שלושה נאשמים בגידול 22 ק"ג קנאביס בדירה שכורה בחיפה

שתף כתבה עם חברים

לנאשם היחיד שהודה בגידול הסמים מיוחסת גם החזקת תערובת נפץ פירוטכנית בעליית הגג. החשודים שוחררו למעצר בית עקב התפרצות הגל החמישי של הקורונה

המעבדה שאותרה בחיפה (צילום: דוברות המשטרה)

בזמן התפרצות נגיף הקורונה בגלים הראשון והשני, בתי המשפט נטו לשחרר בתנאים מגבילים חשודים ונאשמים בעבירות כאלה ואחרות, על מנת למנוע הדבקה של עצורים מאחורי הסורגים, בשים לב לשטח המחיה הקטן שבו שוהים העצורים. בעקבות התפרצות הגל החמישי של הקורונה ובשל התפשטותו המהירה של זן האומיקרון, בולטות מפעם לפעם החלטות שחרור עקב הנסיבות. כך למשל במקרה הבא.

שוטרים ממפלג פשיעה אלימה בימ"ר חוף פשטו ב-28 בדצמבר על דירה ברחוב גולומב בעיר וחשפו בתוכה מעבדת הידרו ובה 79 שתילי קנאביס במשקל 22 ק"ג. בתוך ארון בבית מצאו השוטרים קצת יותר מ-48 גרם קנאביס נוספים, ואילו בעליית הגג הם מצאו תערובת נפץ פירוטכנית במשקל כולל של יותר משלושה ק"ג.

שוכר הדירה, נבהאן עודה (27), נעצר ואיתו נעצרו גם האני שנבור (34) וסאמר קדרה (27) שלושתם תושבי חיפה. שלוחת התביעות של משטרת מחוז חוף הגישה נגדם כתב אישום לבית משפט השלום בעיר, בו יוחסו להם עבירות גידול והחזקת סמים, כמו גם נטילת חשמל, מפני שהדירה חוברה למערכת החשמל באמצעות מעקף בלתי חוקי. לעודה מייחסת התביעה גם טיפול לא זהיר בחומר נפץ, ועיסוק בחומר נפץ שלא כחוק.
בכתב האישום נטען כי לאחר שעודה שכר את הדירה, השלושה ציידו אותה בכל הציוד הדרוש לגידול קנאביס, כגון מאווררים, מזגן, שנאים, חומר דישון, עשרות אדניות ועוד. כמו כן נטען כי מפעם לפעם הגיעו הנאשמים לדירה כדי לטפל בשתילים.

מלבד כתב האישום הוגשה נגד השלושה בקשה למעצר עד תום ההליכים, בה ציינה התביעה ציינה כי בתיק החקירה לא מעט ראיות נגד השלושה, ביניהן האזנות סתר, דוחות מעקב של השוטרים אחר החשודים, צילומים של המעבדה ש"נשלפו" מהטלפון הסלולרי של עודה, טביעת אצבע של קדרה על מזגן נייד, ועוד.
בבקשה מצוינות גם גרסאות הנאשמים:
עודה, בעל עבר פלילי הכולל הרשעה בהחזקת סמים, הודה במיוחס לו וסיפר כי למד כיצד לגדל קנאביס באמצעות האינטרנט. הוא הוסיף וטען כי חומר הנפץ שנתפס מיועד גם כן לגידול קנאביס.
שנבור הכחיש את המיוחס לו ובהמשך – כאשר עומת עם האזנות סתר – שמר על זכות השתיקה.
קדרה טען כי כל חלקו בפרשה מסתכם בכך ששכר את הדירה ושילם את חשבונות הארנונה והמים.

את עודה וקדרה מייצג עו"ד חמודי מסרי. את שנבור מייצגים עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י. בדיון שהתקיים בבית המשפט הסכימו הצדדים על שחרורם של הנאשמים למעצרי בית, בפיקוחם של אחרים ובכפוף לערבויות כספיות. זאת בשל עברם הפלילי הלא מכביד של הנאשמים, ובעיקר בשל התפרצות הגל החמישי של נגיף הקורונה – זן האומיקרון.
השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב נתנה להסכמות תוקף (13 ינואר).

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות