שופטת ביטלה הרחקת עבריין מאשדוד

שתף כתבה עם חברים

תחנת אשדוד עיכבה לחקירה את אייל נגר ורמז שמלשוילי ושחררה אותם בהרחקה מהעיר. אחרי שהאליבי של נגר אומת הוא חזר לעיר. השופטת ביטלה גם את הרחקת שמלשוילי: "ההרחקה לא יכולה להועיל לחקירה"

שוטרים מתחנת אשדוד עיכבו ב-1 בפברואר לחקירה את רמז שלמשוילי ואייל נגר בחשד לאירוע תקיפה וגרימת נזק לרכב. השניים, שמוכרים היטב למשטרה ומשתייכים מודיעינית לגורמי פשיעה מוכרים, שוחררו בסיום חקירותיהם בתנאים מגבילים, כולל הרחקה מאשדוד למשך 15 ימים.
בהמשך בוטלו תנאי ההרחקה של נגר, לאחר שהוא הצליח לספק הוכחת אליבי לפיה שהה בביתו בעת שבוצעו העבירות שיוחסו לו.
הסנגוריות של שמלשווילי, עורכת הדין תום הלפרין, הגישו ערר לבית משפט השלום באשקלון על תנאי הרחקתו מהעיר. הן טענו כי לא הוטחה בחשוד כל ראייה הקושרת אותו למיוחס לו והוא שולל מכל וכל את החשד. לדבריהן, הוא מתגורר דרך קבע באשדוד והרחקתו מהעיר מסבה לו ולמשפחתו נזק משמעותי. "אין כל הצדקה להרחקתו מהעיר ומדובר בהחלטת קצין שאינה סבירה ואינה מידתית", ציינה עורכת הדין הלפרין.
במענה שנתנה המשטרה לבית המשפט נטעו כי שמלשוילי רשאי להסתובב בכל הארץ למעט באשדוד, והבקשה אינה מגלה כל צורך דחוף לכניסתו לאשדוד מלבד העובדה שמרכז חייו מצוי בעיר.
הדיון בערר נקבע תחילה ל-5 בינואר, אך בהמשך נדחה למחרת. במסגרת הדיון טענה המשטרה כי "ההרחקה נועדה לשמור על שלומם של תושבי אשדוד. יש עבירה שמבוצעת בתעוזה של מספר גורמים שחוברים יחדיו, בתנאים באמת מינימליים".

השופטת מיטל חלפון נזריאן, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבע כי "אין בחומר האמור די … וזאת בשים לב לכך שבעניינו של אחר בשם אייל נגר בוטל תנאי ההרחקה מהעיר". עוד הוסיפה השופט כי לדעתה אין הבדל משמעותי בין נגר לשלמשוילי.  "לא זו אף זו", ציינה השופטת, "חלפו שישה ימים מהעת שהעורר הורחק מהעיר, ובשים לב לחומר החקירה שנמצא בתיק, אני סבורה כי אין בהרחקה כדי להועיל בשלב זה להתקדמות החקירה, בפרט כאשר לאחר בוטל התנאי האמור".
לפיכך, בקשת הסנגוריות התקבלה והרחקתו של שמלשווילי מאשדוד בוטלה.
אין זו הפעם הראשונה שבה המשטרה מנסה להרחיק את שלמשוילי מאשדוד אך נכשלת. בעבר בית משפט דחה בקשה להרחקתו של שלמשוילי מאשדוד על סמך מידע מודיעיני.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות