הצהרת תובע רצח יאשיהו בלום: סמים, גזענות ואלימות

שתף כתבה עם חברים

הצהרת תובע נגד ששת החשודים שעצורים בפרשה: החשודים הציעו לנרצח ולחבריו לקנות אקסטזי, ולאחר מכן אחד מהם דקר את בלום למוות

קצת פחות מחודש לאחר הקטטה האלימה שהתרחשה בחוף "4 על 4" בראשון לציון (8 אוגוסט), אשר הסתיימה ברצח יאישהו בלום, המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד ששת החשודים.
מחקירת ימ"ר מרכז עולה כי בערב הרצח הגיע אחד החשודים עם חבריו למסעדה בחוף הים כשהוא מצויד בסכין. בהתבסס על עדויות שנגבו, צילומי אבטחה וראיות נוספות, בימ"ר מרכז טוענים כי קבוצתו של בלום הגיעה לבלות בחוף בסביבות 22:30,  ולקראת שלוש לפנות בוקר עלו בחזרה לאזור החניון בדרכם הביתה. לפי המשטרה, בחניון הם התעכבו לעשן סיגריה, בעוד בלום יושב בתוך הרכב. החשודים, שרכביהם חנו בסמוך, הגיעו למקום ואחד מהם פנה לבלום וחבריו והציע להם לקנות אקסטה. מי מחבריו של בלום השיב: "מה אתם מציעים לנו סמים. ואם היינו סמויים?".
אמירה זו הקפיצה מי מהחשודים ותוך זמן קצר הוויכוח הפך לעימות אלים. הצעירים החלו לברוח מהחשודים, שלבסוף איתרו את בלום בתוך הרכב. לפי החשד, הם הוציאו אותו ודקרו אותו ללא סיבה מספר פעמים והוא התמוטט. מיד לאחר מכן נמלטו מהמקום בשני כלי רכב, תוך שבדרך השליכו את הסכין. אחד מהם הרים את מחסום החניה בידיו על מנת לאפשר את מעבר הרכבים. בלום פונה לבית החולים במצב קשה וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו.

יש לציין כי במהלך החקירה גם הוטח במי מהחשודים כי לפי החשד דסה דחף את בלום בשלב מסוים של האירוע לאחר שבלום אמר לו: "ערבים כמוך היינו הורגים בצבא", מאחר וסבר כי הוא גם בן מיעוטים כמו אחד מחבריו. בשלב זה טרם ברור באיזה שלב נאמרה אמירה זו, לפחות על פי טענת אחד החשודים, ועד כמה היא הלהיטה את העימות.

הנרצח, יאשיהו בלום

עוד באותו היום עצרו בלשי ימ"ר מרכז, בסיוע כוחות ממרחב שפלה, תשעה חשודים – שישה גברים ושלוש נשים. בסריקות שערכו השוטרים בציר ההימלטות נתפסה הסכין שבאמצעותה על פי החשד בוצע הרצח. מהחקירה עלה כי במהלך הנסיעה השליך אחד החשודים את הסכין מחלון הרכב.
מעצרם של ששת החשודים – אסף ברגיג (חשוד בדקירה עצמה), יובל ברהה, חן דסה, ווסאם בדר, מור צרפתי וקטין נוסף –  הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשון לציון וכך גם מעצר בית של שלוש החשודות.

עם סיום החקירה הגישה הפרקליטות הצהרת תובע לפיה בכוונתה להגיש כתב אישום כנגד ששת החשודים בשבוע הבא. החשודים נגדם הוגשה הצהרת תובע: ברגיג, החשוד בדקירה עצמה, וכן כנגד ברהה, דסה, בדר, צרפתי וקטין נוסף. על פי הפרקליטות, ברגיג יואשם בבית המשפט המחוזי ברצח, ברהה בשידול לחבלה חמורה ומסייע לאחר מעשה. כמו כן, לבית משפט השלום בראשון לציון יוגש כתב אישום נגד ארבעת המעורבים הנוספים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות. כמו כן, בדר יואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית והקטין בשיבוש מהליכי משפט.
החשודים מיוצגים על ידי עורכי הדין משה יוחאי, עמיחי ימין, איתי בן נון, קטי צווטקוב, אסנת מוליארסקי ושוקרי אבו טביק.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות