חבר הבורסה ליהלומים נאשם בגניבת אבני חן בשווי יותר מחצי מיליון דולר  

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי הנאשם, שחר ענבר, הסתבך בחובות בשוק האפור וכדי להיחלץ  מעל באמון של שבעה קולגות שמסרו לו עשרות אבנים לליטוש או תיווך במכירה    

אילוסטרציה: Edgar Soto מאתר Unsplash

חבר הבורסה ליהלומים שחר ענבר (52) מראשון לציון נאשם בגניבת יהלומים משבעה קולגות, יהלומנים חברי הבורסה, במאות אלפי דולרים.
לפי כתב אישום שהגישה הפרקליטות לבית משפט השלום בתל אביב (11 מאי), באמצעות עו"ד מעיין שיוביץ, ענבר היה בעליה של חברת ס.ר.י יהלומים, ועסק בתיווך במכירת יהלומים ואבני חן וביצוע ליטוש לאבנים. נטען כי בעקבות חובות שצבר, ועל מנת לכסות חובות לגורמים עברייניים, מכר ענבר יהלומים שקיבל כפיקדון מחברי בורסה אחרים.

לפי כתב האישום, ענבר קיבל את האבנים מעמיתיו לצורך עבודת ליטוש, או לשם תיווך במכירתם. לפי הנטען, הוא לא השיב את האבנים וגנב אותם. את התמורה הכוללת, בסך יותר מחצי מיליון דולר, שלשל לכאורה לכיסו.
כך, לפי כתב האישום, מחבר בורסה אחד גנב ענבר אבן חן במשקל 6.5 קראט שקיבל לצורך ליטוש כחלק ממהלך העסקים הרגיל בין השניים. ענבר מכר אותה ב-70 אלף דולר ושמר את התמורה אצלו.
יהלומן אחר הפקיד אצלו שלוש אבנים לצורך תיקון צבע. ענבר מכר את כל האבנים בתמורה ל-40 אלף דולר.
יהלומן אחר הפקיד אצלו שלוש אבני חן לצורך תיווך וסיוע במכירתן. ענבר מכר אותן תמורת 80 אלף דולר, מבלי לתאם עם הבעלים ובלי לחלוק איתו בתמורה – כך לפי הנטען.
שני חברי בורסה אחרים, ותיקים, הפקידו בידיו לפחות 11 אבנים שמשקלן מאות קראט – לצורך ליטושן, תיקון צבע, תיווך מכירתן ועוד, במסגרת יחסיהם העסקיים. לפי כתב האישום, ענבר מכר את כל האבנים ב-11 עסקאות בסכום כולל של כ-300 אלף דולר.
פרקליטות מחוז תל אביב מייחסת לענבר שבעה אישומים של גניבה בידי מורשה.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות