המטען בטירת כרמל: המשטרה הפריכה את גרסת האופניים של שי אבו חצירא

שתף כתבה עם חברים

לפי כתב האישום שהוגש, שכנה סקרנית הבחינה לפנות בוקר בשני בחורים מטמינים משהו מתחת לרכב בחניית הבניין, שוטרים שהוקפצו לזירה הבינו שמדובר ברכב של חבר בארגון מיכאל מור, ואחרים עצרו באזור את שני החשודים שהפכו לנאשמים, שי אבו חצירא מטירת כרמל ואלי איסקוב (עלי מערוף) מנהריה

חבלנים של משטרת חיפה נטרלו את המטען (צילום אילסטרציה להמחשה)

הבהרה: למשך מספר שעות פורסמה כאן תמונה של שי אבו חצירא מטירת כרמל, אנו מבקשים להבהיר שזה אינו שמעון (שי) אבו חצירא הקשור לכתבה זו.  

בעיות פנימיות בתוך מה שמוגדר כארגון פשע מיכאל מור הוביל לכך ששניים מחבריו המובהקים אשר הסתכסכו עם חבר בארגון נאשמים כעת בהנחת מטען ברכב שלו.

ב-20 ינואר, כאשר נ"נ שהה בחו"ל, הוטמן מטען חבלה ברכב שלו שהיה בשימוש של אשתו וחנה ליד הבית שלהם ברחוב גל שבטירת כרמל.
התוכנית לפוצץ את הרכב, עם האשה או בלעדיה, כמעט הושלמה בהצלחה אילולא עדת ראייה שהתקשרה למשטרה, והודיעה על שני חשודים אשר הטמינו חפץ כלשהו ברכב.
השניים נמלטו ונעצרו על ידי השוטרים בסמוך למקום האירוע.
תחילה היתה הערכה כי מדובר בנסיון של ארגון פשע מתחרה, לפגוע באנשיו של מור בטירת כרמל, אך לבסוף התברר כי מדובר בפרשה פנימית בתוך הארגון מיכאל מור.

השבוע הוגש נגד השניים כתב האישום על ידי פרקליטות מחוז חיפה בסיום חקירה של ימ"ר חוף (10 פברואר).
שני הנאשמים הם שמעון אבוחצירה (41) מטירת הכרמל ואליהו איסקוב (27) מנהריה. מיוחסות להם עבירות של ניסיון לחבול בחומר נפיץ, עבירות בנשק, שינוי זהות של רכב או חלק ברכב, והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

ל"פוסטה" נודע כי מעדותה של עדת הראייה עולה, כי היא הבחינה בהם כאשר הגיעו עם רכב שברולט למתחם בסביבות 03:50, לפנות בוקר, היא חשדה והתקשרה למשטרה. מטען החבלה הונח ברכב הקאדילק בחנייה פתוחה סמוכה אל הבית אשר מסומנת עם מספר הבית. הרכב משמש את האשה, בין היתר להסעות של ילדים, מה שמעיד על כך שחשיפת המטען יכול ומנעה אסון כבד.

מיד לאחר קבלת הדיווח על התנועה החשודה הזעיקה תחנת המשטרה המקומית בטירת כרמל כוחות רבים וביצעה מחסומים, מה שהוביל למעצרם של השניים בעת שניסו להימלט מהניידות שהציפו את העיר הקטנה, דרומית לחיפה. ברשותם אותר שלט רחוק שנטען כי הוא תואם לכאורה למנגנון ההפעלה של המטען שהוטמן ברכב.
המטען שנתפס ברכב הכיל חומר נפץ פלסטי מסוג אר.די.אקס במשקל של 785 גרם, נפץ חשמלי מסוג אם-6 ומערכת הפעלה הכוללת מקלט אל חוטי ומשדר אל חוטי תואם למקלט.

בנוסף נתפסו ברכב כובעי גרב, פאה, כפפות, בגדים ונעליים להחלפה, בהקשר זה נטען כי איסקוב שישב מאחורה נעצר כשהוא באמצע החלפת בגדיו.
אבוחצירה שנהג ברכב נעצר כאשר הוא לובש מעיל עם לוגו של מותג, נטען שהוא לכאורה מתאים למותג שלבש האדם אשר תועד במצלמות האבטחה בזירת המטען.
ראיות לכאורה נוספות נגד השניים: טביעות נעליים במסלול הליכה בוצי בו צעדו הנאשמים בדרך לזירת הנחת המטען – לפי הפרקליטות העקבות תואמות לנעליים של השניים.

לאבוחצירה ואיסקוב יש עבר פלילי עשיר, שכולל בין היתר עבירות של סמים, רכוש, אלימות, נשיאה והובלת נשק, אלימות ורכוש, מרמה והפרת הוראה חוקית.
איסקוב שמר על שתיקתו במהלך כל חקירתו באופן מלא ומוחלט, ולא נתן שום הסבר לאופן התנהלותו להימצאותם ברכב לפנות בוקר, לשינוי הזהות של הרכב ולהימצאות השלט ברכב.

video
ראש צוות החקירה ימ"ר חוף, רפ"ק שי פלג, על תפיסת המטען (דוברות המשטרה)

גרסת האופניים
גם אבוחצירה שמר על זכות השתיקה באופן מלא בחקירות שלו, למעט בחקירתו הרביעית אז הוא מסר כי השלט שנתפס ברכב בו הוא נהג שייך לאופניים חשמליות שלו, שלטענתו הוא נסע להביא אותם מרחוב וייצמן בטירת כרמל, טרם מעצרו.
בבקשת המעצר נטען כי סיפור האופניים נסתר בכל בדיקות המשטרה.
אבו חצירא לא ידע למסור פרטים לגבי הבעלות על האופניים, מועד רכישתם וממי נרכשו.
הוא גם לא ידע לומר מה השלט מפעיל באופניים ומדוע הם היו ברחוב ויצמן, שעה שהוא גר במקום אחר בכלל, ומתנייד בקטנוע וברכב.
בתשאול השכנים בבניין שברחוב וייצמן הם מסרו כי הם ראו את האופניים המדוברים, רק שבועיים לאחר מעצרו של אבוחצירה.
מבדיקה שנערכה בימ"ר עלה, כי השלט ברכב בו נעצרו השניים אינו תואם כלל למנגנון ההפעלה שמחובר לאופניים החשמליים.
אשתו של אבוחצירה מסרה כי לא ידוע לה על איזה אופניים מדובר, וכי לבעלה אין בכלל אופניים חשמליות.

את שני הנאשמים מייצגים עורכי הדין שלומי שרון (איסקוב) ומיכאל כרמל (אבו חצירא). הסנגורים מסרו בתגובה כי מרשיהם מכחישים כל קשר לעבירות המיוחסות להם, ואילו הם יוכלו להתייחס לכתב האישום והראיות המצורפות לו רק כאשר יקבלו את חומרי החקירה מהפרקליטות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות