שוחרר ממעצר לאחר שהוצא נגדו צו אשפוז בכפייה

שתף כתבה עם חברים

ביהמ"ש קבע כי בשל חוות הדעת הפסיכיאטריות על שהחשוד בהחזקת סכין אינו אחראי למעשיו, הראיות נגדו קלושות

אישפוז בכפייה או שחרור בערבות

בית משפט השלום בקריות שחרר ממעצר גבר שהואשם בהחזקת סכין שלא למטרה כשרה, לאחר שהתברר כי יש נגדו הוראת אשפוז בכפייה. האיש נתפס עם הסכין בסמוך לבית הוריו, ואמו היא שהזעיקה את המשטרה.

מאז נעצר ב-22 ביוני התקבלו בעניינו מספר חוות דעת פסיכיאטריות שקבעו חד משמעית כי הנאשם לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע המעשה, אם כי בעניין כשירותו לעמוד לדין לא הדברים היו פחות מובהקים.

התובע, עו"ד אנטולי קריינס מהפרקליטות, חלק על חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, וביקש להפנות אליו שאלות, ובכל מקרה, טען, אין מחלוקת באשר לכשירותו. עוד טען עו"ד קריינס כי לנוכח נסיבות האירוע והודעתה הראשונית של האם כאילו איים עליה, קיימת רמת מסוכנות המצדיקה את המשך מעצרו.

עו"ד רן שחם

סנגורו של הנאשם, עו"ד רן שחם, טען כי בשלב זה של ההליך, ולנוכח הקביעה כי אינו אחראי למעשיו, הראיות לכאורה נגדו קלושות. בנוסף, עמד על כך שהאם חזרה בה מטענתה כי בנה איים עליה, והסבירה כי ראתה בכך הזדמנות לאשפזו, לאחר שהוצא נגדו צו אשפוז בכפייה. בכל מקרה, טען עו"ד שחם, רמת מסוכנות פסיכיאטרית, אינה רמת מסוכנות עבריינית. לנאשם אין עבר פלילי בעבירות אלימות או היסטוריה של אלימות כלפי משפחתו, ולמעשה צו האשפוז הוא המענה לאיש, ולכן אין סיבה לעצור אותו בהליך הפלילי.

השופטת פנינה לוקיץ' קיבלה את עמדת הסנגור וקבעה כי מאחר שהוצא נגדו צו אשפוז "מתקיימות לגביו נסיבות שיש בהן להבטיח, לעת הזו, את הרחקתו ממשפחתו במידה הנדרשת…אני סבורה כי עילת המעצר אינה בעוצמה המחייבת מעצר מאחורי סורג ובריח, והפתרון להמשך אשפוזו הנחוץ של המשיב הינו בהוראת אשפוז, כפי שאכן נעשה במקרה זה".

לאור זאת שחררה השופטת את הנאשם, ונאסר עליו ליצור קשר עם הוריו עד תום ההליכים, אלא אם יחליטו לבקרו במהלך האשפוז.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות