פוסטה TV: מצלמות העירייה תיעדו תקיפה אלימה בראשל"צ

שתף כתבה עם חברים

כתב אישום: שישה צעירים תקפו עם אלות, אגרופים ובעיטות רכב של צעיר אחר על רקע עימות קודם, ושברו דלת זכוכית בבניין מגורים בו מתגוררת אחותו

video
לבית משפט השלום בראשון לציון הוגש כתב אישום נגד שישה נאשמים, בטענה שגרמו נזק כבד לרכבו של תושב העיר ולבניין מגורים בו מתגוררת אחותו, על רקע תקרית מוקדמת בין הצדדים. חלק מהעבירות המיוחסות לנאשמים תועדו בסרטוני אבטחה שאחד מהם מתפרסם כאן.

הנאשמים הם:
בכור דזן (20) מראשון לציון
מור אנור (23) מתל אביב
מאור חנין (19) מקרית עקרון
רפאל מזרחי (23) מראשון לציון
טל מוסרי (21) מחולון
נתנאל שמעון (23) מחולון

לפי כתב האישום שהוגש על ידי התביעה המשטרתית, במועד שקדם לאירוע האלים התרחשה תקרית אחרת שטיבה אינה ידוע במדויק ובה היו מעורבים חלק מהנאשמים וכן א' ומי מחבריו. על רקע אירוע זה, כך נטען, הנאשמים קשרו בינם לבין עצמם ועם אדם נוסף, לגרום נזק לרכבו של א' ולאיים עליו.

מהחקירה עולה כי ב-4 בדצמבר נהג א' ברכב יחד עם חבריו, עד שבשלב מסוים עצר את הרכב על נתיב הנסיעה ברחוב הירשפלד. אחד מיושבי הרכב ירד לקיוסק סמוך, בעוד שהשאר המתינו ברכב. או אז הגיע רכב מרצדס למקום והבהב באורות גבוהים לרכב של א' וחבריו, כשסימן לו לפנות את נתיב הנסיעה. א' התקדם עם רכב, פנה ימינה ועצר על מדרכה סמוכה, כשמצדו השמאלי מעקה בטיחות.

בשלב זה עקף רכב המרצדס את רכבו של א', עצר מטרים ספורים אחריו וממנו ירדו שניים מהנוסעים, אחד מהם אוחז באלה בידו. הם התקרבו לרכב בו שהו א' וחבריו, בעוד שרכב המרצדס המשיך בנסיעה.

מכתב האישום עולה כי בשלב זה הגיע למקום רכב מרצדס נוסף שחסם את נתיב הנסיעה של א' וממנו ירדו שלושה גברים נוספים. התביעה טוענת כי כמה מהמעורבים חבלו ברכב באמצעות אלות, מקלות ובעיטות, תוך שקיללו את א' וניפצו את שמשות רכבו. הזכוכיות מהשמשות עפו לכל עבר ופגעו בחברו של א', שנפצע בידו מרסיס זכוכית. א' ניסה לעזוב את המקום אך נחסם על ידי אחד מהנאשמים.

לבסוף, א' וחברו הצליחו לברוח מהמקום ונסעו לבית אחותו של א'. חלק מהנאשמים חזרו לרכבי המרצדס ונסעו אחריו.
כאשר עמדו א' וחברו מחוץ לבית, הם הבחינו באחד מרכבי המרצדס מתקרב, וברחו לתוך הבית ונעלו את הדלת. נטען כי הנאשמים שהגיעו בשני הרכבים ירדו וניפצו את דלת הכוכית בכניסה לבניין, וגרמו לנזק של 550 שקל.

שעתיים לאחר התקרית האלימה נעצרו ארבעה מהנאשמים ברחוב גאולים בחולון, אחד מהם החזיק בסכין. לאחר מכן נעצרו שני הנאשמים האחרים. מעצרם של השישה הוארך מעת לעת עד שהוגש נגדם כתב האישום, המייחס להם עבירות של קשירת קשר לפשע, חבלה במזיד ברכב, איומים והיזק לרכוש במזיד – כל אחד לפי חלקו.

התשתית הראייתית בתיק, שנחקר על ידי חוקרי תחנת ראשון לציון, כוללת עדויות של הקורבן שסירב למסור את זהות תוקפיו או את הרקע לאירוע, וכך גם חבריו. בתיק החקירה גם צילומי אבטחה ממצלמות העירייה שתיעדו את האירוע, אולם ללא יכולת לזהות את פניהם של רוב המעורבים. כמו כן אותרו ממצאים פורנזיים של חלק מהנאשמים על רכבו של הקורבן וממצאים שהופקו ממכשיר הטלפון של הקורבן, מתוך התכתבויות שלו עם חבריו. את התמונה הראייתית בתיק משלימים פלטי תקשורת ואיכונים.

כאשר הוטחו הראיות בנאשמים, המיוצגים על ידי עורכי הדין רן עטיה ועמיחי ימין, הם הכחישו את המיוחס להם או שמרו על זכות השתיקה.
החשודים, ארבעה מהם נעדרי עבר פלילי, שוחררו למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים עוד לפני הגשת כתב האישום. עם הגשתו, התביעה ביקשה להאריך את התנאים המגבילים עד תום ההליכים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות