העונש לפלסטיני שגנב רכב מבית שמש ונתפס בתום מרדף

שתף כתבה עם חברים

גנב יחד עם אדם אחר רכב חונה מבית שמש, ונמלט במשך דקות ארוכות מהשוטרים שרדפו אחריו, עד שעצר וצעק: "סליחה, סליחה"

video
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 32 חודשי מאסר על הימוני עבד אללטיף (21), פלסטיני מחברון, שהורשע בעבירות סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, גניבת רכב בצוותא, כניסה לישראל שלא כדין, נהיגה ללא רישיון ונהיגה ללא ביטוח.

ב-27 ביוני אשתקד, סמוך לשעה 20:30, נכנס הנאשם לישראל סמוך למחסום בית לחם, משם הגיע לאזור בית שמש. סמוך לחצות, אדם שזהותו אינה ידועה פרץ לרכב מסוג קאיה ספורטאז' שחנה בעיר, באמצעות שבירת חלון הדלת האחורית. הפורץ חיבר לרכב מחשב לניהול מנוע והניע אותו. בשלב זה, הפורץ והנאשם החלו לנסוע ברכב כשהנאשם נוהג, במטרה להעביר את הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית.
במקביל התקבלה בחברת איתורן התראה על פריצה לרכב. סייר החברה הבחין ברכב בזמן נסיעה, דיווח למשטרה והחל בנסיעה אחריו. בעת שהרכב נסע בכביש 375, סמוך לחיבור לרמת בית שמש, התקרבה אליו ניידת משטרתית עם אורות כחולים דלוקים והשוטר צפר וסימן לנאשם לעצור.

אבל הנאשם המשיך בנסיעה פרועה תוך שסטה מנתיב הנסיעה, חתך קו הפרדה רצוף, נסע בנתיב הנגדי, עקף מספר כלי רכב נגד כיוון התנועה, פנה ימינה לקטע כביש שנתיבי הנסיעה בו מופרדים בקו הפרדה כפול ונצמד לרכבים שנסעו לפניו. לכל אורך הנסיעה נסעה אחרי הנאשם ניידת עם אורות כחולים דולקים וצפירות לעבר הנאשם.

הנאשם חצה את צומת ישעי באור אדום, כמעט התנגש ברכב אחר שחצה את הצומת, עקף רכב שנסע לפניו כשעלה על אי תנועה משמאלו, ומיד לאחר מכן עקף רכב אחר מימין, כשהוא יורד לשוליים הימניים במהירות גבוהה. לאחר מכן המשיך בנסיעה מהירה לעבר מחסום משטרתי, סטה לשוליים הימניים, ועקף את המחסום המשטרתי וכלי רכב שעמדו בפקק היזום.

בהמשך הוקם מחסום משטרתי שכלל דוקרנים. שם יצא הנאשם מהרכב כשהוא מניח את ידיו על ראשו וצועק: "סליחה, סליחה". האדם שישב לצדו במהלך כל הנסיעה והאיץ בו להמשיך בנסיעה – ברח מהמקום.

בדיון הטיעונים לעונש ביקשה עו"ד עופרי מלצר מפרקליטות מחוז ירושלים להטיל על הנאשם בין ארבע וחצי לשש שנות מאסר.
סנגורו של הנאשם, עו"ד עומייר מריד, הדגיש את גילו הצעיר של הנאשם ולקיחת האחריות מצדו. הסנגור הוסיף כי האדם שפרץ את הרכב והצליח לברוח היה הדומיננטי והאיץ בנאשם להמשיך בנסיעה. כמו כן הוסיף הסנגור כי בסופו של דבר הרכב הוחזר לבעליו, לא היתה התנגשות ולא נגרמה פגיעה בגוף או בנפש.
השופטת חגית מאק-קלמנוביץ גזרה על הנאשם 32 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו. לכך הסיפה מאסרים על תנאי, פסילת רישיון למשך חמש שנים ופיצוי של 5,000 שקל לבעל הרכב שנגנב.

מפקד תחנת בית שמש במחוז ירושלים, סנ"צ שלומי טובול, התייחס לאירוע ואמר: "כחלק מהמאבק הבלתי מתפשר בכל הקשור לעבירות הרכוש ובהתאם למדיניות מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, איננו חוסכים בהפעלת כלל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לאתר מעורבים בעבירות הפוגעות בביטחון הציבור ורכושו, לאסוף נגדם ראיות ולהעמידם לדין כפי שעשינו גם במקרה זה.
"השוטרים פעלו בנחישות מיד עם קבלת הדיווח על גניבת רכב וכיוון נסיעתו, ובפעילות מבצעית החשוד נתפס ונעצר. בתום הליך החקירה הוגש נגדו ע"י גורמי התביעה כתב אישום בהתאם. נמשיך לפעול כל העת לטובת הציבור ומיצוי הדין עם העבריינים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות