תביעות חוב, אי סדרים ומידע מודיעיני: צו פירוק להכח ר"ג של גל יוסף

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט דחה את בקשת יוסף לקבל הזדמנות למכור את הקבוצה. בתוך כך, יוסף הורשע בעבירות מס עקב אי דיווח על עסקאות פיננסיות

גל יוסף

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו פירוק למפעילת קבוצת הכדורגל הכח מכבי עמידר עירוני רמת גן, המוגדרת כ"חברה לתועלת הציבור" בראשות גל יוסף.
השופטת חנה פלינר קיבלה את בקשת רשם התאגידים במשרד המשפטים לפירוק החברה, עקב התנהלות בלתי חוקית תוך אי סדרים כספיים חמורים.

רשם התאגידים קבע כי ההצהרות שניתנו על ידי יו"ר הדירקטוריון גל יוסף אינן תואמות את ההתנהלות הכספית. "חלק מהכנסות המועדון הועברו לידי יוסף ישירות", נקבע, "לא ניתן לקבל מצב בו אין הבחנה בין חשבונותיו האישיים של יוסף לחשבונות המועדון".
לפי הרשם, "קיים חשש כבד כי חלק מכספיה של הכח לא הופקדו בחשבונה. עיון בכרטסת הנהלת החשבונות מעלה כי בפועל התקיים עירוב בין נכסיהן של חברות פרטיות בשליטת יוסף לבין החברה לתועלת הציבור… התנהלות זו מעלה חשש לשימוש בנכסי הכח למטרות זרות, ניצול מנגנונה החשבונאי הלגיטימי למטרות זרות ושימוש בנכסי החברה שלא לצורך קידום מטרותיה".

בנוסף, נגד המועדון בראשות יוסף הוגשו תביעות חוב בהיקף של למעלה מ-20 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי מינה את רואה חשבון אלון פרדקין ועו"ד שי ישינובסקי כדי לבחון את מצב החברה. בעלי התפקיד מטעם בית המשפט אישרו את רוב ממצאי דוח משרד המשפטים.
עוד התברר כי המשטרה שללה מהכח עמידר רמת גן את רשיון העסק לפני שנה עקב מידע מודיעיני "הקשור לפעילות פלילית המבוצעת במגרש", מדובר במשרדי חברות ועסקים הנמצאים בתחום האצטדיון.

יוסף טען בדיון שנערך בבית משפט בשבוע שעבר, כי תביעות החוב שהוגשו נגד המועדון מופרכות. לטענתו החובות האמיתיים הם פחות מ-1.5 מיליון שקל, ולדבריו הוא "מוכן ללכת אחורה ומבקש עוד פרק זמן קצר לארגן משקיע שיקח את הקבוצה". לדבריו זו אופציה עדיפה כי "במהלך של פירוק, הנושים לא יראו שקל, הקבוצה תתרסק ויקנו אותה בנזיד עדשים".

גל יוסף באצטדיון וינטר

רו"ח פרדקין ועו"ד ישינובסקי הודיעו לבית המשפט כי לא הונחה בפניהם כל הצעה רצינית לרכישת הקבוצה, עד השבוע. לפיכך אישרה השופטת צו פירוק.
בתחום הספורטיבי, הקבוצה בעלת העבר המפואר בליגת העל אשר בשנים האחרונות קלטה שחקני עבר ידועים שמשה חממה לשחקנים צעירים, אבל הידרדרה עד ליגה ב'. כעת היא צפויה לספוג הורדת 9 נקודות ממאזנה על ידי ההתאחדות, ואם יימצא משקיע הוא יקנה אותה מפירוק כאשר תהיה ככל הנראה בליגה ג'.

בתוך כך, ל"פוסטה" נודע כי יוסף הורשע בתחילת החודש בפלילים, עקב אי העברת ניכוי מס ממשכורות אנשי המועדון בסך 265 אלף שקל. בנוסף לעבירות במסגרת הקבוצה, הורשע יוסף בתיק נוסף עקב עבירות מס שביצע בחברה פרטית שלו, העוסקת בהלוואות ושירותים פיננסיים. בשנים 2013-2017 לא הגיש יוסף במועד דוחות למס הכנסה, כאשר מחזור עסקאותיה עמד על לפחות 8 מיליון שקל במצטבר.

רשות המסים ביקשה לגזור עליו תשעה חודשי עבודות שירות, אך הממונה קבע כי הוא אינו מתאים לכך עקב דוחות מודיעין של המשטרה.
שופטת בית משפט השלום בתל אביב דנה אמיר החליטה לגזור עליו מאסר על תנאי של 7 חודשים למשך שלוש שנים וקנס של 50 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות