בכיר בעיריית ת"א נעצר בחשד לעבירות מין

שתף כתבה עם חברים
עיריית תל אביב (צילום באדיבות עיריית תל אביב)

המשטרה פתחה לאחרונה בחקירה עם קבלת פרסום המעלה חשד כי תושב תל אביב, הנושא משרה ציבורית בעיר, ביצע על פי החשד עבירות מין בקורבן – תושב עיר בעצמו, לפני מספר שנים בהיותו קטין וכעבור מספר שנים בהיותו בגיר. הבוקר (29 נובמבר),  שוטרי ימ"ר מרכז עצרו את החשוד בביתו והוא הובא לחקירה, לצד חיפוש ותפיסת מחשבים ואמצעי אחסון במשרדו. בהתאם לצורכי החקירה וממצאיה, בכוונת המשטרה להביאו היום לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרו.
בשלב זה מייחס לו המשטרה עבירות של מעשה מגונה בכוח ומעשה סדום בקטין. עוד מייחסים לו ניסיון לחטיפת נשק משוטר.  המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים.

בפתח הדיון, אמר נציג המשטרה: "מדובר בחקירה במעשים של מעשה סדום בקטין בהסכמה לפני כ-14 שנה ומעשה סדום בקטין בכוח מאותם הזמנים בלפחות 10 מקרים. בנוסף, מעשה מגונה באותו קטין שהתבגר בשנת 2018 ולאחר מכן בחודש האחרון ניסיון למעשה מגונה בכוח וניסיון לחטיפת נשק משוטר". בהמשך הדיון נציג היחידה החוקרת אמר כי החשוד קיים יחסי מין קבועים במשך שמונה חודשים בכ-15 מקרים לפחות והחשוד מוכר לצעיר וזכור לו בגלל האירועים שהיו בכוח, ולא בהסכמה".

עוד עלה מהדיון, כי לצד עדותו של הצעיר, בידי המשטרה מספר סרטונים מלפני שלוש שנים. עוד ציין נציג המשטרה כי החוקרים סבורים שיש קורבנות נוספים. "ישנה התנהלות משבשת של החשוד כאשר ביקשו ממנו להגיב לטענות, הוא בחר להגיע לתחנת המשטרה ולמסור כאילו המתלונן סחט אותו".

סנגוריו של החשוד, עורכי הדין אבי חימי ושרון נהרי, הכחישו את המיוחס למרשם. עו"ד חימי אמר בדיון: החשוד ענה על כל השאלות בחקירה, אמר בפירוש מה שקשה להגיד שהוא דו מיני והוא קיים יחסי מין מזדמנים מעת לעת כאשר הוא הולך לתחנה המרכזית הישנה ופוגש אנשים שנותנים שירותי מין תמורת תשלום. זה לא היה בתדירות גבוהה, לא היה כל שני וחמישי, מעת לעת כאשר הוא לא תר אחרי קטינים במועדוני נוער, בתי קפה או צ'אטים וכל מיני מקומות כאלה אלא הולך למקום ייעודי ששם עומדים נשים וגברים שמעוניינים לתת שירותי מין. אומר גם החשוד בחקירתו פעם אחר פעם שהוא מעולם לא קיים יחסי מין עם קטינים מבחינתו אם חס וחלילה היה רואה מישהו עם פנים צעירות, אז לא היה בשום פנים ואופן מסכים לקיים איתו יחסי מין ומבחינתו הוא צרך שירותי זנות לפני הרבה שנים בטרם האיסור על שימושי זנות נכנס לתוקפו וזה הסיפור".

עוד אמר הסנגור: "כל האירועים פורסמו לפני מספר ימים בתקשורת, אם רצה לשבש יכל לשבש, הלך למשטרת ישראל לטעון שמנסים לסחוט אותו, לא פנה למתלונן לא במישרין ולא בעקיפין לא עשה שום מעשה שיכול להעיד חלילה על שיבוש כל המדינה דיברה על האירועים האלה אין שום בדל ראייה שנעשה ניסיון שיבוש".

הוא הוסיף וציין: "בסופו של יום, מלפני 13 ימים פורסם מה שפורסם, והדברים עלו לתקשורת…. אם היו מתלוננים נוספים הרי שהיו רצים באים למשטרה, אין לזה זכר".

בתום הדיון, השופט טל ענר, שעיין בחומרי החקירה, קבע כי קיים חשד סביר כי החשוד ביצע את המיוחס לו. "החשד מבוסס בעיקרו על עדויות המתלונן, אך יש לעדויות האלה חיזוקים". לאחר בחינת מכלול השיקולים, כולל הזמן שחלף מאז ביצעו העבירות, השופט האריך את מעצרו של החשוד עד 1 בדצמבר.

לאחרונה פורסמו בשני כלי תקשורת, על ידי מיכל פעילן בחדשות 12 וערן סוויסה ב"ישראל היום" חשדות נגד החשוד. נטען, באותם פרסומים, כי לפני למעלה מ-10 שנים הוא נהג לשלם לנער בן 15 תמורת קיום יחסי מין. הנער, שבינתיים היה לגבר צעיר בשנות ה-20 לחייו, מספר בראיונות לשני אמצעי התקשורת כי הוא עזב את ביתו כשהיה בן 13 בלבד ועבר לחיות ברחובות תל אביב, שם הוא ישן בחדרי מדרגות ובחוף הים, ובמסגרת ניסיונות ההישרדות הגיע לאזור התחנה המרכזית הישנה ועבד בזנות. "הוא היה בין הלקוחות הראשונים שלי עם הכניסה לעולם הזנות, היה מסיע אותי למקום סמוך, היה מלטף אותי וקיים איתי יחסי מין", אמר הצעיר בראיונות שנתן.
לדבריו, בתחילת ההיכרות עם החשוד הוא לא הבין במי מדובר, עד שיום אחד ראה את דמותו של הלקוח על שלט חוצות באחת ממערכת הבחירות לעיריית תל אביב, והבין שהוא מספק שירותי זנות לדמות פוליטית מוכרת מאוד.

הצעיר סיפר בראיונותיו: "החיים שלי הלכו והידרדרו, כי כדי לעבור את הדבר הזה אחרי כל מפגש אתה חייב אלכוהול וסמים, כדי לשכוח את מה שהיה… ככל שעובר הזמן ואני בתוך הסיפור אז יש יותר אלכוהול, יותר סמים, המצב הבריאותי נהיה לא טוב. הפכתי להיות בן אדם של לילה, בבקרים הייתי זרוק באיזו פינה ובלילה בזנות…
"אלו אנשים שלעולם לא הייתי עושה איתם משהו אם לא היה כסף", אמר הצעיר בראיון לעיתונאי וציין כי החשוד "היה משלם לי 300-250 שקלים, ואז הייתי הולך לקנות אלכוהול כדי לטשטש את מה שהיה לי… לא נמשכתי אליו, נגעלתי ממנו. אחרי כמה מפגשים הוא התחיל קצת לדבר ולהכיר, ואני שיתפתי פעולה כי הסבירו לי שככה בונים לקוח קבוע ואני צריך שיהיו לי לקוחות קבועים כדי שיהיה לי מה לאכול".
בעיריית תל אביב סירבו בשלב זה להתייחס למעצר או לחשדות נגד הבכיר.

בעיריית תל אביב סירבו בשלב זה להתייחס למעצר או לחשדות נגד הבכיר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות