מלחמות השרון – מעצרים ושחרורים. המשך יבוא?

שתף כתבה עם חברים

מעקב "פוסטה": לאחר הירי לעבר בית קפה בכפר סבא, מספר חשודים נעצרו עם תחמושת, שכפ"צים, אמצעי תקיפה ועוד, אבל בית המשפט שחרר אותם. בינתיים הוארך מעצרם של החשודים בזריקת רימונים לעבר פיצוצייה בכפר סבא

זירת הירי לעבר בית הקפה בכפר סבא (צילום: ויקטור קלי, תיעוד מבצעי מד"א)

הירי לעבר בית קפה בכפר סבא, שכתוצאה ממנו נפצע עובר אורח, היווה עוד שיא במה שמכונה "מלחמות השרון" והקפיץ לזירה אפילו את ראש העיר רפי סער, שהתבטא בחריפות, השתמש בביטוי "טרור אזרחי", ואמר: "היום נחצו כאן כל הגבולות האדומים. לאור יום ברחוב הומה אדם נפגע לנו תושב חף מפשע. אני מצפה שהאירוע יטופל ביד קשה. לא נעבור על זה לסדר היום".

לאחר הירי לעבר הבית קפה בכפר סבא, שנקשר לאחד מבני המשפחה שמי ממנה נעצר כבר בשבועות האחרונות בחשד למעורבות לכאורה בסכסוך, עצרה המשטרה מספר חשודים שברשותם נתפסו תחמושת, מחסניות, שכפ"צים, אמצעי תקיפה, תיק עם בגדים להחלפה, מספר טלפונים מבצעיים וכרטיסי סים, וכן כסף מזומן. החשודים שעוכבו ונעצרו הם תושבי אזור השרון, מוכרים למשטרה – אחד מהם בן למשפחה ששמה נקשר בשנים קודמות באופן תדיר לאירועים פליליים.
שלושה מהחשודים הובאו אתמול לבית משפט השלום בפתח תקווה, שהמשטרה מייחסת להם עבירות של קשירת קשר לפשע, החזקת סכין והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. כמו כן, אחד מהם נחשד בניהול וארגון משחקי מזל אסורים. סנגוריהם, עורכי הדין אייל אוחיון ואורי עידן, הכחישו את המיוחס למרשיהם.

במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי נערך חיפוש בביתו של אחד מהחשודים בחשד להימורים ונתפסו כספים, צ'קים, פתקים עם שמות וסכומי כסף. כמו כן נאמר כי שני החשודים הנוספים נצפו יוצאים מהבית שלו, כאשר הם לובשים שכפצ"ים ואצל אחד מהם נתפס דוקרן.
השופטת דורית סבן נוי ציינה בהתייחסה לעבירה של קשירת קשר לפשע שיוחסה לחשודים, כי לא הוכח באיזה פשע מדובר וכי מדובר בחשד כללי ולא ספציפי אשר אינו מצדיק הארכת מעצר. לפיכך, השלושה שוחררו בתנאים מגבילים, שניים מהם למעצרי בית.

לא חלפה לה יממה מהירי על בית הקפה בכפר סבא, ואירוע פלילי נוסף נרשם בגזרה. כפי שפורסם באתר "פוסטה", באישון ליל בין שלישי לרביעי נשמע פיצוץ עז ברחוב פינס בפתח תקווה, סמוך לחנות ירקות (2 מרס). כוחות שהוזעקו למקום ביצעו סריקות ואיתרו שרידי מטען חבלה שהונח והתפוצץ בפתח החנות. איש לא נפגע, אך נגרם נזק לרכוש.
בניגוד לכפר סבא, ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג – לשעבר קצין בילוש וימ"ר – העדיף לא להתייחס לעניינים הפליליים המתרחשים בעיר שלו. זאת למרות שבעבר הוא זכה לכותרות מחמיאות על כך שתפס סוחר קנאביס אשר התחזה לשליח וולט.

כך או כך, במשטרה מעריכים כי שני האירועים הללו קשורים לסדרת האירועים פליליים מהעת האחרונה, שהתרחשו לכאורה על רקע סכסוך בין שתי כנופיות באזור השרון. כפי שכבר פורסם, הסכסוך זה הוביל לסדרת פיצוצי מטענים, ירי והשלכת רימונים בערים פתח תקווה, רעננה וכפר סבא.
בהקשר הזה ניתן לציין כי חרף ניסיונות המשטרה לעצור חשודים משני צדי הסכסוך, ברוב המקרים אלה משתחררים בתנאים מגבילים, בהיעדר ראיות מספיקות להעמידם לדין ולעיתים אף אין ראיות המספיקות להארכות מעצר. למעשה, נראה כי לא פעם מדובר במעצרי מנע שאינם מתבססים על ראיות ממשיות.

כך או כך, המשטרה גם פועלת לסגירת חלק מהעסקים לתקופות קצובות מאחר שהתרחשו בהם אירועים פליליים. לפי הערכות, האירוע הפלילי הבא במסגרת הסכסוך הוא רק עניין של זמן, ולא הרבה זמן.

מצלמות האבטחה תיעדו את מטמין המטען בלובי הבניין ברחוב חפץ חיים

יש להזכיר כי סדרת האירועים הפליליים כללה בין היתר את האירועים הבאים:
3 פברואר – ירי ופציעתו של בעל חנות ירקות ופירות ברחוב פינס בפתח תקווה.
6 פברואר – השלכת רימון רסס לעבר מכון שטיפת מכוניות בתחנת דלק ברחוב הנופר ברעננה.
6 בפברואר – השלכת מטען נפץ לעבר מכון שטיפת רכב ברחוב התעש בכפר סבא.
7 פברואר – השלכת רימוני הלם לעבר מכון שטיפת מכוניות בתחנת דלק ברחוב הנופר ברעננה.
7 פברוארהשלכת פריט נפץ לעבר חנות הירקות ברחוב פינס בפתח תקווה.
10 פברואר – הטמנת מטען נפץ בבניין מגורים רב קומות ברחוב חיים חפץ בפתח תקווה.
27 פברואררימוני גז והלם הושלכו לעבר פיצוציה ברחוב ויצמן בכפר סבא.
28 בפברואררימון הושלך לעבר פיצוצייה ברחוב לוי אשכול בכפר סבא.
1 מרסירי בכניסה לבית קפה ברחוב ויצמן בכפר סבא – עובר אורח נפצע קל.
2 מרסמטען הושלך לעבר חנות הירקות ברחוב פינס בפתח תקווה.
3 מרסרימון הלם לעבר ביתו של מוכר למשטרה ברחוב גד הנביא בכפר סבא.

החשד שנחקר על ידי המשטרה הוא כי היעדים שנפגעו נקלעו לסכסוך עם צעיר שמזוהה עם אחד מארגוני הפשע החזקים באזור המרכז. עם זאת, כמו במקרים אחרים, לא הושגו די ראיות נגד חשודים שנעצרו. כך למשל, ב-10 בפברואר עצרה המשטרה חמישה חשודים, ששוחררו בהמשך בתנאים מגבילים:
מקסים אוטמזגין (30) מכפר סבא.
ישראל אוטמזגין (24) מכפר סבא.
נחמן חיים אוטמזגין (19) מכפר סבא.
אבי טולדו (43) מכפר סבא.
יעקב פוגרבינסקי (23) מבאר שבע, המכונה "בנישו".

ממה שידוע עד כה, במסגרת חקירתו של טולדו הוא תושאל לא רק כחשוד, אלא גם כנפגע עבירה, שכן לאחרונה הוא הותקף ונפצע. עם זאת, הוא לא שיתף פעולה עם החוקרים. החשד הוא כי תקיפתו הובילה לכל האירועים המיוחסים לחשודים – חלק מהם נשאלו בחקירותיהם לגבי היכרותם עם דרור ואלעד אלפרון, המזוהים עם חלק מהעסקים שניזוקו.

יש לציין כי ביום ראשון נעצר שוב מקסים אוטמזגין, ויחד איתו נעצרו גם גולד גד אטון (48) מנווה ימין ולאנדרו נהואל מסקוטה (27) מרעננה, בחשד שהיו מעורבים בהשלכת שני רימונים לעבר הפיצוצייה בכפר סבא, בבעלותו של אדם המוכר למשטרה. מעצרם הוארך עד אתמול, אז הם הובאו לדיון נוסף (2 מרס).
הסנגורים, עורכי הדין ניר זנו ושי נודל, הכחישו את המיוחס למרשיהם, למרות שהחוקרים הטיחו בחשודים חלק מצילומי אבטחה שנתפסו. טרם ברור אם ניתן לזהות באותם צילומים מי מהחשודים. מה שכן ידוע הוא, שבצילומים נראה גם אופנוע שנגנב מהרצליה.
בתום הדיון הוארך מעצרם של החשודים הוארך עד 7 במרס. ימים יגידו האם תוך כדי ימים אלה תצליח המשטרה לגבש תשתית ראייתית מספקת לצורך הגשת כתב אישום.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות