בכיר בארגון פשע מוסלי נעצר בשובו מדרום אפריקה, ושוחרר אחרי יומיים

שתף כתבה עם חברים

בינתיים, מלחמה בתוך משפחת חרירי מאיימת להתלקח גם מול ארגון מוסלי וערן חייא, מטח ירי ראשון נרשם לעבר מועדון קלפים בשכונת התקווה

עמי בוסי במעצר הקודם בתיק עיריית תל אביב. איש הצווארון הלבן של ארגון מוסלי (צילום: מוטי קמחי)

עמי בוסי, שמוגדר כחבר בכיר בארגון הפשע של משפחת מוסלי, נעצר בחשד לרצח עם שובו מדרום אפריקה (31 יולי).
בוסי היה מבוקש לחקירה במשך חמש שנים, מרביתן הוא שהה בדרום אפריקה עם האחים יוסי ושי מוסלי, שגם הם מבוקשים לחקירה בישראל.

לפי דיווח חוקרי ימ"ר תל אביב לבית המשפט, בוסי נעצר בחשד למעורבות ברצח אביחי ועקנין בטיילת בת ים בשנת 2017, רצח אותו ביצע עד המדינה נגד חברי ארגון הפשע של קוטייר עודה. בתמורה לגיוסו הורשע עד המדינה שהודה בביצוע הרצח במו ידיו ונשפט לחמש שנות מאסר בלבד. למעשה, מבין כל 22 הנאשמים במשפט ארגון קוטייר אף אחד לא הורשע ברצח הזה למעט עד המדינה, שהודה כי הוא היה המבצע בפועל, היורה, בעוד קוטייר ואחרים ספקו לו את הנשק, ישבו איתו ברכב וכוונו אותו.

בוסי נחשב לאיש הצווארון הלבן של ארגון הפשע מוסלי, בעבר הוא נחשד שהיה ראש השלוחה של ארגון הפשע מכפר שלם בעיריית תל אביב.
תיק החקירה הנוכחי נגד בוסי מבוסס על העדות של עד המדינה בתיק, שטען כי בוסי היה בסוד העניינים של הרצח, ובעיקר נסיון הרצח של יענקל'ה אמסלם באותו אירוע (אמסלם חמק וניצל). לטענת העד, הוא ראה את בוסי נפגש עם קוטייר זמן קצר לפני הרצח, מפגש בו הם העבירו בינהם פרטים כלשהם.
בשלב זה חוקרי הימ"ר עדיין לא הטיחו בחשוד בוסי מה בדיוק היו פרטי הפגישה שלו עם קוטייר.

בוסי הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב (1 אוגוסט).
הסנגורים של בוסי, עו"ד דורון נוי ועו"ד שלי גבאי ממשרד נוי, סננס, שפרלינג וחצרוני, הגיעו להסכמה עם נציג הימ"ר בבית המשפט, מפקח ניר ידגאר, על הארכת מעצרו עד יום חמישי 4 אוגוסט.
השופט שי מזרחי אישר את הארכת המעצר בהסכמת הצדדים.
בסיום ימי המעצר הודיעה המשטרה לסנגורים של בוסי, כי הוחלט לשחרר אותו מבלי להביאו שוב לבית המשפט, והמשמעות של זה היא, שאין למשטרה ראיות המפלילות את בוסי ברצח של ועקנין או נסיון החיסול של יענקל'ה אמסלם. האם הליך דומה צפוי גם ליוסי מוסלי, אם יחליט לשוב לישראל?
בשלב זה, חוקרי המשטרה שומרי את הקלפים קרוב לחזה.

יוסי מוסלי בתמונה עדכנית (פוסטה)

ירי ברחוב האצ"ל
כאמור, בהקשר זה מבוקש לחקירה גם יוסי מוסלי, אף הוא על בסיס אמרות שונות של עד המדינה בנוגע לפעילות ארגון קוטייר, בתל אביב ובמתחם הארגון בג'לג'וליה. מוסלי עזב את הארץ זמן מה לאחר חשיפת הפרשה ומעצר החשודים, הוא עוד הספיק להיות בבית משפט השלום בתל אביב כאשר עשרות חברים מארגוני הפשע של מוסלי וקוטייר הובאו להארכות המעצר הראשונות.
יחד איתו היה שם ערן חייא, שאף הוא מבוקש לחקירה בתיק קוטייר, גם חייא עזב את הארץ זמן קצר אחרי מעצר אנשי קוטייר, וגם בעניינו יש עדות מפלילה לכאורה של עד המדינה וראיות נוספות. בעוד יוסי מוסלי התיישב בעיקר בדרום אפריקה, לצד אחיו שי מוסלי אשר מבוקש על עבירות כלכליות בעיקר ושוהה שם כבר כמעט 10 שנים, לגבי ערן חייא נטען שהוא נראה במרוקו, דרום אפריקה, טורקיה, דובאי, עוד ועוד יעדים ברחבי אירופה.
יוסי מוסלי וחייא ג'וניור היו אז קרובים ביותר לארגון הפשע חרירי, ובעיקר לקבוצה של קוטייר מאותו הארגון. בשנה האחרונה היחסים הקרובים קבלו תפנית, שכוללת יריבות גדולה, גם בארגון חרירי וגם בארגון מוסלי.

מקורבים לארגון מוסלי מדברים על נתק גמור בין יוסי מוסלי לבין ערן חייא, שניים שהיו כמו שני אחים, יוסי הגבוה וערן הנמוך היו סמל להשתלטות המוחלטת על חיי הפשע באזור מרכז הארץ ותחום ההימורים המקוונים בעיקר, תוך שהמשטרה מייחסת להם גם כמה מהחיסולים ונסיונות החיסול המהדהדים ביותר.
הנתק, מדווחים יודעי דבר, נוצר בשנה האחרונה על רקע הכניסה של חייא לתחום הפורקס והמטבעות הוירטואלים, תחום שבו מגלגלים מאות מיליונים ודמויות שונות מארגוני פשע אחרים, יהודים וערבים, החלו לבחוש בקדרה.

נאסר חרירי. מלחמת אחים מהכלא (צילום: יריב כץ באדיבות ידיעות אחרונות)

בינתיים, בחזית של ארגון חרירי נרשם נתק דרמטי נוסף, שכבר משפיע על כל מה שהכרנו עד עכשיו.
לפי הדיווחים, בכיר המשפחה וויסאם חרירי מג'לג'וליה אשר שוחרר לפני כשנתיים מהכלא נקלע לנתק משלו עם הקבוצה של קרוב משפחתו נאסר חרירי-אגבריה מאום אל פאחם. העניין הוא שהם לא מסתפקים בנתק – האלימות ואירועי הירי ההדדיים כבר החלו, והריקושטים פוגעים גם בבני הברית מארגוני הפשע היהודיים. כל מי שדבק באחד הצדדים חוטף מהצד השני.
הקרבה הרבה של יוסי מוסלי ואנשיו בישראל לוויסאם חרירי, לא נראית טוב לנאסר חרירי, שהוא אמנם עצור בשני תיקי סחיטה כבדים, אבל אנשיו כבר מתפקדים בשטח, מג'לג'וליה ועד תל אביב.
כך למשל, מדי ערב כמעט יש פיצוצים ואירועי ירי לעבר בתים של מזוהים עם שני הצדדים בג'לג'וליה, גם אם הם מזוהים עם קוטייר עודה.

מה שעוד יותר מעניין הוא אירוע ירי שהתרחש ב-27 יולי. לפי משטרת תל אביב, צרור יריות נורה לעבר מועדון משחקי קלפים (קלוב) ברחוב האצ"ל בשכונת התקווה, קלוב אשר מזוהה עם משפחת מוסלי. ירי לעבר מועדון המזוהה עם ארגון מוסלי הוא תקדים במונחי סצינת ארגוני הפשיעה במרכז הארץ בחמש השנים האחרונות, יודעי דבר אומרים שמדובר במסר שהגיע מהכיוון של מלחמת החרירים מג'לג'וליה, רוצה לומר, מי שיתפוס צד יהיה חלק מהמלחמה.

ויסאם חרירי (עם הכובע) מוקף עשרות תומכים ערבים ויהודים כאשר השתחרר מהכלא (פוסטה)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
15 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות