שחרור באיזוק אלקטרוני לספרן כלא חרמון שהורשע בסחר סמים

שתף כתבה עם חברים

למרות ריבוי עבירות ומאסר ממושך, ועדת השחרורים שחררה אסיר שנידון לחמש שנות מאסר והצמידה לו פיקוח אלקטרוני. בין המתנגדים לשחרור – המשטרה

אברהם קקון

אברהם קקון (22) מאלעד, נידון לחמש שנות מאסר בכלא חרמון עקב ריבוי עבירות, בניהן עבירות סמים, ביצוע פשע, הפרת הוראה חוקית, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות והתעללות בבעלי חיים. לאחרונה (25 אוקטובר) החליטה וועדת השחרורים בעניינו – וניתן לו צ'אנס לחזור לחיים תקינים.

בין היתר, הורשע קקון בעבירות סמים מסוג קנאביס ו-MADA, וכן הורשע לאחר שדקר את חברו בצורה קשה על רקע סכסוך רומנטי. נגד הצעיר הוגשו ארבעה כתבי אישום והוטלו עליו עונשי מאסר שונים בחופף ובמצטבר. בעבירות האלימות הוטלו עליו 40 חודשי מאסר ופיצוי כספי של 40 אלף שקלים, ואילו בעקבות עבירות הסמים הוטלו עליו 30 חודשי מאסר וקנס בגובה 15 אלף שקלים.

וועדת השחרורים ציינה כי האסיר גדל במשפחה מורכבת, הוריו חזרו בתשובה, אביו סבל מבעיות בריאות מה שהסב נזק למשפחה. "מגיל צעיר נאלץ למלא תפקיד הורי ולדאוג לארבעת אחיו", נכתב. בגיל 14 נדקר במועדון והיה תלוי בין חיים ומוות – מה שתקם להתדרדרותו לשוליים. בגיל 16 היה בטיפול שירותי המבחן, לא גויס לצבא בשל הרקע הפלילי והרבה לעסוק בסמים ואלכוהול.

דוח גורמי הטיפול ציינו כי התנהגותו במהלך מאסרו הייתה תקינה ולא נרשמו לחובתו עבירות משמעת. ואולם, "ברובד הסמוי התנהגותו שונה – מאחורי הקלעים ממשיך האסיר בהתנהגותו השלילית ופעילות פלילית", נכתב.

לבקשת הסנגורית, עו"ד אלינה כרסנטי, וועדת השחרורים החליטה שלא לתת משקל מכריע למידע זה למרות התנגדותה של משטרת ישראל לשחרורו. "האירועים קודמים לשילובו של האסיר בטיפול מעמיק…לא נמצא מידע מהשב"ס המאשש את המידע המשטרתי".

עו"ד אלינה כרסנטי

בנוסף, סיים קקון תכנית לאסירים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, וכן סיים 12 שנות לימוד בהצלחה, עבר את המבחנים והערכת גורמי החינוך לגביו חיובית מאוד. בנוסף, הוא תפקד כספרן הכלא, סיים קורס ביישומי מחשב, הועסק במפעל יצרני של הכלא  והממונים עליו הדגישו כי מדובר בעובד חרוץ ואמין.

"האסיר מודה בביצוע העבירות, מקבל אחריות על מעשיו ומביע צער על התנהגותו", נכתב בהחלטת ועדת השחרורים. "בשלבים ראשונים של המאסר גילה האסיר נכונות לשנות את אורחות חייו וגילה מוטיבציה גבוהה ללימוד ולטיפול. כל גורמי הטיפול סבורים שחלה תפנית בהתנהגותו והוא תורם רבות לפעילויות השונות בבית הסובר".

על כן, החליטה הוועדה על שחרורו המוקדם של קקון בפיקוח אלקטרוני ובכפוף לבדיקת היתכנות – לקיים את כל תנאי השחרור המפורטים, לקיים את כל התנאים שנקבעו בתוכנית השיקום, מעצר בית וביקורת בתחנת משטרה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות