חשד: עקצו מיליון שקלים בעזרת פרסומים פיקטיביים של בנק לאומי

שתף כתבה עם חברים

חברי כנופייה מכפרי הגליל ולצדם חיילת מעפולה, חברתו של אחד החשודים, נעצרו בחשד להונאה במכירת הלוואות וסחיטה באיומים של יותר מ-100 קורבנות

video
חוקרי היחידה המרכזית במחוז צפון עצרו שישה חשודים תושבי הצפון, בחשד שעקצו יותר ממיליון שקל וסחטו באיומים יותר מ-100 קרבנות, בהונאה מאורגנת במשך זמן רב, באמצעות התחזות לנציגי חברות פיננסיות ושיווק הלוואות ומוצרים.

לטענת המשטרה, החשודים התחזו לנציגי בנק לאומי, מיטב ד"ש, פסגות וחברות פיננסים נוספות, פתחו דפים פיקטיביים ברשתות החברתיות ופרסמו הצעות להלוואות. אנשים שהגיבו לפרסומים הפיקטיביים, נדרשו על ידי הנציגים שהזדהו בשמות בדויים להפקיד כספים עבור פתיחת תיק. נטען כי כספים התקבלו אצל החשודים במזומן, ובחשבונות קש וכרטיסי אשראי שניהלו באמצעות קופים. חלק מאותם קופים לכאורה הפלילו אותם לאחר שנחקרו. בנוסף המשטרה ערכה האזנות סתר, וגילתה העברות כסף בין החשבונות. "מדובר על יותר מ-130 תלונות. הקרבנות קשישים, או אנשים במצוקה כלכלית ומעוטי יכולת", אומרים במשטרה. בכמה מקרים מדובר בגרסה נוספת לעוקץ, למשל הצעה למכירת טלפונים על ידי חברות מוכרות.

לחשודים מיוחסות עבירות התחזות, קבלת דבר במרמה, סחיטה באיומים והלבנת הון. מדובר בצעירים תושבי כפרי הגליל, ולצדם גם י', חיילת בת 20 מעפולה, שהיתה על פי החשד חברתו של אחד החשודים והופעלה על ידו כחלק מרשת ההונאה, לרבות קבלת כספים בחשבונה לפי החשד.  מעצרם של המעורבים הוארך ביום שלישי (4 ינואר) בבית משפט שלום בטבריה בתשעה ימים.

בין המרכזיים, האחים אחמד קיס (29) ומוחמד קיס (28) מנחף שבצפון. לדברי המשטרה, האחים "נעצרו בדירת מסתור בבני ברק, ניסו להשמיד טלפונים, וטלפון אחד הוסתר במקפיא". את אחד החשודים מייצג עו"ד ניזאר עבוד. ג'ואד הייב (23) מראמה, מיוצג על ידי עו"ד מוטי לוי.

לדברי המשטרה, הקשר של החיילת והחשוד העיקרי התחיל כבר ב-2018. כבר אז, התנהלה חקירה בעבירות מרמה על רקע הקשר שלהם, אך התיק נסגר, כאשר התיק הנוכחי הוא על הונאות מהשנתיים האחרונות. הסנגור עו"ד קיס סלאימה אמר כי להבנתו, "החקירה מצביעה על כך שיש דמות דומיננטית, והחשודה הופעלה ונוצלה על ידו. לא היה לה קשר עם אף חשוד אחר".

בנק לאומי, אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לידיעה (צילום יונתן סינדל, פלאש 90)

המשטרה טוענת כי החיילת י' שותפה בעבירות, הייתה בקשר עם קורבנות העוקץ, וכספים במרמה התקבלו דרך חשבון הבנק שלה, ששימש את החבר שלה להלבנת הון. נטען כי "כרגע, היא אינה משתפת פעולה". השופטת ברכה לכמן אמרה כי "החקירה בראשיתה ויש לאפשר למבקשת להשלים את החקירה". מעצרה של החיילת הוארך עד 12 בינואר, בדומה ליתר החשודים.

צעירה נוספת, א' (33) מהכפר בענה, נעצרה גם היא, ולפי הנטען הופעלה על ידי אחד האחים קיס, נטלה חלק בהתחזויות, היתה ממונה במוקד טלפוני, וחלק מהכספים שהתקבלו מעוקצים לכאורה הועברו על ידי "קופים" לחשבונה. מיוצגת על ידי עו"ד עומר סנעאללה.
לדברי המשטרה, אחד העצורים חשוד אף באיומים על חיים אתגר, מנחה "יצאת צדיק", בעקבות תחקיר שנעשה על חלק ממעשי ההונאה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות