אישום: סוכנת הפלילה יומנאי במשטרת הרצליה על מעשה מגונה בקטינה

שתף כתבה עם חברים

"האם את לבד?… מה את לובשת?… מה צבע התחתונים?… בתולה? האם ראית את אמא שלך עירומה? ואת אבא עירום?" * המשטרה ומח"ש לא דווחו על השוטר שנלכד במבצע של ימ"ר חוף * סנגורו: הכל היה בהתכתבויות בלבד

השוטר שאל: בת כמה? הסוכנת ענתה "בת 13"  (צילום: משטרה)

בחודש יוני 2019 נכנס גבר בן 37 לחדרי צ'ט באינטרנט ותר אחרי קטינות כדי לפתח איתן שיחות מיניות לשם סיפוקו.
באחת הכניסות האלה לאתר "טוטאל צ'ט" הוא נלכד ברשתה של שוטרת סמויה אשר הופעלה על ידי ימ"ר חוף לאיתור עברייני מין ברשת.
בפתח השיחה עם הסוכנת, הוא שאל אותה לשמה ולגילה, והיא ענתה לו שקוראים לה "אגמי" והיא בת 13.
הגבר המשיך ושאל, "האם את לבד?"… "מה את לובשת?"… "מה מתחת?"…. "מה צבע התחתונים?".
בהמשך הוא שאל על איבריה האינטימיים, האם היא בתולה, וגם: "האם ראית את אמא שלך עירומה? ואת אבא עירום?".

בן ה-37 כתב ל"אגמי" הקטנה שהיא חרמנה אותו, ושאל בנימוס אם היא נפגעה ואם היא מעוניינת שימשיך או יפסיק. כשהיא השיבה שהיא לא רגילה לדבר על דברים כאלה, הוא שלח לה תמונה של איבר מין גברי תוך שהוא מתחקר אותה, "את יודעת איפה מכניסים אותו?", ואז ביקש שוב ושוב שגם היא תשלח לו תמונות, שלה, ואמר שהוא יכול לשלוח לה תמונה שלו עם בחורה. "מפריע לך שעומד לי?", שאל.

הסיפור הזה חוזר על עצמו במאות תיקים בשנים האחרונות, תוצרי עבודה של עשרות סוכנות משטרתיות שמופעלות ברשת על ידי יחדיות המשטרה השונות כחלק מתורת הלחימה נגד עברייני מין אבל מה שמיוחד בסיפור הזה הוא, שהגבר בן ה-37 אשר פלירטט עם אגמי הקטנה היה לא יותר ולא פחות אלא שוטר, ולא סתם שוטר, אלא היומנאי בתחנת משטרת הרצליה, סוג של כרטיס ביקור בפתח תחנת משטרה.

הסיפור הזה נחשף על ידי סוכנת סמויה של ימ"ר חוף באחד המבצעים לאיתור עברייני מין ברשת, מבצעים שהמשטרה נוהגת לדברר, אלא שאת העובדה שאחד הפדופילים הוירטואלים הוא שוטר, אף אחד לא הביא לידיעת הציבור, הגם שהמשטרה התגאתה אז בהפללה של קשיש בן 78 ועובד במערך האחזקה של קבוצת מכבי תל אביב בכדורגל.
כעת הסיפור נחשף על ידי אתר "פוסטה", כאשר נגד השוטר הוגש כתב אישום שהוגש בחשאי כמעט לבית משפט השלום בחיפה (27 יולי).

לשוטר, שבעקבות חשיפת הפרשה פוטר מן השירות סמוך למעצרו, מיוחסות עבירות של נסיון למעשה מגונה ונסיון הטרדה מינית של קטינה. כמו כן הוא נאשם בהחזקת חומר תועבה של קטינים במחשב. על פי האישום, הוא אף העביר בווטסאפ לשניים מאנשי הקשר שלו בטלפון הנייד סרטון מיני של קטין מבצע אקט מיני.
לבסוף, נגד השוטר לשעבר נטען בכתב האישום כי הוא גם ביצע עבירות בנשק, עקב תחמושת שנמצאה בחיפוש בביתו, מאות כדורים לרובה ואקדח, חמש מחסניות אם-16 ושש מחסניות אקדח שמקורן מהשירות שלו בצבא ובמשטרה.

צילום: נועם רנקין פנטון, פלאש 90

כתב האישום הוגש לבית המשפט כמעט בחשאי, כאמור, במסגרת הסדר טיעון בו הוסכם שהנאשם יודה בעבירות ויישלח לתסקיר מבחן ולהערכת מסוכנות, ללא הסכמות בעניין העונש. בהסדר צויין כי ההגנה תעתור לאי פרסום שמו של השוטר, שבשלב זה אסור בפרסום מאז מעצרו, ואילו התביעה תבקש כן לפרסם את שם הנאשם.

הסנגור עו"ד הישאם קבלאן המייצג את השוטר לשעבר מסר: "התנהל משא ומתן טרם הגשת כתב האישום והוסכם על מתווה ללא הסכמות עונשיות, את הטיעונים שלנו נטען בבית המשפט. בעקבות הפעלת הסוכנת ברשת נעצרו מעל 20 חשודים ועניינו היה המינורי ביותר, לאחר שיוחסו לו תחילה עבירות חמורות יותר. המעשה שלו התחיל ונגמר במרחב הווירטואלי ללא שום חשיפת איברים, הכל בהתכתבויות".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות