אישום: רצח בגלל סכסוך על שכר דירה

בן 59 מחיפה שכעס על חברו דקר אותו בצווארו בסכין מטבח ולאחר מכן ביקש מהשכן לעזור לו להיפטר מהגופה
השוטרים בזירת הרצח

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד ויקטור ז'ירנוב (59) מחיפה, בגין רצח פאבל אורלוב (44) באמצעות סכין, על רקע סכסוך בתשלום דמי שכירות על דירה.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה באמצעות עו"ד שרון אייל עולה כי ז'ירנוב התגורר בדירה שכורה ברחוב הירדן בחיפה, ובחודשיים האחרונים אורלוב התגורר יחד איתו ונהג לישון בחדר השינה, אולם הוא לא שילם עבור שהותו וסירב לעזוב. על רקע זה, כך נטען, השניים הסתכסכו ולכן הנאשם החליט לרצוח את אורלוב.

מהחקירה עולה כי ב-18 במאי, בזמן שהנאשם והמנוח שהו לבדם בדירה והמנוח ישן במיטה בחדר השינה, הנאשם ניגש למטבח, הצטייד בסכין מטבח גדולה, נכנס לחדר השינה, דקר את אורלוב בעת שזה ישן במיטה דקירה עמוקה בצוואר, ולאחר מכן סובב את הלהב בעודה נעוצה בצווארו. בהמשך, משך והוציא מהמיטה את המנוח שדימם קשות, וגרר אותו במסדרון הדירה עד סמוך לדלת הכניסה.

לפי הנטען, הנאשם השכיב את המנוח על בטנו כשפניו כלפי הרצפה, אזק את ידיו מאחורי גבו בשני אזיקונים שחיבר יחדיו, הכניס את ראשו של המנוח לשקית זבל ואת רגליו לשקית זבל אחרת, על מנת לוודא את מותו.

הנרצח, פבל אורלוב

עוד עולה מכתב האישום, כי סמוך לשעה 18:15, כאשר יצא הנאשם מהדירה, הוא פגש בשכן שהבחין בכתמי דם על בגדיו. השכן הציץ מבעד לדלת הפתוחה של הדירה והבחין בגופת המנוח. לטענת הפרקליטות, הנאשם פנה לשכן וביקש ממנו לסייע לו להיפטר מהגופה. אבל השכן הזעיק את המשטרה, שהגיעה למקום זמן קצר לאחר מכן, עצרה את הנאשם סמוך לבניין ואיתרה את גופת המנוח בדירה.

כתב האישום נגד ז'ירנוב מתבסס על הודאתו ושחזור הרצח. השכן שהבחין בגופת המנוח העיד כי הנאשם אמר לו: "אתה לא ראית כלום. הוא מת אבל אל תספר לאף אחד. תעזור לי להחביא אותו". כמו כן, על נעליו של הנאשם נמצא דם עם די-אן-איי של המנוח.

בחקירתו טען הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד ויסאם עראף מהסנגוריה הציבורית, כי המנוח נהג לאיים ולהכות אותו, אולם הוא לא התלונן מעולם, מאחר שהוא "סוגר את העניינים לבד ולא מערב משטרה".

One Response

  1. שמשון הגב

    לקח חיים על פארש..עכשיו יהיה בפנסיה כל החיים בפנים

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט