נסיון השוד של המאבטח בתיכון, והמניע הנפשי של השודד

שתף כתבה עם חברים

עם מסיכת קורונה, ניסה גבר לשדוד שומר בבוטקה בית ספר * המשימה נכשלה, הוא נתפס והוגש נגדו כתב אישום * בית המשפט נתן בגזר הדין משקל לעברו של הנאשם ולהמלצות שירות המבחן

video
תיעוד ניסיון שוד מאבטח בית הספר

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר השבוע את דינו של גבר שניסה לשדוד את נשקו של מאבטח בית ספר בקריות באמצעות גז פלפל. גזר הדין נתן משקל מיוחד לנסיבות המיוחדות של מצבו האישי של הנאשם, והתחשב בסיפורו האישי ובהמלצות שירותי המבחן.

על פי כתב האישום, המאבטח בן ה-58, עבד בבית ספר בקריית ים כאיש אבטחה עם רישיון בנשק. ב-23 לדצמבר 2020, החליט הנאשם לשדוד את האקדח של השומר בבית הספר. הוא הצטייד בגז פלפל, הסיר את לוחיות הרישוי של רכב הסוזוקי שלו ונסע בשעת צוהריים אל מתחם הלימודים.

באישום צוין איך הגיע הגבר אל חניית בית הספר, יצא מן הרכב כשהוא עוטה מסיכת קורונה, לובש קפוצ'ון ומצויד בכפפות וגז הפלפל כאמור. הוא הגיע בהליכה אל עמדת השמירה, שם יש השומר עם האקדח והמחסנית על חגורת מכנסיו.

הנאשם פתח את שער בית הספר שהיה פתוח, ניגש לבוטקה בו שהה השומר שהבחין בו, קם מהכיסא והחל לגשת אליו. אז הוציא הגבר את תרסיס הפלפל וריסס את השומר בפניו. השומר, בעודו מטושטש ועיניו צורבות, נאבק בנאשם, צעק לעזרה ולא איפשר לו לחטוף את הנשק.

הגבר שראה כי תוכניתו אינה מצליחה, החל על פי האישום, להימלט מהמקום. השומר עוד ניסה לרדוף אחריו אך ללא הצלחה עקב עיניו הצורבות. הנאשם השליך את גז הפלפל בפח סמוך וברח, כשהשומר מזעיק צוות מד"א שהבהיל אותו לקופת חולים.

בגזר הדין (31 דצמבר) צוין כי לנאשם, שיוצג על ידי עו"ד שלומי שרון, אין עבר פלילי. תסקיר שירותי המבחן ציין כי נסיבות המקרה אינו שגרתיות, כשמעשיי הנאשם נבעו ממצוקה נפשית וקשייו להתמודד עם משברים. שירותי המבחן העריכו כי ככל שהגבר לא יקבל טיפול רפואי מתאים, קיים סיכוי בינוני לחזרתו לביצוע מעשים אלימים ברף בינוני.

השופט ארז פורת כתב בגזר הדין כי יש לגזור את עונשו של הנאשם על פי ההנחה שפעל מתוך מצוקה נפשית ממשית עד כדי ניסיון אובדני, וכי הוא לא הונע ממניע עברייני. "משכך", כתב השופט, ראיתי לקבל את המלצתו העונשית של שרות המבחן ולבכר את הפן השיקומי בענישה במקרה זה. אוסיף כי כעת הובטחה תמיכה כלכלית לנאשם שתאפשר לו לרכוש את התרופות להן הוא נזקק".

השופט הוסיף וציין כי נוכח הנסיבות החריגות, אוחד מתחם הענישה לאירוע אחד (במקום שני אישומים של ניסיו שוד וניסיון לעבירות בנשק). הוא נתן דעתו בקביעת העונש לעובדה כי הנאשם הודה מיידית במעשיו, ולכך שבשלו הנסיבות המבטיחות כי הנאשם יהיה מאוזן תרופתית והסיכוי שיחזור על מעשיו במצב כזה אינו גבוה.

בהתאם לכך, השופט פורת גזר עליו שמונה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, כאשר מתקופת המאסר ינוקו ימי מעצרו הממשי מדצמבר 2020 ועד פברואר 2021. כמו כן, נקבע לו עונש מאסר על תנאי של ארבעה חודשים למשך שנתיים. עוד נקבע כי הנאשם יפצה את שומר בית הספר ב750 שקלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות