שודד בנקים ישלם פיצוי לכספרים בלבד ולא לכל הפקידים

שתף כתבה עם חברים

בר בן סעדון, שנשלח ל-11 שנות מאסר על סדרת מעשי שוד עם בת זוגו נדרש לשלם 125 אלף שקלים כפיצוי לכל פקידי הבנקים הנשדדים אבל הסנגורים הצליחו לצמצם את הנזק ל-35 אלף שקל בלבד

במקום 25 פקידים, רק שבעה. בר בן סעדון באחד השודים (צילום: דוברות המשטרה)

בר בן סעדון, שנשפט ל-11 שנות מאסר בגין סדרת מעשי שוד בנקים, יחד עם בת זוגו יובל מוצפי, חסך לעצמו 90 אלף שקלים, לאחר שנדרש לשלם 125 אלף שקלים לכל אחד מפקידי הבנקים אותם שדד. זאת בעזרת עו"ד אבי כהן, שמייצג אותו בערעור לבית המשפט העליון על העונש.

בן סעדון ומוצפי, שכונו בוני וקלייד הישראלים, הודו והורשעו כאמור בתשעה מעשי שוד של סניפי בנק. במרץ האחרון החליטו השניים לשדוד את הבנקים, ולשם כך הצטיידו ברכבים שונים, אופנוע, קסדות, כפפות, ועוד.

השניים הגיעו להסדר טיעון, במסגרתו הוטלו על בן סעדון 11 שנות מאסר, 36 חודשי מאסר על תנאי, קנס של 50 אלף שקלים, ופיצוי של 5000 שקלים לכל אחד מהפקידים אותם שדד. הפרקליטות החליטה כי מדובר ב-25 אנשים, ושלחו לבן סעדון שובר תשלום על סך 125 אלף שקלים (לכתבה המלאה).

עו"ד כהן עו"ד וול

סנגורו, עו"ד אבי כהן, אותו שכר לייצגו בערעור על העונש, פנה לשופט שדן בתיק, מרדכי לוי מבית המשפט המחוזי בתל אביב, וביקש להוציא שובר תשלום על סך 35 אלף שקלים כפיצוי לשבעה מתלוננים, על אף שבפועל היו תשעה מעשי שוד. השופט לוי קיבל את עמדתו כי לתשלום זכאים הפקידים שאוימו ספציפית, ולא כל הפקידים שעבדו בבנק באותה שעה.

עו"ד כהן: "בפרקליטות ניסו לנצל את העובדה שהשופט לט כתב את מספר המתלוננים, וביקשו שמרשי יפצה 25 פקידי בנק שונים, ובסך הכל 125 אלף שקלים.. כשגיליתי זאת בעת הכנת הערעור לבית המשפט העליון, פניתי לשופט וביקשתי לפצות רק שבעה פקידים שאוימו בפועל, ולמרות התנגדות הפרקליטות, בית המשפט קיבל את עמדתי".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות