הליך טיפולי ובדיקות שתן נקיות סייעו לנאשם בגידול 13 ק"ג קנאביס

בית משפט השלום גזר על הנאשם ארבעה חודשי עבודות שירות, אך בית משפט מחוזי קיבלו ערעור של הסנגור והטילו על הנאשם עבודות של"צ בלבד
מהפך של צעיר (אילוסטרציה: Nicholas Kwok מאתר Unsplash)

בחודש יולי 2018 פשטו שוטרי משטרת נשר על דירה בעיר, ומצאו בה עשרות שתילי קנאביס במשקל כולל של 13 ק"ג, כמו גם ציוד שסייע לבעל הדירה להקים מעבדת סמים מקצועית. נגד צעיר (27) שנעצר בחשד לגידול והכנת הסמים נעצר הוגש כתב אישום.

הפרקליטות ביקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל של חודשים ארוכים, בשל חומרת העבירה והתעוזה של הצעיר להקים מעבדת סמים בלב שכונת מגורים. לעומת זאת, הסנגור עו"ד שלומי שרון ביקש להתחשב בכך שהצעיר עבר תהליך שיקומי משמעותי, הפסיק להשתמש בסמים ומצא מקום עבודה מסודר. בית משפט השלום בקריות גזר על הצעיר ארבעה חודשי עבודות שירות.

עו"ד שרון הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בקריות, ופירט בפני השופטים יגאל גריל, כמאל סעב ושושנה שטמר על הרצון של הנאשם להמשיך בתהליך השיקום שהחל בשנה האחרונה. הוא סיפר כי מדובר בצעיר שהתמכר לסמים קלים מגיל צעיר, וכפועל יוצר הקים מעבדת סמים וגידל שתילי קנאביס שלטענתו נועדו לשימוש עצמי בלבד. הסנגור הדגיש כי לאחר מעצרו הצעיר החליט לשנות את אורח חייו, נגמל מסמים, השתלב בהליך טיפולי רחב היקף ועבר עשרות בדיקות שתן בהן נמצא כי הוא נקי מסמים. תסקיר המבחן, ציין הסנגור, הראה כי אכן – הנאשם עבר כברת דרך ומשתף פעולה עם כל הגורמים.

עו"ד שלומי שרון

השופטים ציינו את ההשתלבות של הצעיר בהליך טיפולי קבוע ומציאת מקום עבודה מסודר, ולבסוף קיבלו את הערעור והחליטו להטיל על הנאשם עבודות של"צ בהיקף של 240 שעות, במקום שיתואם עם שירות המבחן.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט