הערר המשטרתי התקבל: הוארך מעצר אחיו של הנשיא לשעבר

שתף כתבה עם חברים
יורם קצב (צילום: פלאש 90)

בית המשפט המחוזי קיבל את ערר המשטרה על שחרורו של יורם קצב, החשוד בעבירות של חשבוניות פיקטיביות הלבנת הון וקשירת קשר עם גורמים פליליים, במסגרת חברה אותה הוא מנהל.
בית משפט השלום דחה אתמול את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של קצב לצד שמונה אחרים שנעצרו בפרשה הנחקרת ביאל"כ להב 433 ורשות המסים.
השופט ארז מלמד הורה כי קצב ישוחרר למעצר בית בפיקוח אחיו, עו"ד ליאור קצב. אח נוסף של השניים הוא נשיא המדינה לשעבר, משה קצב.

השופט מלמד קבע כי שתיקת החשוד בחקירתו אינה עילה להארכת מעצר, לאחר שהמשטרה לא הוציאה צו מעצר בעניינו, ולא התכוונה לעצור אותו לפני שעוכב והגיע לחדר החקירות.

חוקרי להב 433 הגיעו לדיון בערר בבית המשפט המחוזי, מלווים ב"חיזוק" של הפרקליט המלווה עו"ד יובל שלום מפרקליטות מיסוי וכלכלה.  עו"ד שלום ונציגי היחידות החוקרות טענו כי קצב ו"סביבתו" מפריעים ומשבשים את החקירה.

הסנגורית עו"ד נועה מילשטיין ממשרד עו"ד עמית חדד אמרה כי מדובר בטענת סרק עקב נוכחותו של עו"ד ליאור קצב ועורך דין נוסף בחיפוש שנערך במשרדו של יורם קצב, והתנגדותם למסור למשטרה מסמכים בטענת חסיון עו"ד-לקוח.
עו"ד מילשטיין אמרה כי יורם קצב מעוניין לשתף פעולה, וכי הוא שתק בחקירה מפני שהחוקרים סירבו לאפשר לו לשוחח עם עורך דינו לאחר תחילת החקירה, ואפשרו להם לשוחח רק בבוקר כאשר קצב לא ידע מהם החשדות נגדו.

בנוסף טענו נציגי המדינה כי התקבל הבוקר מידע חדש, המוסיף לרשימת פעולות החקירה כנגד קצב, שחשוד בעבירות מס של 30 מיליון שקל והלבנת הון.

השופטת מיכל נד"ב מבית המשפט המחוזי מרכז קיבלה אחר הצהריים (10 מאי) כאמור את הערר המשטרתי, והורתה כי קצב ייעצר עד 15 במאי, לאור פעולות החקירה הדרושות לביצוע.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות