משה חוגג הגיש בקשה לשחרור מכוניות בנטלי, פרארי ומרצדס

שתף כתבה עם חברים

בבקשה לשחרור תפוסים, הוא מבקש גם לשחרר חשבונות בנק שהוקפאו ובהם מיליוני שקלים: "המשטרה מבקשת לעשות שימוש במצוקה הכלכלית אליה נקלע המבקש כמנוף להפעלת לחץ עליו ועל משפחתו"

משה חוגג (צילום: פלאש 90)

איש העסקים משה חוגג מבקש מבית המשפט להורות למשטרה לשחרר את חשבונות הבנק האישיים והעסקיים שהוקפאו, וכן את הנכסים וכלי הרכב שלו ושל אשתו ענבל, שנתפסו על ידי המשטרה לצרכי חילוט במסגרת החקירה הכלכלית, בחשד לעבירות הלבנת הון.

בבקשה לשחרור תפוסים שהגיש לבית משפט השלום בראשון לציון היום, ביקש חוגג לשחרר ארבע מכוניות שנתפסו: פרארי ומרצדס הרשומות על שמו, ובנטלי ומרצדס נוספת על שם אשתו, ענבל.

בבקשה באמצעות עורכי הדין משה מזור ועמית חדד, מבקש חוגג לשחרר גם את חשבונות הבנק של החברות סינגולריטים, סירין טכנולוגיות, וובידו ואליינמנט, וחשבונות אישיים.
"שחרור הרכוש התפוס כבר בשלב זה מתחייבת כחלק ממלאכת האיזון, על מנת להבטיח לרעיית המבקש ולשלושת ילדיהם הקטינים תנאי קיום נאותים, והן על מנת להבטיח את המשך פעילותן של החברות השונות ומניעת קריסתם של המיזמים העסקיים שבבעלות המבקש, ובפרט להבטיח את קיום התחייבויותיהן של החברות כלפי עובדיהן הרבים ונושיהן, ומניעת הפיכתן לחברות מפרות חוק ,ואף להביא חלילה לפירוקן וחיסולן", כתבו עורכי הדין מזור וחדד.

הסנגורים טוענים כי שחרור הרכוש דרוש לחוגג והוא "הכרח של ממש", שכן אין לו מקורות להשלים את הפקדת הערבויות שנדרשה ממנו בעת שחרורו, בסך 10 מיליון שקלים. מצד אחד, המשטרה תפסה את כל רכושו לצורך חילוט, ומצד שני אחד מתנאי שחרורו שנקבעו על ידי בית המשפט, היו שיפקיד עשרה מיליון שקל במזומן כערבות אישית בתוך 30 יום משחרורו ממעצר – זאת, בלא קשר לשאר הרכוש שנתפס. בינתיים חוגג קיבל ארכה של שלושה שבועות נוספים להפקדת הערבות, ו"חסרים" לו עוד שלושה מיליון שקלים, גם לאחר שחלק מהסך הכולל הומר ממזומן לערבות בנקאית.

עו"ד עמית חדד
עו"ד עמית חדד

לדבריו הוא אף ביקש לפנות למכריו לצורך "סיוע כלכלי" להפקדת הערבות, אך גם הצעה זו נדחתה על ידי המשטרה.  מדובר ב"התנהלות חמורה ושרירותית", טוענים עורכי דינו של חוגג, "מנסים בכל דרך לכבול את ידיו, בכדי שלא יעלה בידו להפקיד את יתרת סכום הערבויות , והוא ייאלץ לשוב אל מאחורי סורג ובריח".

הם מוסיפים כי "קשה להתחמק מהתחושה הקשה שגורמי החקירה אשר הגיעו למבוי סתום, מנסים להשתמש במצוקה הכלכלית אליה נקלע המבקש כמנוף פסול להפעלת לחץ עליו ועל בני משפחתו, על מנת שיסייע להם בקידום החקירה. תפיסת רכוש בהליך פלילי לא נועדה להוות כלי חקירתי, ומטרתה איננה הפעלת לחץ פסול על החשוד כדי שיוותר על זכויותיו הבסיסיות בחקירה".

בשלב זה חוגג אינו מבקש עדיין להסיר את צווי העיקול על דירת מגוריו בשווי עשרות מיליוני מיליונים, ואת צווי העיקול שהוטלו על מניותיו בחברות השונות. ראשי צוות החקירה ביאח"ה להב 433 ימסרו לבית המשפט את תגובתם לבקשה בימים הקרובים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות