עו"ד חימי בעקבות תחקיר "המקור": "אין ראוי מהשופט כבוב לכהונה בבית משפט העליון"

שתף כתבה עם חברים
תוכנית תחקירים בשירות נוכל מדופלם. "המקור"

בעקבות פרסום כתבת התחקיר של רביב דרוקר בתוכנית "המקור" אודות מזימת השוחד של אמיר ברמלי בקשר לשופט חאלד כבוב, הוציא ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי הודעה מיוחדת המביעה גיבוי מלא לשופט כבוב, ומטבע הדרים גם בבנו, עו"ד ווליד כבוב, שפותה להגיע לביתו של ברמלי.

"אינני מזלזל בתחקירים עיתונאיים", פתח ראש הלשכה, והדגיש: "אולם עם כל הכבוד אין בתחקיר דבר וחצי דבר הקושר במישרין או בעקיפין את השופט כבוב לעבירה כלשהי או להתנהגות אתית שאינה ראויה. מר ברמלי הוא עבריין מורשע בעבירות מרמה וזיוף חמורות. אין בכוחו של התחקיר שהוצג לפגום בפועלו, ביושרו ובעשייה המשפטית העניפה של כבוד השופט כבוב המשתרעת על פני שלושה עשורים שזוכה לשבחים מקיר לקיר, החל כעורך דין וסניגור במגזר הפרטי, דרך כהונתו כשופט בבית משפט השלום ועד לכהונתו כשופט בכיר במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הניסיון להכתים את שמו של השופט כבוב הוא למעשה נסיון להכתים את מערכת המשפט כולה ולכן קמה חובה לגנות ניסיון נפסד זה בכל לשון".

"נסיון חבלה במינוי". חימי (צילום: מאיר וקנין, פלאש 90)

עו"ד חימי הוסיף כי "לדאבון הלב, נדמה שיש מי שמנסים לחבל במינויו של השופט כבוב לבית המשפט העליון, מינוי ראוי ונחוץ. בנסיבות אלה, ובהיותו משפטן מן המעלה הראשונה, אין ראוי ממנו לכהונה בבית המשפט העליון.
"ראוי שמערכת המשפט כולה תתמוך בכבוד השופט, תגבה אותו ותחזק את ידיו, וחלילה לא תפגע במועמדותו לכהונת שופט בבית המשפט העליון. בכך מערכת המשפט תעביר מסר חשוב שלא ניתן להשפיע עליה וחלילה להסיטה מדרך הישר".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות