לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
אורי קינן ושות' – משרד עו"ד ונוטריון
פלילי | צווארון לבן | כלכלי | מיסים והלבנת הון
מוטאי-מצגר-גרבאווי
תעבורה | מיסים | נזיקין

אום אל פאחם – חצי אמת

עו"ד מנחם רובינשטיין על יחסי הכוחות בין ארגוני הפשע בתוך העיר המוכה, ועל היעד הנכון אליו אמורים להפנות אצבע המפגינים האומללים
עד שלא תשתנה הגישה, ימשיכו צרורות ירי להדהד לילה לילה

חצי אמת גרועה לעיתים משקר גס. כדאי שהקורא יידע מה בעצם קורה במגזר בני-הדודים, ולצורך העניין באום אל פחם – עיר כמעט לכל דבר ועניין.
לפני מספר שנים סערו הרוחות בגזרת רמלה לוד. בין שתי חמולות ניטשה מערכה של שליטה בפשע. בשלב כלשהו, כאשר מספר הקורבנות עלה והמשטרע התקשתה להשתלט על הניצים, והביקורת הציבורית גאתה, הוחלט לפזר את בני אחת מהחמולות בפריפריות של חלק מיישובי המגזר. איש מבעלי ההחלטות לא שיער בנפשו כי הגרעין העברייני שאצל חמולה זו יתפח, ינהל חיי פשע פעילים וישתלט על הלך הדברים במקום שאליו תועלה.

המשטרע פיגרה כרגיל במלחמתה בפשיעתם. המקומיים, כל עוד העבריינים מבין אותה חמולה לא הציקו לתושבים המקומיים, ראו ולא ראו את המתרחש.
כשהגולם יצא מהבקבוק, הוא תפח לממדים של שד מזיק שלא היסס לצפצף על ההגמוניה של החמולות המקומיות, ולבצע מעשי פשיעה – מסחיטה באיומים ועד סדרה של מעשי רצח.
עתה, נתעורר הממסד התעוררות חלקית והקים משטרה מקומית בעיר זו. תחנה זו, מספיקה אולי ליתן מענה לעיר רדומה אבל קצרה ידה מלהילחם בפשיעה הגואה שם.

הגולם יצא מהבקבוק, הוא תפח לממדים של שד מזיק

מרבית תושבי אום אל פחם הם אנשי עבודה, חרוצים היוצאים מוקדם עם הנץ החמה לעבודתם. חלקם אף עשו חיל. וילות מהודרות ורכבים חדישים מעידים על כך שאף נוצרה שם שכבה של תושבים אמידים, חלקם אמידים מאוד.
כשהפשיעה גואה ואיש אינו בולם אותה, הביטחון העצמי של עוברי העבירות הולך וגואה. כיוון שהצפיפות בעיר זו רבה, יודע כמעט כל אחד על מעשה שכנו. ידיעה זו לאחר ביצוע מעשי פשיעה ורצח, הופכת להיות נחלתם של רבים. הכל יודעים מיהם העבריינים, מי עומד בראשם ומי אחראי או ביצע מעשה רצח זה או אחר. יודעים ומחרישים, ככל שהדברים נוגעים גם להעברת מידע לרשויות החוק.
מחד, הם פוחדים להתארגן ולבוא עימם חשבון, ומאידך גיסא – לא מתאים להם לשתף פעולה עם החוכומֶה (הממסד).

אם יש משהו המביא בסופו של דבר לחיסולה של פשיעה הוא חוסר הרצון של עוברי העבירות להוריד ווליום. נהפוך הוא: השתיקה היא אות בעיניהם לחולשה שמן הראוי להמשיך ולנצלה לסחוט, לאיים ולפגוע. מצבור אכזרי של כלי נשק שאצרו תחת ידיהם והצטברות הררי כסף מקל על מלאכתם ומשמש אבן שואבת לציבור חיילים חסר חוליות ושכל.
משהפשיעה הופכת לבלתי נסבלת עוד לתושבים המקומיים, ואנשים נרצחים, מתחילה התארגנות נגד… הממסד והמשטרה שלטענתם אינה עושה דבר. להעביר מידע שיאפשר למשטרה ללכוד את ראשי המבצעים, ששמותיהם ופרטים אחרים ידועים גם ידועים לתושבים? הס מלהזכיר. הם לא יהיו חוכומֶה או גָאסַאסַאת – משתפי פעולה.

הכותב, עו"ד מנחם רובינשטיין

פעילות משטרה מוצלחת מחייבת מקורות מידע. זה אינו זורם לאנשי המודיעין של המשטרה, וכך נוצר מצב שעבריין או עבריינים בודדים שולטים באום אל פחם. הכל יודעים מי הם ומה מעלליהם ואין פוצה פה.
תירוצים יש בשפע. המקורי האחרון ששמעתי במו אוזניי הוא, כי בתחנת המשטרה במקום זה ישנם שוטרים המדליפים לעבריינים את פרטי המידע שבכל זאת מגיע, ואלו נפרעים מאותם אלו שהעבירו אותו למשטרה.

הזעם שמצטבר מתועל כנגד הממסד, כנגד המשטרה. לו היו המגינים עושים את דרכם בהפגנה רבת משתתפים אל המתחם בו שוהים העבריינים, אפשר שאלו האחרונים היו מבינים כי עם המון רב וזועם אין הם יכולים להתמודד. קל יותר לקיים הפגנה נגד המשטרע, לנסות ולחסום את כביש ואדי ערה, לדרוש את פיטורי מפקד תחנת המשטרה, מפקד המחוז ומי לא.
הפוליטיקאים המקומיים רואים בהפגנות הזדמנות לשאת נאומים חוצבי להבות על מחדלי הממסד, במטרה לקושש קולות לקראת הבחירות הקרבות. עד שלא תשתנה הגישה, ימשיכו צרורות ירי להדהד לילה לילה ברחבי עיר זו, אנשים ימשיכו להיסחט ולהירצח, והניסיונות להשתלט על נכסים יקרי ערך יתעצמו.
ועל זה נאמר: חצי אמת גרועה משקר גס. מי שבחר דרך זו, ימשיך לדשדש בעיסה דמית ובהשתלטות הפשיעה על עיר זו.

קראו גם:
אומ"ץ: לבדוק שימוש מופרז מצד המשטרה בהפגנה באום אל פחם

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

4 תגובות

 1. אורי הגב

  מנחם קל מאד להיות גיבור גדול ,כשאתה יושב על כורסא מרופדת

 2. סגב הגב

  שום שמות בכתבה שום מעשה מי רב עם מ.י גם מנחם מת מפחד מרירי ואיבריה…חחחחח

 3. אזרח הגב

  מנחם הדובר מטעם המשטרה .טוב ששמעת טענה אחת במו אוזניך והיא אמיתית .וכל השאר המלא עליך מפקד התחנה

 4. מיכה הגב

  שימרו מידע אנונימית
  דרך מיילים או מכתבים
  אני סבור שלא תמיד ניתן לסמוך
  על המשטרה שלא תדליף מי מוסר המידע והיום מקרים של רכבי מודיעין שסרחו.חיפוש קצר בגוגל ותמצאו

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן