בגלל בחורה: שני צעירים מואשמים שניסו לרצוח בעלים של פאב ברמת גן 

שתף כתבה עם חברים

ניסיון הרצח הגיע לאחר שבעל הפאב מנע מהנאשם לשוחח עם אחת המלצריות במקום * הפגיעה באיש נמנעה הודות לתושייתה של אישה שנכחה במקום והדפה אותו בזמן הירי * התשתית הראייתית כוללת גם סרטון מזירת האירוע כשלשני הנאשמים עבר פלילי

video
ניסיון הרצח כפי שתועד במצלמות האבטחה

כתב אישום הוגש  נגד אונור קלש (24) וריצ'רד טוט (23) בין היתר בגין ניסיון רצח ועבירות בנשק, זאת לאחר שירו לכיוונו של בעל פאב ברמת גן. הפגיעה בקורבן נמנעה הודות לתושייתה של אישה שנכחה במקום והדפה אותו בזמן הירי.
על פי עובדות כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג ואיהב נופל בתום חקירת ימ"ר תל אביב, במהלך אוגוסט האחרון הגיע קלש עם חברו לפאב ברחוב ביאליק ברמת גן, וביקש לשוחח עם אחת המלצריות במקום, שבעברה הייתה בת זוגו.

בעלי המקום מנעו ממנו לעשות כך, ולאור האמור איים קלש על אחד מהבעלים שישרוף אותו ואת הפאב. בסמוך לאירוע ומתוך כוונה להמית את אחד מבעלי המקום, הצטייד קלש באקדח וכשעתיים לאחר מכן הגיע עם הנאשם טוט ועם שניים נוספים לאזור בו נמצא הפאב. בעוד טוט חולף על פני המקום וממתין בסמוך לפאב, יצא קלש מהרכב, נעמד בכניסה לפאב וירה לכיוונו של הבעלים. אחת הנוכחות במקום הדפה את קלש וממנה ממנו לפגוע בבעלים. מיד לאחר מכן נמלטו הנאשמים בריצה אל הרכב ונסעו מהמקום.

לקלש וטוט יוחסו עבירות קשירת קשר לביצוע פשע (רצח) וניסיון רצח. בנוסף לקלש יוחסו עבירות של הפרת הוראה חוקית, לאחר שהפר מעצר בית לילי שבו אמור היה לשהות לאחר שחרורו ממאסר, וכן נשיאת נשק, ואילו לטוט יוחסו גם עבירות התחזות כאדם אחר והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו לאחר שהזדהה בפני שוטר בפרטיו של אחיו.

תיעוד רגעי הירי בתמונות סטילס מזירת האירוע (מצלמות אבטחה, מכתב האישום)

התשתית הראייתית נגד השניים, שמיוצגים על ידי עורכי הדין אלי כהןאיריס טוביאנה ורינת בנתורה, ונס בן נתן, מתבססת על תיעוד וידאו שבו רואים את הנאשמים מגיעים אל הפאב, כאשר קלש הגיע למקום כשכובע הקפוצ'ון על ראשו ומסיכה מסתירה את פניו, ונראה ונשמע יורה לכיוון בעל הפאב. עוד בתיק החקירה הודעות שהחליפו ביניהם הנאשמים לפני ואחרי האירוע, המסבכות אותם בביצוע העבירה. כמו כן, בידי המשטרה מסרונים שכתב קלש, לפיהן הוא ביצע את הירי וצפוי להיעצר, וכן עדויות של עדי ראיה.

בתיק החקירה גם עדותו של מי שהיה היעד לניסיון רצח, אחד מבעלי הפאב שהוא גם משפטן במקצועו, שסייע לנאשם קלש ובת זוגו לשעבר לצורך הסדרת מעמד מול משרד הפנים.

"הוא אסיר משוחרר והגיע לפאב שלי שאני ישבתי עם שותפי ואמר לי בוא תקרא לה, עניתי לו תקשיב אנחנו בפיק, יש המון עבודה ולא צריך את כל השטויות שלך פה עכשיו. הוא צרח עלי ועניתי לו מי אתה בכלל ומאיפה באת….. הוא אמר לי אני אשרוף אותך ואת העסק שלך. לאחר כשעתיים או שלוש, הייתי בבר יחד עם חבריי…שתיתי צ'ייסרים. הגיע גבר עם מסכה על הפנים והיה לו קפוצ'ון שחור … שלף אקדח, כיוון עלי כאשר הוא מפסק רגליים פיסוק רחב ומחזיק את האקדח ב – 2 ידיו ומבצע ירי. לא נפגעתי ואז הוא ברח".

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינו עו"ד ריכטנברג ונופל: "… הגעתם לפאב מתוך כוונה לרצוח את אחד מבעליו, וניסיונם להוציא את התכנית אל הפועל, ניסיון שסוכל רק בשל תושייתה של אישה שנכחה במקום, מלמדים על מסוכנותם הרבה של הנאשמים ועל כך שחיי אדם חשובים בעיניהם כקליפת השום".

מבקשת המעצר עולה כי קלש שוחרר רק בחודש מאי האחרון מוקדם ממאסרו בתיק אלימות ולמעשה ביצע את המיוחס לו כעת בהיותו אסיר ברישיון. כמו כן, הוא מצוי בימים אלו עצור עד להחלטה אחרת בגין עבירות ניסיון רצח וקשירת קשר לרצח במסגרת תיק שבו נפצעה עדי פרץ, בעת ניסיון חיסול של שני האחים אבדליאן.

עו"ד איריס טוביאנה ועו"ד רינת בנתורה

בתוך כך, בעברו של הנאשם טוט, שתי הרשעות קודמות בעבירות סמים שבגינן ריצה 21 חודשי מאסר.

יש לציין כי שני חשודים נוספים שהיו עצורים במסגרת החקירה ויוצגו על ידי ליאור שביט ומתי צעידי, שוחררו ממעצרם מבלי שהוגש נגדם כתב אישום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות