עצור המצוי במעצר בית הדוק יורשה לצאת לעבודות שירות בתיק אחר

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט לא איפשר לעצור מהדרום לבצע את שהוטל עליו בתיק אחר עליו נשפט * התערבות של עורכת דינו הפכה את ההחלטה

יורשה לצאת לעבודות השירות (צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה)

עצור מהדרום ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט בסוף נובמבר 2021, לא הורשה לצאת לעבודות השירות, אותם הוא מרצה במסגרת תיק אחר. אי התייצבות לעבודות עלולה לגרור אותו חזרה אל הכלא. ערעור בנושא הוגשה בתחילת החודש לבית המשפט השלום באשקלון, וזאת על מנת לאפשר לו להשלים את העבודות.

העצור, מנהל ממעצר הבית שלו שלושה תיקי התפרצות ורכוש, הכוללים ראיות פורנזיות של די.אנ.איי וטביעות אצבע, טביעות נעל, איכונים וממצאים נוספים. עורכת דינו של החשוד, עו"ד שני אלגרבלי, ביקשה בדיון (7 פברואר) לאפשר לו לצאת ולהשלים את עבודות השירות שלו בבית העלמין הסמוך לביתו – משמע, לפתוח עבורו חלון נוסף במעצר הבית בו הוא נתון.

"הממונה שאלה מה קורה עם עבודות השירות שלו", אמרה עו"ד אלגרבלי לשופטת דורית בונדה בדיון. "המפקח מתקשר אליו ושואל אותו מתי הוא חוזר, המבקש מעוניין להשלים את עבודות השירות שנותרו לו".

על פי עורכת הדין, לעצור ישנו חלון איוורור של שעתיים בכל ערב, אותו ביצע כהלכה במשך שלושת החודשים האחרונים ללא הפרה. "בודקים אותו לעיתים קרובות", ציינה, "להפקיע לו עבודות שירות בזמן שהוא עומד בתנאי השחרור זה כמו לחרוץ גורלו….היו מקרים דומים, יש תקדימים למקרים זהים עם עבר פלילי…מה יוצא לו מזה שהוא בבית יום שלם? יש מרכז חוסן והליך שיקומי שהוא רוצה להתקבל אליו".

נציג המאשימה, עו"ד אבי דהן, גרס כי אין להיעתר לבקשה ולהשאיר את החשוד במעצר בית הדוק – במיוחד לאור דחיית הבקשה הקודמת מלפני כחודשיים.
ואולם, לאחר ששקלה את כלל הפרטים ושמעה את הצדדים, החליטה השופטת בנדה להיעתר לבקשה. "ההחלטה בתיק קודם מצא שיש לדחות את הערר וקבע כי אין מקום לאפשר שילובו בעבודות שירות, בין היתר בשל חוסר יכולת לפקח עליו".

עו"ד שני אלגרבלי

השופטת הוסיפה כי כעת, כשעברו חודשיים נוספים, ישנה בקשה לבחון מחדש את העניין. "סבורני כי מאז ניתנו ההחלטות הקודמות ופרט בית המשפט המחוזי הנכבד, חלף פרק זמן ניכר בו הוכיח המשיב כי ניתן לתת בו אמון. הוא לא הפר את תנאי השחרור שלו אף שחלפו להם כבר מספר חודשים. בית המשפט לא מתעלם מהנסיבות שהובילו להטלת התנאים המגבילים, אך ניתן לומר שהמשיב עומד בתנאים אשר נקבו בסעיף 52 לחוק המעצרים".

השופטת פסקה כי יש לבטל את חלון ההתאווררות הנוכחי העומד על שעתיים, וכי יש להתיר לעצור לבצע את עבודות השירות משעות הבוקר ועד לצוהריים תוך כדי פיקוח. הוא הוזהר כי כל הפרה בתנאים עלולה להוביל לביטול ההיתר, להקשחת תנאי שחרורו ואף למעצר מחודש.

עו"ד שני אלגרבלי אמרה ל"פוסטה": "מדובר במי שטרם הודה בהליך בו מצוי במעצר בית כך שעומדת לו חזקת החפות, בהותרתו במעצר בית ללא אפשרות לבצע עבודות שירות, משמעות הדבר כי ישוב לבית הסוהר, ובכך ״נענש״ עוד בטרם הוכרע דינו בהליך בו עצור. אני מברכת על המהלך למשוך את עיכוב הביצוע".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות