שופט מחוזי הסתפק במידע מודיעיני כדי לסגור מוסך אופנועים המקושר לארגון פשע

שתף כתבה עם חברים

השופט קובי ורדי קיבל עד תום את טענות המשטרה לפיהן העותר שימש איש קש של הבעלים האמיתיים: "גם אם יש פגיעה בחופש העיסוק, היא מוצדקת במקרה זה, מדובר בכסות לעבריינים"

אופנוע  (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

רישיון העסק של מוסך אופנועים בתל אביב בוטל על ידי המשטרה, בטענה שהוא מופעל על ידי "קוף" של אדם בעל קשרים לארגון פשיעה מרמת גן (7 דצמבר).

בחודש ספטמבר דיווח אתר "פוסטה" כי שנה אחרי שניתן אישור המשטרה למוסך ברחוב הרצל בתל אביב, המשטרה ביטלה את האישור בעקבות מידע מודיעיני לפיו הבעלים האמיתיים של המוסך – לכאורה אינו הבעלים הרשומים, אלא נ"ד – אדם אחר המוכר למשטרה.
עוד פורסם כי בשנה קודמת פעלה המשטרה נגד מוסך אחר של נ"ד באזור התעשייה בבני ברק, וגם שם הביאה לסגירתו מאותם נימוקים.

הבעלים הרשומים של המוסך ברחוב הרצל, עתר נגד המשטרה וטען שהיא פועלת נגד המוסך מטעמים לא עניינים ופוגעת בחופש העיסוק שלו. באמצעות עו"ד עדי כרמלי, טען העותר כי נ"ד הוא "מנהל מקצועי" בלבד ולא המנהל הראשי של העסק, וכל חטאו של מרשו הוא שהעסיק את נ"ד אשר נרדף על ידי המשטרה עקב סירובו לשמש מקור מודיעיני ולשתף פעולה עם רכזי המודיעין.

בשנים האחרונות פועלת המשטרה נגד כל עסק המקושר לשמו של נ"ד, או של אחיו ק"ד המוכר כחבר של ממש בארגון פשע.
לאור זאת טען העותר, כי רכש את מוסך האופנועים מ-נ"ד והוא עתה בעליו היחיד.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, קובי ורדי, אימץ עד תום את עמדת המשטרה ודחה את העתירה. "הוכח בראיות הנדרשות במשפט המנהלי ומהחומר החסוי, כי העותר אינו בעל העסק אלא בעל העסק האמיתי הינו אחר (אותו נ"ד) ושהעסק משמש כסות לגורמים עבריינים", ציין השופט בהחלטתו.
השופט הוסיף וציין: "עסקינן במישור המנהלי, על מנת לבחון את סבירות החלטת המשטרה אין צורך בראיות קבילות בהליך פלילי". עם זאת אמר השופט, כי גם בחומר הגלוי שהוצג בעתירה, ולא רק בחומר חסוי, די כדי להביא לאותה תוצאה.

"לא בכדי העותר לא דיווח על עובדי העסק, שכן הוא ידע שהמשטרה לא תיתן רישיון עסק במקרה שנ"ד מעורב בו… על סמך מצג השווא של העותר נתנה המשטרה את האישור לעסק".
לדברי השופט, "גם אם יש פגיעה בחופש העיסוק, היא מוצדקת במקרה זה, שכן אין לנהל עסק ללא רישיון ואין מקום ליתן רישיון לעסק".
חטיבת הרישוי של המשטרה יוצגה בהליך על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות