טירת הכרמל: שני חשודים בזריקת רימון לעבר בית

שתף כתבה עם חברים

בעל הבית ניצל בעבר מניסיון חיסול כאשר ספג בראשו חץ מרובה דיג. החשודים טענו לאליבי ושוחררו בתנאי הרחקה מטירת הכרמל

זריקת רימון לעבר בית (צילום ארכיון להמחשה)

שוטרי תחנת משטרת טירת הכרמל עצרו ביום שישי (3.8) שני חשודים מוכרים למשטרה, בחשד שזרקו רימון על ביתו של תושב העיר. חשוד נוסף נעצר אף הוא בליל שישי, בחשד שירה לעבר בית עסק וכתוצאה מהיריות נהרגה כלבה.

החשודים – נעים נפתלי (37) ויעקב ליבהר (35) – מוגדרים כיעדים של המשטרה. הם נחקרו על סדרת פעולות פליליות שכוונו נגד בעל הבית אליו נזרק הרימון. החשוד השלישי, שלומי אלבז (38), חשוד כי ב-20 ביולי הגיע עם אופנוע לבית עסק בטירת הכרמל וירה לעבר שלושה אנשים שישבו במקום. כתוצאה מהירי נהרגה כלבה של אחד מיושבי המסעדה. האירוע תועד במצלמות אבטחה, אולם לפוסטה נודע כי בצילומים לא ניתן היה לזהות את היורה.

ב-2 באוגוסט הושלך רימון לעבר ביתו של נ', תושב טירת הכרמל, שבעבר כבר ניצל מניסיון חיסול כאשר חץ מרובה דיג נורה לעברו וננעץ בראשו. זריקת הרימון מיוחסת לנפתלי ולליבהר. השניים מוכרים למשטרה; נפתלי, למשל, היה עצור בעבר יחד עם אחיינו של מיכאל מור בחשד לניסיון חיסול של זיו אלוש. בחקירתם טענו כי בעת שהרימון נזרק שהו בכלל בבתיהם, אבל החוקרים לא השתכנעו והביאו אותם במוצאי שבת לבית משפט השלום בחיפה, שם ביקשו להאריך את מעצרם בארבעה ימים, כאשר האירוע המיוחס להם הוא זריקת הרימון.

עו"ד ארבל

סנגורם של החשודים, עו"ד זוהר ארבל, ציין בבית המשפט כי בביתו של נפתלי ישנן מצלמות אבטחה שאותן יכלה המשטרה לבדוק מיד ולגלות כי בזמן זריקת הרימון הוא אכן שהה בביתו. הסנגור הוסיף כי למשטרה יש אולי "מעשייה של קצין מודיעין" אבל לא ראיות מוחשיות, ולכן ביקש לשחרר את החשודים.

סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, השופטת אילת דגן, השתכנעה בכך שהראיות אינן חזקות דיין, ולפיכך האריכה את מעצרם של נפתלי וליבהר עד יום ראשון (5.8) בלבד, אז הציגו הצדדים הסכמה, והשופטת סיגלית גץ אופיר אישרה: החשודים שוחררו בתנאי הרחקה, ערבות עצמית ותחייבות מטירת הכרמל, והתחייבו לא ליצור קשר עם בעל הבית שאליו נזרק הרימון.

מעצרו של אלבז, המיוצג אף הוא על ידי עו"ד ארבל, הוארך עד 7 באוגוסט על ידי השופטת אפיר, שציינה בהחלטתה כי חלה התפתחות חקירתית לגבי החשוד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות