רחובות: מטען חבלה התפוצץ בחתונה של עמוס לביא

שתף כתבה עם חברים

בלשים של מחוז מרכז נטרו את האירוע אולם לא הצליחו למנוע את הפיצוץ, מאות אורחים בהם עבריינים בכירים מיהרו להתפזר, והחופה נערכה לבסוף במתכונת מצומצמת * המשטרה: מטען הוטמן בחדר ההמתנה של הכלה וחברותיה

video
הרכב של החתן והכלה לאחר הפיצוץ (באדיבות רחובות ניוז)

סמוך ל- 20:30 התקבל דיווח על פיצוץ באולם אירועים ברחוב גד פיינשטיין ברחובות (6 ינואר).
בשלב זה לא ברור אם מדובר מטען חבלה או רימון שהושלך בעת שאורחים התאספו במתחם קבלת הפנים, טרם עריכת החופה בחתונה של עמוס לביא, בכיר משפחת הפשע המקומית.
על פי סרטון מזירת האירוע, נראה כי החפץ הנפיץ הושלך בשביל הצדדי בו חנתה המכונית של החתן והכלה, לפי אחד הדיווחים הוא הושלך לעבר החדר הפנימי בו התכוננו בני המשפחה הקרובים לאירוע.
ל"פוסטה" נודע כי כוחות בילוש ומודיעין של מחוז מרכז ליוו את האירוע בהיערכות מיוחדת, חלקם מקרוב וחלקם במעטפת המרוחקת יותר, אבל חרף ההיערכות הזו הצליח אלמוני על אופנוע להשליך את חומר החבלה לעבר אכסדרת קבלת הפנים, ולהיעלם. בהקשר זה ניתן לומר, כי האגף המבצעי של ארגוני הפשע גבר על המודיעין של המשטרה והוציא פיגוע מתחת לאף של המשטרה.

עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות משטרה, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי קפלן שלושה פצועים, בינהם, צעירה בשנות העשרים לחייה במצב בינוני עם פגיעת הדף ורסיסים – ככל הידוע מדובר באחת מבנות המשפחה. לפי דיווח נוסף, פצועה אחרת היא בת זוגו של עבריין בכיר המזוהה עם ארגון לביא.
שלושה פצועים קל הועברו למרכז הרפואי שמיר אסף הרופא.

עדי ראייה סיפרו לאתר "פוסטה" כי במקום היו מאות אורחים, בהם עבריינים מוכרים ובכירים מעולם הפשע, לצד מספר עורכי דין פליליים.
מיד עם הישמע הפיצוץ נוצרה במקום בהלה גדולה ואנשים רצו לכל עבר, כשרבים מהם החליטו לעזוב את האירוע. כך או כך, בעקבות הפיצוץ בוטל האירוע, אולם החופה נערכה במתכונת מצומצמת.
כוחות משטרה גדולים של תחנת רחובות ומחוז מרכז שהוזעקו למקום פתחו בחקירה, לצד סגירת את כבישים בניסיון להתחקות אחר משליך החפץ הנפיץ.

יוני עוזיהו, חובש ודובר מרחב שפלה באיחוד הצלה מסר: "כשהגענו למקום עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה נמסר לנו כי נשמע פיצוץ עז ובעקבות כך צעירה נפצעה בינוני ושבעה נוספים נפצעו קל. הענקנו להם סיוע ראשוני בזירה ולאחר מכן הם פונו בבתי החולים – חלקם פונו באמבולנס של איחוד הצלה".

המשטרה: מטען חבלה הוטמן בחדר הכלה וחברותיה
שלושה ימים אחרי הפיצוץ, חבלני המשטרה וחוקרי הזיהוי הפלילי במחוז מרכז סיימו לשחזר את מאפייני הפיצוץ בחתונה של משפחת לביא באולם השמחות.
מבדיקת הממצאים בשטח עלה, כי מדובר בפיצוץ שמקורו במטען חבלה אשר הוטמן טרם האירוע בחדר המתנה של המשפחה הסמוך לאולם, מטען שהופעל מרחוק לכאורה בעת שנכחו בו הכלה וחברותיה אשר חלקן נפגעו באורח קל יחסית.
מבחינה מקצועית נקבע, כי אין כל אינדיקציה להשלכת רימון באירוע.
החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז המרכז, ובמסגרתה ממשיכים באיסוף ומיצוי ראיות במגוון אמצעים העומדים לרשות המשטרה, בתאום יחידות משטרה נוספות במחוז דרום ומרחב לכיש, במטרה לחשוף את זהות המעורבים ולמצות את מלוא חומרת הדין עמם.

זירת השלכת הרימון באולם האירועים ברחובות (איחוד: איחוד הצלה)

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
37 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות