ממעבדת האקסטזי נשארו רק כלים להכנת סמים

שתף כתבה עם חברים

התיק נגד אביחי ביטון התחיל עם הצהרות המשטרה על מעבדת אקסטזי והמשיך באישומים על סחר, אבל הסתיים בהחזקת כלים להכנת סם

1200 כדורי אקסטזי

תיק שהחל בקול צהלה גדולה של ימ"ר תל אביב, הסתיים (שני, 29.1) בקול ענות חלושה, כאשר בית המשפט המחוזי מרכז אישר כתב אישום מתוקן נגד אביחי ביטון (40) מפתח תקווה.

עם מעצרו של ביטון דיווחה המשטרה כי תפסה מעבדת אקסטזי שהוא הפעיל ביישוב כפרי בחבל מודיעין. כתב האישום המקורי נגד ביטון ייחס לו ייצור, הכנה והפצת סמים, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, החזקת כלים המשמשים להכנת סם מסוכן והחזקת סכין שלא כדין. נטען בכתב האישום המקורי, שהוגש ב-5 בינואר 2017, כי בבית ובחצר סמוכה נתפסו כ-1,200 כדורי אקסטזי, אבקת אקסטזי וכדורי MDMA. כמו כן נתפס ציוד להכנת סמים, כולל מכונה הידראולית, מסננים, משקלים אלקטרוניים ואריזות ניילון. על פי כתב האישום, כאשר שוטר ניגש לביטון במטרה לעצור אותו, הוא הניף לעברו סכין, אותה הכניס לאחר מספר שניות לכיסו.

ואולם, מכל האישומים הנ"ל נותרה בכתב האישום המתוקן עבירה אחת בלבד: החזקת כלים להכנת סם מסוכן. בהתאם להסדר הטיעון, ביטון הודה והורשע, ועו"ד שחף קליינמן שמעונימהפרקליטות הודתה בבית המשפט כי קיימים בתיק קשיים ראייתיים. לכן, הסבירה, התביעה הסכימה להסדר טיעון מקל. כמו כן נקבע, כי התביעה והסנגורים – עורכי הדין משה יוחאיועמיחי ימין – יעתרו במשותף לעונש של שישה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס של 20 אלף שקל. 

עו"ד ימין ויוחאי 
 
עורכי הדין משה יוחאי ועמיחי ימין
 
השופטת דנה מרשק דרום קיבלה את תיקון כתב האישום, אולם אז התעקשה עו"ד קליינמן שמעוני כי עד שלב הטיעונים לעונש בחודש מרץ – ביטון שהיה עד כה באיזוק אלקטרוני יישאר במעצר בית לילי בשל עברו הפלילי.

השופטת קבעה: "לאור התיקון המשמעותי לקולא, מאחר שלחובתו עבר פלילי מינורי בין השנים 1995-2001… אני מורה על ביטול האיזוק וביטול כל התנאים המגבילים".

עו"ד יוחאי: "לאחר ניהול הוכחות הצבענו על כשלים ראייתיים רבים, שהביאו את בית המשפט והפרקליטות להגיע לכדי החלטה כי כתב האישום המקורי בו יוחסה למרשי עבירה של מעבדה לייצור אקסטזי, אינו יכול לעמוד עוד, ובהמלצת בית המשפט האישומים העיקריים נמחקו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות