להב 433 ממשיכים במצוד אחרי אנשי ארגון חרירי

שתף כתבה עם חברים

על פי החשד, קשרו החשודים קשר אחד עם השני ועם אחרים על מנת לסחוט באיומים בעל חברה שנקלע לקשיים בעקבות חוב של מיליוני שקלים

להב 433 (צילום: משטרה)

שוטרי יחידת להב 433 ביצעו במהלך היום גל מעצרים של חשודים המזוהים עם ארגון הפשע חרירי באזור המשולש (4 יולי).
בתום חקירה סמויה נעצרו היום 13 חשודים בחשד למעורבות באירועי סחיטה תוך ביצוע ירי, בכוח ובאיומים בסכומים גדולים של מספר בני משפחה מהצפון אשר בבעלותם חברה קבלנית גדולה.
בהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים בהמשך היום (ג) לדיון בעניינם בפני בימ"ש שלום ראשל"צ.

מהמשטרה נמסר כי "מעצרים אלו הינם המשך ישיר לכתבי אישום דומים שהוגשו בתקופה האחרונה כנגד עבריינים משפיעים, כולם חלק מהמאבק העיקש והבלתי מתפשר של משטרת ישראל ויחידת להב 433, אל מול הגורמים העברייניים בחברה הערבית אשר רומסים את שגרת החיים של האזרחים הנורמטיביים סביבם וקוראים תיגר על החוק במדינת ישראל".
החשודים שהובאו לבית משפט השלום בראשון לציון:

 • ויסאם ח'טיב (22) מאום אל פחם
 • מאלק מחאמיד (23) מאום אל פחם
 • עלי עיסא (20) מכפר קאסם
 • יואל וגימה (43) מיהוד
 • עומאר אלקדסה (28) מכפר קאסם
 • חביב עיסא (22) מכפר קאסם
 • אחמד טאהא (42) מכפר קאסם
 • וג'די זבן (35) מכפר ברא
 • וסים אגבאריה (33) מאום אל פחם.
 • אדם אבו דיב (27) מג'לג'וליה
 • מחמוד עיסא (21) מכפר קאסם
 • אברהם סולטנה (46) מהרצליה שהחזיק במשך שנים צ'יינג' בשוק בפתח תקווה.
 • בעל צ'יינג' ממרכז הארץ ששמו נאסר לפרסום.

בפתח הדיון של חלק מהחשודים, אמר נציג המשטרה: "על פי החשד, קשרו החשודים קשר אחד עם השני ועם אחרים על מנת לסחוט באיומים בעל חברה שנקלע לקשיים ושהיה לו חוב לאדם אחר ולא לחשוד או למעורבים האחרים. על פי החשד, מסכת הסחיטה כללה איומים, אירועי ירי והכל על מנת להביא את הקורבן ובני משפחתו לשלם כספים. על פי חומר הראיות שהצטבר, פעלו החשודים בצוותא יחד עם האחרים. התשתית הראייתית שהצטברה עד כה מבססת חשד שהוא מעבר לחשד הסביר בשל המסוכנות, החשש הממשי לשיבוש ופעולות החקירה הרבות".

עוד עולה מהדיון כי אירועי הירי בוצעו כלפי בתים וכלי רכב אשר התרחשו לאחר שאחת מהפגישות בין הצדדים, שהתקיימה באום אל פחם ובה נכחו רוב החשודים, לא צלחה. החשד הוא כי הירי הוא חלק ממסכת סחיטה, שהחלה בתחילת השנה וכלל גם מספר מפגשים בין הצדדים בחריש ובאום אל פחם, כשבאחד מהם נאמר לקורבן: תשמור על הילדים שלך". עוד עולה מהדיון כי החוב שבגינו בוצעה הסחיטה נאמד במיליוני שקלים. במסגרת החקירה נחקרים ארבעה אירועים: ב-22 בינואר, 7 במרס, 14 ביוני וב-3 ביולי. מדיון של החשוד ויסאם חטיב, שגל המעצרים החל בעקבות כוונתו לצאת לחו"ל, עולה כי בתיק ישנם שישה קורבנות – בני משפחה אחת.

"החברה המשפחתית הייתה חייבת כספים לאחרים ועל מנת לגבות את הכספים, שלחו את החשודים שקשורים למשפחת חרירי לגבות את החוב שעומד על סך כ – 11 מיליון שקלים", הצהיר נציג המשטרה בבית המשפט.

סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין שי טובים, קובי טולדו, משה יוחאי, גיל עשת, מנשה סלטון, מוחמד אבו אחמד, פאדי זועבי, דוד בוחבוט, רן שטרצר, אנואר פריג' ושי נודל, הכחישו את המיוחס לחשודים. בתום הדיונים, מעצרם של 11 מהחשודים הוארך על ידי השופט ארז מלמד עד 11 ביולי. מעצרו של בעל הצ'יינג' ממרכז הארץ, שמיוצג על ידי עו"ד גיל עשת, הוארך עד 7 ביולי.

חשודהנוסף שהובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון הוא סולטנה (46) מהרצליה, ניהל הרבה שנים צ'יינג' בשוק בפתח תקווה, אשר כיום נמצא בתהליך סגירה. בדיון בעניינו של החשוד טען נציג המשטרה: "למרבית החשודים אין קשר לבסיס החוב הם עבריינים שנכנסו לצורכי גבייה. חלק מהשיקים של נשוא החוב בין הנסחטים לבעל החוב המקורי שגם הוא עצור נפרטו בצ'יינג' בבעלות החשוד. לאחר כובדו הוא נכנס למסגרת האירוע, תוך שעל פי החשד שולח עבריינים ומערב עברייניים ומגיע בעצמו לגבות את החוב".

סנגוריו של החשוד, עו"ד שי נודל, אמר בדיון: "החשוד אומר שהוא נפגש עם המתלונן ובני משפחתו. אף פעם לא בנוכחות אנשים אחרים. הוא לא היה צריך לבקש מאף אחד להתערב בחוב כי היה אדם ממשפחת אותו מתלונן שדאג להחזיר לו את הכסף. הכוונה לשייח ששילם כבר 600,000 שקל. מעבר זה היה בן משפחה של המתלונן שהגיע אליו ופרע חוב של מיליון 200 בשיקים שכבר נפרעו. המתלונן עם החשוד בקשר מתמיד הציע לו לפני המעצר לרכוש ממנו דירה בחיפה בארבעה מיליון שקל, כך ששני מיליון שקל יתקזזו מהחוב והוא אומר את זה בהודעה והוא גם העביר לו טיוטת הסכם על מכירת הדירה.

"אני לא מבין למה אבי סולטנה צריך לערב גורמים עברייניים לקבל כסף שהוא מקבל אותו בכל מקרה ולשלם כספים רבים לאותם אנשים שאמורים לגבות את החוב בשבילו. אין לו ענין בזה". הסנגור הוסיף ואמר: "אבי סולטנה בשלבי סגירה של עסק שהיה לו אישור של בנק ישראל. האישור נלקח והוא בשלבי סגירה. מדובר באדם שלא הוגש נגדו כתב אישום מעל 20 שנה. אין לו ענין בעולם הזה".

עו"ד אמיר נאטור, אשר מייצג אף הוא את החשוד, אמר: "הקורבן…אני מכיר מה מתרחש. הבחור הזה חייב כ- 400 מיליון שקל לכל העולם. מה שאני מנסה להגיד לבית המשפט היום יש שיטה במגזר, כל אחד שצריך כסף ממישהו – השיטה הכי טובה לפנות ליאחב"ל שמאיימים עליו. חוץ מהעדות צריך לבדוק מה יש בחומר. צריך להפריד אותו מאחרים".
כך או כך, בתום הדיון, השופט גיל גבאי, שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו של החשוד עד 11 ביולי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות