ישראלי נורה למוות סמוך לבית חב"ד בעיר מדיין בקולומביה

שתף כתבה עם חברים

היה מזוהה עם קו הלבנות ההון של ליאור "שאלי" אזולאי אשר הוסגר לפולין ומבוקש בארה"ב, ונטל חלק במלחמת הקאסות והמסיבות בקולומביה

"שי פסו – ה-גבר שיודע לפנק". בליינים ישראלים נפרדים

ישראלי מוכר בסצינה הפלילית של דרום אמריקה נורה למוות סמוך לבית חב"ד בעיר מדיין שבקולומביה (28 נובמבר).

שי פסו, בשנות ה-30 לחייו, היה חיפאי במקור אשר יצא בגיל צעיר מאוד לדרום אמריקה ושם התחבר לרשתות של הפצת סמים והלבנת הון.
עיקר הפעילות שלו היה בפנמה וקולומביה, שם הוא היה מעורב מאוד בעסקי המסיבות והקאסות.
אחותו של המנוח, נשואה לאחיו של העבריין הישראלי מהעיר לוד, ליאור אזולאי המכונה שאלי.
אזולאי ניהל בקולומביה ובמדינות דרום אמריקה קו מצליח של סחר בסמים לצד הלבנת כספים. לאחרונה הוא הוסגר לפולין, שם הוא מתמודד עם האשמות על הלבנת הון בהיקפים גדולים, ובמקביל יש נגדו בקשת הסגרה של שלטונות ארה"ב על הלבנת הון עבור ארגוני פשיעה וקרטלים מדרום אמריקה – היקפים של מאות מיליוני דולרים על פי הדיווחים בעיתונות האמריקאית.

בהקשר זה, שי פסו המנוח היה מקורב מאוד לליאור אזולאי וגם לאחיו, שכאמור נשוי לאחות של פסו, וכולם התגוררו בפנמה, שם היה מרכז הרשת של האחים אזולאי, אלא שמאז ההסגרה לפולין השתנו דברים, וככל הידוע האחות ובעלה חזרו לישראל.

גורמים בדרום אמריקה יודעים לומר ל"פוסטה", כי עד לפני מספר שנים אזולאי פסו ואחרים היו נתונים במלחמה גדולה על השליטה בשוק הקאסות, בתי ההארכה למסיבות.
אחרי סדרת הצתות הדדיות של מועדונים, וחיסולים מסתוריים של עבריינים ישראלים ואחרים, עם המעצר והגירוש של יריביהם אשר מזוהים עם ארגון פשע גדול וחזק בישראל, ידם היתה על העליונה, אלא שלאחרונה היריבים חזרו לעניינים בקולומביה, ואילו בקבוצה של אזולאי ספגו כמה מכות, בראשן ההסגרה לפולין, וכעת החיסול של שי פסו.

video
בסרטון: תמונות מזירת הרצח של שי פסו

לגבי פסו, מדובר בצעיר ממשפחה נורמטיבית בחיפה כאמור, אבל הטרגדיה שמאחורי מותו, היתה די צפויה.
כמי שניהל מסיבות לישראלים ובכלל, פסו היה מאוד פופולרי, והידיעה על מותו הכאיבה לצעירים רבים שהוא היה כתובת לבילויים עבורם. הרושם על כך ניכר מהודעות פייסבוק שהם פרסמו עם היוודע דבר מותו, "שי פסו – ה-גבר שיודע לפנק", כתב אחד מחבריו. "פרטנר מספר 1 לבילויים", כתב חבר אחר, "לא מאמין שפה זה נגמר, ואין יותר איזה הודעה מפתה, של תפוס טיסה ונשבור את קולומביה… ראש העיר זה השם השני שלך שם…".

אפרופו מסיבות ובילויים, בחודש מאי השנה נרצח בדירה בכפר הנופש טולום אשר נשלט על ידי קרטלים בגיבוי עירוני מקומי, קצין בטחון בשם יהודה בנג'מין כהן, שהיה בעברו גם סוכן סמוי של שב"כ בקרב הימין הקיצוני ביהודה ושומרון. ביום הרצח, פסו נעצר בדירה של כהן עם בחורה נוספת, אבל הם שוחררו כעבור מספר שעות.
כמו כן, גורמים יודעי דבר מספרים כי פסו היה מקורב מאוד לישראלי נוסף שנרצח כבר בחודש פברואר אותה שנה בעיר מדיין, עידן שושן,  שהיה בעלים של קאסה ולפי החשד גם יד ימינו של "שאלי".  לפי אחד הדיווחים פסו היה עד ראייה לרצח של שושן במדיין.

בילויים, וזירות רצח. שי פסו

כאמור, מאוד יתכן כי החיסולים הללו של אנשי "שאלי" הם חלק מהמלחמה הגדולה על הקאסות והמסיבות, אבל לא מן הנמנע שהרקע לכל החיסולים האלה הוא דווקא העיסוק הרגיש של "שאלי" בכספים של ארגוני פשיעה מקומיים וישראליים. מצד אחד האפשרות שהם מחזיקים בכסף הגדול ויודעים יותר מדי על נתיבי הכסף, ומצד שני האפשרות שעלתה מהיום הראשון למעצרו של "שאלי" בהולנד בדרך לפולין, שהוא ישתף פעולה עם ה-DEA תמורת ויתור על הסגרתו לארה"ב והעמדתו לדין על הלבנת מיליוני דולרים של קרטלי סמים מדרום אמריקה – ככה זה כאשר המציאות עולה על כל דמיון.

 

 

 

 

 

 

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
12 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות