ארבע שנות מאסר לעורך דין שפעל בתקופת השעיה ועקץ לקוחות

שתף כתבה עם חברים

הנאשם, יבגני יודשקין מאשדוד גבה מעל 100 אלף שקל מלקוחות מבלי שעשה דבר בעניינם, והורשע בהתחזות ובמרמה

הנאשם הודה בשבעה אישומים של מרמה (אילוסטרציה)

בית משפט השלום בבאר שבע גזר ארבע שנות מאסר על עורך דין בהשעיה, שגבה שכר טרחה של 125 אלף שקל מלקוחות והציג מצג שווא כאילו הוא מייצגם בהליכים פליליים ובתיקי תעבורה, כאשר היה מושעה ולא יכול היה לייצג.
הנאשם יבגני יודשקין (45) מאשדוד, הורשע בעבירות של התחזות לעורך דין, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות.

בשנת 2010 קיבל יודשקין רישיון לעיסוק בעריכת דין. בשנת 2013 הורחק לצמיתות מלשכת עורכי הדין על ידי בית הדין המשמעתי עקב עבירות אתיקה חמורות. בשנת 2014 הומתק העונש להשעיה ל-30 חודשים, ובהמשך נגזרו עליו תקופות השעיה נוספות.

יודשקין לא בחל בהמשך עיסוק תוך התחזות כעורך דין. באחד המקרים, לקוח שלו נחקר בחשד להצגת תואר אקדמאי מזויף לרשויות. יודשקין הציג ללקוח מצג שווא, וטען בפניו כי הוא חשוד בהונאה גדולה של עיריית ראשון לציון ועיריית רחובות. לאחר שניפח את התיק, גבה מהלקוח שכר טרחה של 52 אלף שקל, כאשר הוא אינו מוסמך לייצג. לאחר שהתיק נגד הלקוח נסגר מחוסר ראיות, יודשקין התבקש לייצג שוב את הלקוח, הפעם בקשר לשינוי עילת הסגירה מחוסר ראיות לחוסר אשמה. יודשקין אמר כי יטפל בכך, למרות שהיה מושעה, ובכך מנע ייצוג משפטי מהלקוח, עד אשר חלף המועד בו יוכל לבקש שינוי עילת סגירה.

במקרה אחר חתם הנאשם על הסכם שכר טרחה ל"ייצוג" בתיק תעבורה, והודיע ללקוח כי אין צורך שיתייצב. יודשקין הגיש לבית המשפט בקשה לדחיית מועד הדיון וחתם בשם הלקוח. בסופו של דבר הודיע לבית המשפט, אך לא ללקוח, כי הוא מושעה, וללקוח ניתן גזר דין בהיעדרו וללא ייצוג, והוא נפסל מנהיגה למשך שנתיים.

בסך הכל הורשע יודשקין בשבעה אישומים של מרמה, על פי הודאתו.
במסגרת הסדר טיעון, בו יוצג על ידי עו"ד רומן קוגן, הוא התחייב להפקיד פיצוי של 100 אלף שקל ללקוחות השונים אך לא עמד בהתחייבותו עד למועד גזר הדין. התובע, עו"ד דניאל גלעד מפרקליטות מחוז דרום, אמר כי הוא פגע משפטית באנשים, חלקם קשי יום שמסרו לו את שארית כספם.

השופט רון סולקין כתב בגזר הדין כי "על פי הראיות, החל הנאשם במסכת מעשי הרמייה שלו עוד מימי התמחותו. מעשים אלה המשיכו לאורך תקופת היותו עורך דין, ואף לאורך תקופת השעייתו והוצאתו מלשכת יודשקיןעורכי הדין לתקופות שונות".
במסגרת גזר הדין נידון הנאשם ל-48 חודשי מאסר בפועל, קנס בסך 75 אלף שקל ופיצוי בסך 125 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות