פוסטה TV: ניסו לדרוס רוכב אופניים חשמליים והתנגשו בחומה

שתף כתבה עם חברים

ג'סר א-זרקא: כתב אישום נגד שני צעירים שתועדו רודפים עם רכב אחרי הרוכב, שהצליח להיחלץ מהתקרית הקשה עם פציעות קלות בלבד

video
בסרטון: ניסיון הדריסה והתנגשות הרכב בחומה (צילומים: תיק החקירה, משטרת ישראל)
כתב אישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד סודקי וטאהר עמאש מג'סר א-זרקא (שניהם בני 29) מייחס להם עבירות חבלה בכוונה מחמירה, תקיפה הגורמת חבלה ממשית, והיזק בזדון. מלבד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים, וגם חומר הראיות בתיק, הכולל סרטון קשה במיוחד, שבו נראה רכב דורס את הקורבן, מתנגש בחומת לבנים ומתהפך.

הפרקליטות מציינת בכתב האישום כי בבוקר ה-5 באפריל רכב הקורבן על אופניים חשמליים במרכז הכפר. נטען כי השניים שנסעו ברכב סובארו האיצו את מהירות נסיעתם לעבר הקורבן וניסו לדרוס אותו, אך הוא הצליח להתחמק. הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי הנאשמים ניסו לרדוף אחר הקורבן במרווח צר, וכתוצאה מכך פגעו ברכב חונה וגרמו לו לנזקים.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים התעכבו מספר שניות בזירה, ולאחר חילופי דברים עם נהג הרכב שנפגע – המשיכו בנסיעה מהירה לעבר הקורבן בכוונה לדרוס אותו. בסרטון שנמצא בין חומרי החקירה ניתן לראות את הקורבן מגיע לחומת ביתו, מניח את אופניו על המדרכה ומרים אבן – לכאורה כדי להרתיע את הנאשמים מלדרוס אותו.

בשלב זה, כך נטען, הנאשמים סטו שמאלה לנתיב הנגדי ועלו עם הרכב על המדרכה במטרה לדרוס את הקורבן, שבאורח נס נפגע קל בלבד ונמלט מהמקום בריצה. הרכב התנגש בעוצמה בחומת ביתו של הקורבן ובמעקה בטיחות, והתהפך על צדו, תוך ש"נתקע" ונשאר תלוי באוויר כאשר חזיתו על פתח כניסה בחומה.

כתוצאה מהמקרה נגרמו לקורבן חבלות ושפשופים באמת רגל ימין מתחת לברך, וסימני חבלה ושפשופים באמת רגל שמאל. לחומת חצר הבית נגרם נזק, וכך גם למעקה הבטיחות ולאופניו של הקורבן. אפילו מכונת הכביסה בחצר ביתו של הקורבן ניזוקה.

הפרקליטות מציינת כי הקורבן נמלט בצליעה לכיוון בית שכניו. בחלוף שניות ספורות יצאו הנאשמים מהרכב ורדפו אחריו רגלית. בהמשך אף יידו לעברו אבנים. במקביל, קרובי משפחה של הקורבן יצאו מביתם, ביניהם אחותו. נטען כי בינה לבין סודקי עמאש התפתח עימות, במהלכו לקח אבן, זרק אותה על ראשה ופצע אותה.

התיק נחקר בתחנת משטרת ג'סר א-זרקא, בניהולו של קצין החקירות, פקד ג'מיל עיסמי.
צוות החקירה ערך ב-10 באפריל עימות בין הקורבן לבין סודקי עמאש. לפי הפרקליטות, במהלך העימות הזה הקורבן התקשה לדבר, ולא רצה להמשיך בעימות, בעוד שסודקי אמר לו: "אנחנו כמו אחים, אני אתמוך בך ואדאג לך, אין בינינו כלום".
תיק החקירה כולל גם את עדותה של אחותו של הקורבן, שנפגעה בראשה.

בפרקליטות מציינים כי הנאשמים, להם אין עבר פלילי, קשרו את עצמם לאירוע, אך הכחישו כוונת פגיעה בקורבן. בחקירה ראשונית טען סודקי כי קיים סכסוך בינו לבין הקורבן, אך בהמשך אמר כי הקורבן סטר לו בעת שהיה על אופניו, וכי התנגש בחומה לאחר שהבחין כי הקורבן מחזיק באקדח.
טאהר עמאש טען כי הקורבן קילל אותו ואת סודקי, זרק לעברם אבן והחזיק בידו דבר מה שנראה כמו נשק. בפרקליטות טוענים כי נאשם זה שינה גרסאות במספר חקירות, אך שלל כי דרס את הקורבן וטען כי התאונה היתה כתוצאה מחשש מהקורבן.
את סודקי עמאש מייצג עו"ד גוואד נטור.
טאהר מיוצג על ידי עו"ד מורד עמאש.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות