חמש עובדות על הסדרה מייקל

שתף כתבה עם חברים

מייקל היא סדרת קאלט ישראלית המבוססת על מופע מצליח שעובד לטלוויזיה. ההצגה נכתבה ומבוצעת על ידי אנסמבל מייקל, היא הועלתה לראשונה ב-2007 כעבודת הגמר של היוצר אבי דנגור בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. הסדרה הקומית עוסקת בבני משפחת ברוש המתמודדים עם שכול לאחר שהמשפחה איבדה את הבן מייקל ומאז חייהם השתנו לבלי הכר.

הקומדיה הישראלית שנונה וכוללת מצבים המוכרים לכל משפחה בארץ, ולמרות העיסוק בשכול, מייקל היא סדרה משעשעת עם מצבים מפתיעים ומקוריים, כאשר ההומור הישראלי מסייע לבני המשפחה להתמודד עם האבל, לנווט את דרכם בחיים ולהיחלץ מסיטואציות מביכות. אם צפיתם בעונה הראשונה של מייקל והפכתם גם אתם למעריצים מושבעים – כדאי לכם לקרוא את הכתבה שתציג בפניכם חמש עובדות שלבטח לא ידעתם על סדרת הקאלט המובילה.

מהצגה לסדרה מצליחה
בעשור האחרון נעשו מספר ניסיונות להעביר הצגה פופולרית שזוכה להצלחה כבירה בתיאטרון לסדרה במסך הקטן, לרוב ללא הצלחה. היוצרים של ההצגה מייקל הצליחו במקום בו רבים נכשלו, הודות לבחירה מדויקת של סגל השחקנים והיוצרים, הכישרון הרב והאדפטציה לטלוויזיה שנעשתה על ידי מויש גולדברג.
ההצגה המקורית הועלתה לראשונה בשנת 2007, כעבודת סיום של אבי דנגור. עלילת ההצגה עוסקת בטקס הזיכרון השנתי שמשפחת ברוש עורכת לזכר בנם מייקל, ומאירוע מכובד ומרגש הופך האירוע לטקס פרוע וללא שליטה. ההצגה מבוצעת על ידי אנסמבל מייקל הכולל את איתי ויזר (במאי), אבי דנגור (שחקן ויוצר), הילה גולדנברג, מיטל רז, נטליה פאוסט ונדב הולנדר (שחקן ומוזיקה). לאור הצלחת הצגת הקאלט המדוברת, בסדרה משתתפים שחקנים מוכרים מהתעשייה, מרביתם אוהדים מושבעים של ההצגה.

הומור יהודי של פעם
הסדרה מייקל זוכה להצלחה ולאהדת הצופים בגלל שהיא מביאה את ההומור המשובח של פעם, הומור מעט גלותי שנעלם לגמרי מהמסכים בקולנוע ובטלוויזיה. זו אינה קומדיית מצבים טיפוסית ושגרתית כפי שאנו רגילים לראות במסך הקטן, אלא הומור שמזכיר את התכנים של מל ברוקס האגדי ושל חנוך לוין.

ממה מייקל מת?
כל מי שצפה בהצגה ובפרקי העונה הראשונה של הסדרה מייקל עדיין לא יודע כיצד הוא נפטר ומה בדיוק גרם למותו. אמנם הסדרה עוסקת בבני משפחתו של מייקל ובאווירת השכול המאפיינת את המשפחה, אך הצופים רוצים לדעת מה גרם למותו של מייקל, לכן בעונה החדשה הם יכולים לקבל מענה לשאלתם. עם זאת, עדיין אין תשובה חד משמעית לגבי מותו של מייקל ורק בסצנה האחרונה בפרק הסיום של העונה פוגשים את הסיפור האישי של רבקה, וכך למעשה סוגרים מעגל לגבי מותו.

קומיקאים מוכרים ואהובים מגיעים לתפקידי אורח בעונה החדשה
הצגת הקאלט מייקל רצה על במות ישראל כבר למעלה מעשור, ויש לה עדת מעריצים מושבעים המגיעים לצפות בה פעם אחר פעם. בין המעריצים המושבעים של ההצגה המשתתפים בעונה החדשה ניתן למצוא את אסי כהן המגלם מורה נהיגה שרמנטי במיוחד, עלמה זק,  מוני ומושונוב, תום יער, רבקה מיכאלי ויניב ביטון.
בסדרה משתתפים גם כוכבי ההצגה המשתייכים לאנסמבל מייקל, ובהם אבי דנגור, הילה גולדנברג, מיטל רז, נדב הולנר ונטליה פאוסט.

למה מייקל ולא שם ישראלי נפוץ?
רבים שאלו את היוצרים מדוע הם בחרו בשם כמו מייקל עבור הצגה ישראלית העוסקת בשכול. באחד הראיונות האחרונים גילה איתי ויזר, הבמאי של אנסמבל מייקל, כי בחירת השם נעשתה במכוון במטרה לטשטש את ההתעסקות בשכול הישראלי המוכר. לדבריו, היוצרים בחרו בשם מייקל ולא צחי או שם ישראלי נפוץ אחר כדי לעסוק ולהציג את הכאב, האובדן ותחושות אחרות המוכרות למשפחות השכולות, וכדי לאפשר גם לצופים זרים להתחבר רגשית לסדרה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות