית המשפט לתעבורה בירושלים תצהירים כוזבים, לרבות תצהיר כוזב ומזויף הנושא את פרטיו של נ' וחתימתו. בעקבות זאת נגזר על נ' קנס בסך 500 שקל, פסילת רישיון נהיגה בפועל לתקופה של 60 יום, ופסילת רישיון נהיגה על תנאי. 

מצלמת מהירות (צילום ארכיון להמחשה: נתי שוחט, פלאש 90)

באוגוסט 2016, רכב מסוג ריינג'רובר צולם בכביש 40 כשהוא נוסע במהירות של 132 קמ"ש במקום בו המהירות המותרת הינה 90 קמ"ש בלבד. הפרקליטות טוענת כי גם במקרה הזה הנאשם הסב את עבירת התעבורה על שמו של נ', כך שהורשע והוטל עליו קנס של 800 שקל ופסילת רישיון נהיגה על תנאי. 

בחודש מאי 2017 צולם שוב רכבו של עו"ד חודורוב במצלמת אכיפה, כאשר נכנס באור אדום לצומת מבוא חיפה. נשלחה אליו הודעת תשלום קנס. מכתב האישום עולה כי בחודש אוגוסט 2017 הציג הנאשם לתובע בתיק הסדר עם נאשם אחר באותה שיטה, כך שנגזרו על נ' 1,500 שקל, פסילת רישיון של שבעה חודשים ופסילה על תנאי.
הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי בשל מעשי הנאשם, לאחר שהסב את הודעת תשלום הקנס שלא כדין וללא ידיעת נ', ותשלום הקנס לא שולם, הוטל עיקול על חשבון הבנק של נ'.

למרות כתב האישום, עו"ד חודורוב עדיין עובד כעורך דין ומנהל תיקים. בתגובה לפניית אתר "פוסטה" מסר עו"ד חודורוב בתגובה: "זה תיק שהמשטרה תפרה לי בהוראת הפרקליטות. לא היה ולא נברא. במשך 38 שנה אני עורך דין ומעולם לא דבק בי שום רבב. אני עובד כרגיל ומופיע בבית המשפט".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות