עבודות שירות לעובדת סוציאלית שגנבה סלי סיוע למשפחות נזקקות

שתף כתבה עם חברים

הנאשמת שעבדה בעיריית באר שבע זייפה חתימות על גבי שוברי הסיוע והזמינה לעצמה מוצרי חשמל, מחשב, ריהוט ומכונת כביסה. כחלק מההסדר, תשלם פיצוי של 23 אלף שקל לקרן רש"י

הנאשמת מנסה מאז המקרים לשקם את חייה (אילוסטרציה: Andrew Neel מאתר Unsplash)

בית משפט השלום בבאר שבע גזר ארבעה חודשי עבודות שירות על עובדת סוציאלית בעיריית באר שבע שגנבה מוצרים בשווי 35 אלף שקל מסל שנועד לרווחת משפחות נזקקות.
הנאשמת, א"ב, הנפיקה שוברים של תוכנית הסיוע על שמות משפחות נזקקות, ובחלק מהמקרים זייפה חתימות של עובדת סוציאלית נוספת ושל אם המשפחה. לאחר מכן פנתה לספקים והזמינה באמצעות השוברים מוצרים שנועדו לסל הסיוע. בין המוצרים שגנבה: מכונת כביסה, מכשירי טלוויזיה, ארונות בגדים ורהיטים, מחשב נייד ועוד.

סנגורה של הנאשמת, עו"ד אסף דוק, הגיע להסדר טיעון עם פרקליטות מחוז דרום עוד במהלך השימוע לפני הגשת כתב האישום, ונקבע כי א"ב תודה בעבירות של גנבה בידי מורשה, סיוע לקבלת דבר בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. העונש: ארבעה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. בנוסף נקבע כי העובדת הסוציאלית תשלם פיצוי של 23 אלף שקל לקרן רש"י שתרמה את סלי הסיוע, וכן קנס של 1,500 שקל.

עו"ד דוק אמר בבית המשפט כי הנאשמת ביצעה את העבירות מתוך מצוקה, בתוך פרק זמן קצר, ומאז היא תיקנה את דרכיה ומנסה לשקם את חייה.

עו"ד אסף דוק

השופט איתי ברסלר-גונן אישר את ההסדר. לדבריו, "העונש המוסכם מקל עם הנאשמת, אולם בשים לב להחזר הכספי ולעונש המאסר המותנה, אין עילה להתערב בהסדר. יש להביא בחשבון את נטילת האחריות ואת חלוף הזמן מאז האירועים".
כתב האישום הוגש על ידי הפרקליט ציון קינן לאחר חקירה של יחידת ההונאה במחוז הדרומי.
עו"ד דוק מסר בתגובה: "מדובר בנאשמת צעירה שלקחה אחריות מלאה על מעשיה והביעה רגשי חרטה ובושה כנים, תוך ששילמה את מלוא הפיצוי לנפגעי העבירה. בית המשפט הנכבד ביצע איזונים ראויים בין השיקולים השונים והחליט לבסוף לקבל את טענותינו ולגזור את עונשה של עובדת הציבור לקולא תוך העדפת המשך מסלול שיקומה ועל כך אנו מברכים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות