ג'רושי: שלושה חשודים בנסיון רצח בנצרת, שניים בתקיפת נקודת המשטרה בג'ואריש

שתף כתבה עם חברים

עיסאם, אדם ופהמי ג'רושי חשודים בדקירת אדם במסעדה בנצרת לפני שבוע. קוסאי ועיסאם חשודים בוונדליזם במצלמות ונסיון פריצה לנקודת השיטור הקהילתי ברמלה

היחידה המרכזית במחוז מרכז עצרה אמש (27 ינואר) חמישה צעירים ממשפחת ג'רושי מרמלה כאשר ישבו במסעדה באור יהודה.
שלושה מהחשודים, עיסאם (26), אדם (24) ופהמי (22) אל ג'רושי – חשודים בדקירת אדם לפני שבוע, בלילה שבין 21-22 ינואר במסעדה בנצרת, והמשטרה מייחסת להם נסיון רצח. בנוסף, בלאל אלג'רושי (25) חשוד שסייע להם בשיבוש.

עיסאם ג'רושי חשוד באירוע נוסף יחד עם קוסאי אלג'רושי (23) – שבירת מצלמות ונסיון התפרצות לנקודת השיטור הקהילתי בג'ואריש, כמה לילות קודם (18-19 ינואר). כל החמישה נעצרו כאמור אמש על ידי בלשי ימ"ר מרכז כאשר ישבו במסעדה במרכז הארץ, שבוע אחרי האירועים האלימים המיוחסים להם.

החמישה הובאו לדיון בבית משפט השלום בפתח תקוה (ששי, 28 ינואר). לדברי טוען המעצרים – עיסאם, פהמי ואדם אל ג'רושי היו כאמור בבילוי במסעדה/מועדון בנצרת לפני שבוע. בשלב מסויים התפתחה קטטה במסעדה בין שלושתם לאחרים, בעקבות ויכוח. זה התחיל בדחיפות, ונגמר בתקיפה, כאשר לטענת נציג המשטרה שלושת הצעירים ממשפחת ג'רושי דקרו בחור אחר, הסתערו עליו בסכינים ופצעו אותו בצורה קשה בפלג גוף עליון, וכתוצאה מכך הבחור אושפז ונכנס לחדר ניתוח.

טיבו של הויכוח אינו ברור במדויק, ונראה שהוא פרץ ספונטנית, לא ידוע על הכרות מוקדמת בין הצדדים. לדברי נציג המשטרה, כמות הדקירות, מיקומן ומספר התוקפים, מעידים על כך שמטרת החשודים הייתה לרצוח את הקורבן.
שלושת החשודים נמלטו מהמקום ברכב הרשום על שם קרוב משפחתם, בלאל, כשהוא עצמו לא היה בארוע אך המשטרה ביקשה לעצור גם אותו בחשד לקשירת קשר ושיבוש.
החשודים בנסיון הרצח, המיוצגים על ידי עורכי הדין יצחק איצקוביץ, שני מורן ואביעד לנצ'נר, מכחישים את המיוחס להם. השופט אייל כהן עיין בחומרים והאריך את מעצרם עד יום רביעי 2 בפברואר.

מנגד, השופט לא הבין מהו הבסיס למעצר של בלאל ג'רושי, שלא היה יחד עם האחרים בארוע התקיפה בנצרת, ורק הרכב בו נסעו רשום על שמו, וכעבור שבוע הוא נעצר איתם במקום אחר. הסנגורים, עורכי הדין יוסף אשכנזי ונדיר ברנסי, אמרו: "הוא נתן למישהו אחר את הרכב לפני שבוע. היכן העבירה פה?". נציג הימ"ר טען כי "הוא אמור לדעת למי הוא נותן את הרכב. הוא ידע שהרכב מעורב בעבירה, ולא דיווח… אם אני יודע שמישהו לקח את הרכב, אני צריך לענות ולא לשמור על זכות השתיקה. מה הסיבה שעל שאלות פשוטות בנוגע לרכב הוא שומר על זכות השתיקה?…". השופט אייל כהן המליץ למשטרה לוותר על בקשת המעצר בקשר אליו, והחשוד שוחרר למעצר בית עד יום שני.

דיון הארכת מעצר נוסף התקיים בעניינם של קוסאי אלגרושי ושל עיסאם, בגין השחתת נקודת המשטרה בג'ואריש בלילה של 18 בינואר. עיסאם כאמור חשוד גם בנסיון הרצח בנצרת.
טוען המעצרים אמר כי "מדובר בארוע חמור של תקיפת מוסד שלטוני. משטרת ישראל עושה מאמצים רבים לשפר את השירותים בחברה הערבית, לשם כך הוקמה נקודת המשטרה בשכונת ג'ואריש, רמלה וביום 18/01 הגיעו מספר חשודים וגרמו נזק עצום לנקודת המשטרה, ניסו להתפרץ למקום, גנבו משם חפצים ושברו מצלמות. זו פגיעה זדונית ברכוש של נקודת משטרה".

עורכי הדין שחר חצרוני ועדן נחום ממשרד נוי סננס שפרלינג חצרוני המייצגים את קוסאי, אמרו כי עבירות של פגיעה ברכוש לפני עשרה ימים אינן מצדיקות מעצרו של אדם "גם אם קוראים לו ג'רושי", מה עוד שהצעיר ללא עבר פלילי. השופט כהן האריך את המעצר עד 1 בפברואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות