מאסר על תנאי לצעיר בתיק ייבוא סמים מארה"ב בשתי הזדמנויות שונות

שתף כתבה עם חברים

בחקירתו אישר שהזמין את החבילות, אך טען כי ביצע הזמנות של מוצרים חוקיים. במהלך התיק הצביעה עורכת דינו על קשיים ראיתיים מצד המשטרה

קנאביס נשלף מהחבילה (צילום ארכיון: משטרה)

צעיר מאזור השרון שהואשם בשני מקרי ייבוא סמים, זכה להסדר טיעון ללא מאסר. הנאשם, ר"ש (35), תושב ראש העין בימים אלו, נעצר ביוני אשתקד על ידי שוטרי מרחב נתב"ג בגין ייבוא סמים. מעצרו הוארך ובהמשך הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון, אשר יחס לו שני סעיפי אישום.

באישום הראשון נטען כי הזמין מחברה שפרטיה אינם ידועים ומקום מושבה בארה"ב סם מסוג קנאביס. ב-26 במאי 2021, התקבלה הזמנה במשרדי המכס בנתב"ג כשהיא במארז פלסטיק בתוך מעטפה ובה קנאביס במשקל של 455 גרם. באישום השני נטען כי הזמין בהזדמנות נוספת מחברה בארה"ב סם מסוג קנאביס וב-7 ביוני אשתקד התקבלה החבילה במשרדי מכס כשבתוך קרטון ובו שתי שקיות ובהן סם מסוג קנאביס במשקל כולל של כ – 912 גרם.

בחקירתו אישר שהזמין את החבילות, אך טען כי ביצע הזמנות של מוצרים חוקיים והוא אינו יודע כיצד הגיעו הסמים לאריזות. בהמשך, כאשר התבקש לפרט בנוגע לפרטי הרכישות, בחר לשמור על זכות השתיקה.
במהלך השנה האחרונה, הצביעה עורכת הדין של ר"ש, עו"ד טליה גרידיש, על קשיים מסוימים בראיות. בין היתר טענה הסנגורית כי המשטרה לא בדקה באיזה אופן שילם על החבילות, לא המתינו לראות אם החבילות מגיעות אל ביתו, טענות לליקויים מסוימים בשרשרת העברת החבילות ממכס למשטרה.

עו"ד טליה גרידיש

הדבר הוביל בסופו של דבר את התביעה המשטרתית להסכים להסדר טיעון, שבמסגרתו תוקן כתב האישום כך שהנאשם הורשע בעבירה של מתן אמצעים לביצוע פשע בלבד.
ההסדר הוצג אתמול (29 יוני)  בבית משפט השלום בראשון לציון, כשנציגת התביעה ציינה כי כתב האישום תוקן באופן משמעותי נוכח קושי ראייתי ניכר, הנאשם נעדר עבר פלילי, נטל אחריות על מעשיו וחסך זמן שיפוטי.
השופט ארז נוריאלי, ששמע את טיעוני הצדדים, אישר את ההסדר וגזר את דינו של ר"ש. הוא הטיל עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 800 שקלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות